1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione w następującym porządku:
    1. w poniedziałek, wtorek i we środę połączone z nabożeństwem majowym oraz Nowenną do Ducha Świętego – o godzinie 1800,
    2. we czwartek – rano o godzinie 630,
    3. w I piątek miesiąca – zarówno rano o godzinie 630, jak i popołudniu o godzinie 1800. Wcześniej od godziny 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, o 1740 – koronka do Miłosierdzia Bożego.
    4. w I sobotę miesiąca – rano o godzinie 800, połączona z nabożeństwem przebłagalnym za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
  2. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca dla dzieci szkolnych we środę  od godziny 1700 - 1800, dla wszystkich w piątek również od godziny 1700 – 1800 oraz codziennie pół godziny przez każdą Mszą Świętą.
  3. Dzisiaj dzieci ze SKC po każdej Mszy Świętej na placu kościelnym w ramach diecezjalnej Akcji Caritas „Dobro na wagę złotówki” będą zbierać tylko same złotówki. Zebrane środki zostaną przekazane na pomoc chorym i ubogim dzieciom, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej. Zachęcamy do włączenia się do tej akcji.
  4. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego i Dzień Dziękczynienia w Polsce.
  5. Także w przyszła niedzielę odbędzie się koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej w sanktuarium w Tarnowie. Uroczysta Msza święta o godzinie 1100. Program tej uroczystości jest wywieszony w gablotce parafialnej.
  6. Jutro w Zespole Szkół o godzinie 1600egzamin uczniów klasy II Gimnazjum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Obecność wszystkich rodziców obowiązkowa.
  7. Jutro także– nabożeństwo obowiązkowe dla młodzieży klasy I Gimnazjum, a we środę równieżdla młodzieży klasy II Gimnazjum przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  8. We wtorek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie członków AK na plebanii.
  9. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. „Cierpliwość (do) Medjugorja” – o watykańskiej komisji, która jest za uznaniem pierwszych 7 objawień; „Zakochane dzieci” – czego mogą nas nauczyć święci Franciszek i Hiacynta z Fatimy?. W dodatku tarnowskim znajduje się artykuł „Utkana ze złotych nitek wdzięczności i wiernej miłości” - o czekającej nas za tydzień koronacji figury fatimskiej w Tarnowie; „Zasiane ziarno” - o zakończonej kolejnej 10 edycji konkursu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, w której od początku bierze udział młodzież naszego Gimnazjum (jest na zdjęciu).
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Sysło Zenon, Niepsuj Iwona, Marek Krzysztof, Sobol Wioletta i Chłopek Janusz.

INTENCJE MSZALNE - 29.V. – 4.VI. 2017 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Elizy w dniu urodzin.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Heleny Szczurek i ich rodzin.

2. + Teresa i Aleksander Marszałek.

ŚRODA: - Święto Nawiedzenia NMP.

1. + Marian, Franciszek i Maria Partyka w 14 rocznicę śmierci Mariana.

2. + Józefa Tarnowska.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Justyna.

1. + Kazimierz Witek w 30 dzień po śmierci od mamy.

2. + Wawrzyniec Bandyk od rodziny Zająców.

I PIĄTEK miesiąca:

1. + Kazimierz Kuta od siostry Krystyny z mężem.

2. + Edward Nowak w 13 rocznicę śmierci.

- + Zofia Kocoł.

I SOBOTA miesiąca:

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Stanisławy Kapustka i ich rodzin.

2.  + Mieczysław Kutrzuba.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO:

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Benedykta Żmudy.

2. W intencji Tomasza, który przyjął chrzest święty i jego rodziny.

1. + Julian Małek od braci z róży Ryszarda Kuty.

2. + Wawrzyniec Bandyk od syna z żoną i wnukiem.

- O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Angeliki i Mateusza w 5 rocznicę ślubu od rodziców.

- + Mariusz Wardzała od kuzyna Piotra z rodziną.