1. Jutro – II dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie 700, 1000 i 1800.
 2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
  1. we wtorek i w sobotęrano o godzinie 630,
  2. we środę i w piątek – wieczorem o godzinie 1800, a po nich: we środę – nowenna do MBNP, a w piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
  3. We czwartek natomiast przypada Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godzinie 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja w ciszy, 1740 - Koronka do Bożego Miłosierdzia, ofiarowana w intencji kapłanów i o nowe powołania, a o godzinie 1800 – Msza Święta.
 3. We czwartek w kościele bł. Karoliny Kózka w Tarnowie odbędzie się zjazd Szkolnych Kół Caritas z całej diecezji. Wyjazd naszych dzieci spod szkoły o godzinie 900. Także tam w przyszłą niedzielę o godzinie 1200 uroczysta Msza Święta w 30 rocznicę pielgrzymki św. Jana Pawła II i beatyfikacji Karoliny. Dokładny program tej uroczystości jest wywieszony w gablotce parafialnej.
 4. Jak można zauważyć w związku z budową chodnika zaistniała konieczność przebudowy kapliczki na górce koło sklepu. Po ustaleniach chcemy odtworzyć jej pierwotny kształt i wygląd ( pochodzi z połowy XIX wieku). Zdjęcie kapliczki oraz projekt jest wywieszony w gablotce parafialnej oraz zamieszczony na stronie internetowej parafii. Szacowany koszt budowy kapliczki około 9 tysięcy złotych. Dlatego w przyszłą niedzielę w imieniu inicjatorów oraz swoim osobistym zwracam się z prośbą o złożenie większej ofiary na tacę z przeznaczeniem na ten cel, abyśmy mogli jak najwcześniej ją odbudować i modlić się przy niej.
 5. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Premier i mama księdza” – o święceniach kapłańskich syna pani premier Tymoteusza; „Wodecki łączy pokolenia” – o zmarłych ostatnio artyście Zbigniewie Wodeckim. Na stoliku koło św. Antoniego jest także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 5 zł. W środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci z dołączonym butonem MB Fatimskiej.
 6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Stano Andrzej, Banaś Barbara, Kiełbasa Agnieszka, Galus Iwona i Bochenek Marta.

 

INTENCJE MSZALNE - 5.VI. – 11.VI. 2017 r.

 

PONIEDZIAŁEK: - Święto NMP Matki Kościoła.

7.00

1. + Genowefa Nytko w 7 dzień po pogrzebie od córki Krystyny z rodziną.

2. + Julian Małek od Zofii Dźwierzyńskiej.

 

10.00

- + Kazimierz Kuta od rodziny od Marii i Józefa Płaczek.

 

18.00

- + Mariusz Wardzała od kuzyna Bogdana Wardzała z rodziną.

 

WTOREK:

6.30

1. + Maria i Ignacy Starzec w 14 rocznicę śmierci Ignacego.

2. + Wawrzyniec Bandyk od siostry Józefy z rodziną.

 

ŚRODA:

18.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Marty i Krzysztofa w 20 rocznicę ślubu.

 

CZWARTEK: - Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana.

18.00

1. + Kazimierz Łakoma od taty.

2. + Mariusz Wardzała od sąsiadki Czesławy Madej z córkami i rodziną.

 

PIĄTEK:

18.00

1. + Julia i Franciszek Kapustka.  

2. + Julian Małek od rodziny Oślizło z mamą.

 

SOBOTA: - Wspomnienie bł. Bogumiła.

6.30

1. + Maria Masłowska w 2 rocznicę śmierci od syna Romana.

2. + Wawrzyniec Bandyk od Eweliny z mężem Grzegorzem i dziećmi.

 

NIEDZIELA TRÓJCY NAJŚWIĘTSZEJ:

7.00

1. + Janina i Bronisław Nytko.

2. + Krystyna Gądek w rocznicę śmierci.

 

9.00

1. + Julia i Stanisław Szostak w 23 rocznicę śmierci Julii.

2. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od nieszczęść, zgodę w rodzinach dla mieszkańców od Brzozówki do kapliczki.

 

11.00

- O bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla braci z róży Mariana Szwalca i ich rodzin.

 

16.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże dla Szymona w 1 rocznicę urodzin oraz jego rodziców. Joomla templates by a4joomla