1. W nadchodzącym tygodniu Msze Świętebędą odprawione:
    1. w poniedziałek, wtorek i we czwartek rano o godzinie 630,
    2. we środę i w piątek o godzinie 1800, a po nich: we środę – Nowenna do MBNP, a w piątek - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego,
    3. w sobotę - prowadzony przez dzieci z Przedszkola, SKC oraz wolontariat Gimnazjum w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie. Po różańcu - przedstawienie przygotowane przez scholę „Armia Matki Bożej”, ukazujące kolejne objawienie Matki Bożej z Fatimy, które miało miejsce dnia 13.VII. 1917 r. a po nim  Msza Święta.
    4. W przyszłą niedzielę od godziny 815 – koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii.
  2. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli będzie trwał Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burku pod hasłem: „Pozwólcie Maryi prowadzić Was przez ziemię ku niebu”. Msze Święte codziennie o godzinie 600, 730, 900, 1530 i 1800. Program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej. Ksiądz proboszcz i kustosz Sanktuarium serdecznie wszystkich pielgrzymów zaprasza.
  3. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na WSD w Tarnowie.
  4. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Nie z tej ziemi” – w jaki sposób Kościół orzeka o prawdziwości prywatnych objawień Maryjnych?; „Nie chciałam być zakonnicą” – o życiu siostry Klary ze Zgromadzenia Sióstr Bernardynek przebywającej w klasztorze w Zakliczynie; „Jak bronić rodziny?” – o obronie małżeństwa i rodziny przed atakami coraz bardziej pogańskiego świata.
  5. Na stoliku koło św. Antoniego jest także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 5 zł. W środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci, jest także dołączona płyta Jubileuszowa przeżywającego 25 – lecia powstania zespołu.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Kozik Teresa, Kozik Piotr, Gieracki Filip, Starzyk Józefa, Kocoł Małgorzata i Sobczyk Ewa.

INTENCJE MSZALNE – 10.VII. – 16.VII. 2017 r.

- + Waleria Radlińska w 30 dzień po śmierci od sąsiadów Gondek.

WTOREK: - Święto św. Benedykta.

1. + Wawrzyniec Bandyk od kuzyna Piotra Bandyka z rodziną.

2. + Jan Flis w rocznicę śmierci.

ŚRODA: - Wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu.

1. + Helena, Jan i Edward w 1 rocznicę śmierci Edwarda od chrześnicy z rodziną.

2. + Kazimierz Łakoma od brata Roberta z rodziną?.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Andrzeja Świerada i Benedykta.

1  + Julian Małek od Rafała Mróz z rodziną.

2. + Wiktoria Kuta od bratanicy.

PIĄTEK:

1. + Maria Starzec w rocznicę śmierci.

2. + Kazimierz Łakoma od brata Stanisława z żoną.

SOBOTA: - Wspomnienie św. Bonawentury.

1. + Teresa i Adolf Pinas w 22 rocznicę śmierci Adolfa od syna Józefa z rodziną.

2. + Anna Kwapniewska od Józefy Łakoma.

XV NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Władysław, Czesław i Maria Kądzielawa w 5 rocznicę śmierci Marii.

2. + Wawrzyniec Bandyk od OSP Zaczarnie.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin przygotowujących III ołtarz na Boże Ciało.

2. + Maria Partyka w 12 rocznicę śmierci od córki Renaty z rodziną.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej na każdy dzień dla Marii i Józefa Starzec w 40 rocznicę ślubu od dzieci.

2. + Stanisław Płaczek.

- + Mieczysław Maca w rocznicę śmierci.