1. We wtorek przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Święte będą jak w każdą niedzielę tj. o godzinie 700, 900, 11001600. Z racji 15 – dnia miesiąca - koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii. Na Mszach Świętych dopołudniowych – poświęcenie ziół i wianków żniwnych. W tym dniu odpust w Brzozówce –  suma o godzinie 1100.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione w poniedziałek i w czwartek rano o godzinie 630, we środę i w piątek o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa: we środę – Nowenna do MBNP, w piątek - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
  3. Natomiast w sobotę – od godziny 1715 – różaniec prowadzony przez przedszkolaków, dzieci ze SKC i wolontariat Gimnazjum. Po różańcu - przedstawienie przygotowane przez scholę „Armia Matki Bożej”, ukazujące kolejne objawienie Matki Bożej z Fatimy, które miało miejsce w sierpniu 1917 r. a po nim Msza Święta.
  4.  Od czwartku Mszą Świętą o godzinie 630 na placu katedralnym w Tarnowie rozpocznie się XXXV Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Wszystkich pielgrzymów polecajmy opiece Jasnogórskiej Pani.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Edyta Stein jest perłą” – o drodze świętej do Chrystusa i związkach z św. Janem Pawłem II; „Pocałunki dla Maryi” – o historii i znaczeniu słów zawartych w znanych modlitwach „Pod Twoją obronę” i „Zdrowaś Maryjo”; „Powstanie, które łączy” – o historii powstania warszawskiego, które jednoczy wszystkie pokolenia Polaków.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Biskup Kazimierz, Łakoma Marek, Nowak Lucyna, Stadnicki Mirosław i Chrobak Jerzy.

INTENCJE MSZALNE – 14.VIII. – 20.VIII.2017 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego.

1. + Julian Małek od Ryszarda z rodziną.

2. + Edward Ciochoń od kuzynki Bronisławy z rodz.

WTOREK: - Uroczystość Wniebowzięcia NMP.

1. + Zdzisław Filipowski od córki Renaty z rodziną.

2. + Wiktoria Kuta od Roberta Łuszcz z rodziną.

1. Z podziękowaniem za szczęśliwe zbiory, zachowanie od nieszczęść, z prośbą o bł. Boże z rejonu od krzyża do p. Łakomy.

2. + Stanisława Mazur w 32 rocznicę śmierci od syna Władysława.

- + Anna Kwapniewska od Krzysztofa Marszałka z rodziną.

- + Kazimierz Witek od brata Tadeusza z żoną.

1. + Julian Partyka od Stanisława Partyki z żoną.

2. + Kazimierz Łakoma od rodziny Gojków.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Jacka.

1. + Maria i Stanisław Przystalscy w 18 rocznicę śmierci Marii.

2. + Julian Małek od Jacka i Marzeny Jachym z rodziną.

PIĄTEK:

1. + Wiktoria Kuta od Moniki i Łukasza.

2. + Kazimierz Witek od siostry Barbary i Krzysztofa.

1. + Anna Kwapniewska od rodziny Madej i Brożek.

2. + Zdzisław Filipowski od córki Elżbiety.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Zofia Czarnik od syna z żoną.

2. + Leszek, Helena, Jan i Maria.

1. + Augustyn Taraszka w 5 rocznicę śmierci.

2. + Kazimierz Łakoma od Marty i Arkadiusza Marszałek z dziećmi.

- + Antoni Leszczyński w 30 dzień po śmierci od syna Roberta z żoną i dziećmi.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Wiktorii i Józefa w 60 rocznicę ślubu od dzieci.