1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione w poniedziałek, wtorek i we czwartek rano o godzinie 630, we środę i w piątek o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa: we środę – Nowenna do MBNP, w piątek - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Natomiast w sobotę  przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msza Święta będzie odprawiona rano o godzinie 800. Wcześniej od godziny 730 – różaniec w intencji całej naszej Ojczyzny, a po Mszy Świętej wobec Jezusa wystawionego w Najświętszym Sakramencie zawierzymy się dalszej opiece Matki  Bożej Jasnogórskiej.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  4. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Królowej Świata w Pawęzowie, suma o godzinie 1100, a w przyszła niedzielę – odpust ku czci MB Częstochowskiej w Starych Żukowicach, suma także o 1100.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Niewidzialna armia” – o duchowej adopcji dziecka nienarodzonego podjętej przez tysiące osób ratujących przez modlitwę ich zagrożone życie; „Leśne requiem” – o blisko 200 tys. zamordowanych przez NKWD Polakach, których groby odnaleziono w miejscowości Lewaszowo pod Petersburgiem;
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Gaczoł Małgorzata, Rybak Alicja, Łakoma Maria, Świątek Anna i Juza Anna.

INTENCJE MSZALNE –21.VIII. – 27.VIII.2017 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Piusa X.

1. + Maria i Tadeusz Armatys w 5 rocznicę śmierci Marii.

2. + Julian Małek od Mateusza Cygan z żoną i córką.

WTOREK: - Wspomnienie NMP, Królowej.

1. + Wiktoria Kuta od Mariana Partyki z rodziną.

2. + Kazimierz Łakoma od rodziny Wapienników.

1 + Helena i Bronisław Madej w 17 rocznicę śmierci Bronisława.

2. + Mieczysław Kmiecik w 8 rocznicę śmierci.

CZWARTEK: - Święto św. Bartłomieja, Apostoła.

1. + Kazimierz Witek od sąsiadów Bronisławy i Józefa.

2. + Edward Ciochoń od kuzyna Józefa Starzec z rodziną.

PIĄTEK:

1. + Wincenty i Ludwika Marszałek w dniu imienin Ludwiki.

2. + Anna Kwapniewska od Ewy Sobczyk z córkami.

SOBOTA: - Uroczystość NMP Częstochowskiej.

- + Józefa i Ludwik Gondek z okazji imienin Ludwiki.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Julia i Władysław Stelmach w 14 rocznicę śmieci Julii.

2. + Ludwika Wardzała z okazji imienin od Janiny i Józefa.

1. + Ludwika i Stanisław Banaś w rocznicę śmierci.

2. + Janina Jeż w 14 rocznicę śmierci.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Gabrysia w 1 rocznicę urodzin od rodziców.

2. + Halina Piotrowska w 18 rocznicę śmierci.

- + Augustyn Nytko z okazji imienin od syna Krzysztofa z rodziną.