1. Decyzją ks. bpa ordynariusza Andrzeja Jeża, od dzisiejszej niedzieli pracę duszpasterską w naszej parafii rozpocznie, pierwszy w historii wikariusz  ks. mgr Kazimierz Kruczyński, którego w imieniu całej naszej wspólnoty bardzo serdecznie witam. Ks. Kazimierz pochodzi z parafii pw. MB Częstochowskiej w Leszczynie k. Bochni. Został wyświęcony na kapłana dnia 30.05.2009 roku. Do tej pory pracował w parafii pw. św. Andrzeja i Sanktuarium NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej oraz ostatnio w parafii pw. Narodzenia NMP i Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Krużlowej. Ks. Kazimierzowi życzymy wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej na każdy dzień w realizacji Chrystusowego powołania.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych  w kościele.
 3. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione:
  1. w poniedziałek, wtorek i we czwartek rano o godzinie 630,
  2. we środę o godzinie 1800, potem Nowenna do MBNP,
  3. w I piątek miesiąca - rano o godzinie 630, a po południu od godziny 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, 1740 – koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do Serca Pana Jezusa oraz Msza Święta,
  4. w I sobotę miesiąca - o godzinie 800, połączona z nabożeństwem przebłagalnym za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
  5. W przyszłą niedzielę – odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Bolesnej. Msze Święte o godzinie 700, 900, 1100 i 1600. Kazanie w czasie odpustu wygłosi nasz Rodak ks. Tadeusz Lubelski. Podczas sumy o godzinie 1100 będziemy przeżywać „złoty” Jubileusz, 50 – lecia kapłaństwa naszego Rodaka księdza prałata Kazimierza Starca. Poprzedzi go uroczyste powitanie księdza Jubilata przy specjalnej bramie przez mieszkańców na granicy parafii od strony Woli Rzędzińskiej o godzinie 1030, następnie przyjazd do kościoła parafialnego i Msza Święta. Na tę Mszę Świętą bardzo proszę o udział dzieci pierwszokomunijnych z klasy III i IV „B” w strojach komunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących, strażaków OSP, niosących obrazy i feretrony. Składka na tacę podczas odpustu będzie przeznaczona na cele parafialne. Za złożone ofiary z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 4. Spowiedź święta dla wszystkich parafian przed Uroczystością odpustową będzie we środę, w I piątek od godziny 1700 – 1800 i w I sobotę od godziny 700 – 800 oraz codziennie przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do spowiedzi świętej, aby w niedzielę odpustową móc uzyskać odpust zupełny.
 5. Dzisiaj - odpust ku czci MB Częstochowskiej w Starych Żukowicach, suma o godzinie 1100.
 6. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
 7. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony piękny film DVD „Misja”, a w środku możemy przeczytać m.in. artykuły: „Rok z Królową” – o historii cudownego obrazu Jasnogórskiego w 300 rocznicę jego koronacji; „Bliźniak księdza Jerzego”  - o francuskim kapłanie urodzonym w tym samym dniu, co ks. Popiełuszko, szerzącym w świecie jego kult.
 8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Łukasik Teresa, Bandyk Wiesława, Jarosz Renata, Rzeszutko Dorota, Łakoma Krzysztof, Partyka Halina, Madej Alicja i Martuszewska Barbara.

 

INTENCJE MSZALNE – 28.VIII. – 3.IX. 2017 r.  

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Augustyna.

6.30

1. + Julian Małek od Wiesława Kaziród z rodz.

2. + Wiktoria Kuta od Zofii i Edwarda Stach.

 

WTOREK: - Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

6.30

1. + Kazimierz Witek od Mariusza.

2. + Edward Ciochoń od kuzyna Stanisława Ciochonia z rodziną.

 

ŚRODA:

18.00

1. + Michalina i Tadeusz Nytko w rocznicę śmierci Tadeusza.

2. + Józefa Wiatr w 13 rocznicę śmierci.

3. + Mirosław Starzec w 1 rocznicę śmierci od brata z rodziną.

 

CZWARTEK:

6.30

1. + Janina i Tadeusz Łuszcz w 7 rocznicę śmierci Janiny.

2. + Julian Małek od Wiesława i Lucyny Cygan z rodziną. 

 

I PIĄTEK miesiąca – Wspomnienie bł. Bronisławy.

6.30

- + Stanisława Pajdos w 1 rocznicę śmierci.

 

18.00

- + Władysława i Franciszek Mechla.

 

I SOBOTA miesiąca:

8.00

1. + Kazimierz i Stefania Marszałek w dniu imienin Stefanii.

2. + Władysława i Stanisław Filipowscy.

 

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA: - UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA.

7.00

1. + Bronisław i Janina Sysło z okazji imienin Bronisława.

2. + Maria Małochleb w 8 rocznicę śmierci.

3. + Stefania i Stanisław Kołodziej od syna Wojciecha z rodziną.

 

9.00

1. + Władysław i Helena Partyka w 20 rocznicę śmierci Władysława.

2. +  Bronisław i Edward Potempa.

 

11.00

1. W intencji Jubilata, ks. prałata Kazimierza, o zdrowie, bł. Boże dalszą opiekę Matki Bożej od księży i całej naszej parafii.

2. W intencji Jubilata, ks. prałata Kazimierza, o zdrowie, bł. Boże dalszą opiekę Matki Bożej od kuzynek i kuzynów z rodzinami z Woli Rzędzińskiej i Zaczarnia.

3. + Zdzisław Filipowski od członków róży Mariana Madeja.

 

16.00

- + Maria i Józef Gołdyn. Joomla templates by a4joomla