1. Najbliższy tydzień w kościele będziemy przeżywać jako VII Tydzień Wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń” i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież  i wychowawców. Podczas Mszy Świętych w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich uczniów, nauczycieli i wychowawców.
 2. W piątek przypada liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – patronki naszej parafii. Msze Święte zarówno rano o godzinie 630, natomiast po południu od godziny 1700 – nabożeństwo do Matki Bożej połączone z koronką do 7 Jej boleści, potem  Msza Święta. Modlitwom i Mszy Świętej będzie przewodził ks. prof. Jan Lorek. To nabożeństwo o godzinie 1700 jest obowiązkowe dla klas II i III Gimnazjum, rozpoczynających kolejny rok przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 3. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
  1. w poniedziałek i we wtorek rano o godzinie 630,
  2. we środę, czwartek i w piątek  – wieczorem o godzinie 1800, a po nich: we środę - Nowenna do MBNP, we czwartek – przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – o godzinie 1800 – Droga Krzyżowa, a po niej Msza Święta, natomiast w piątek – po Mszy Świętej - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. w sobotę – od godziny 1715 – różaniec prowadzony przez przedszkolaków, dzieci ze SKC i wolontariat Gimnazjum, w intencjach o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie, Po różańcukolejne już 5 przedstawienie przygotowane przez scholę „Armia Matki Bożej”, ukazujące objawienie Matki Bożej z Fatimy, które miało miejsce we wrześniu 1917 r. a po nim Msza Święta.
 4. W przyszłą niedzielę przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, składka na tacę będzie przeznaczona na UPJP II w Tarnowie i Krakowie.
 5. Dzisiaj - odpust  z okazji święta Podwyższenia Krzyża w Tarnowie – Krzyżu, a w przyszłą niedzielę - ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łukowej. Sumy o godzinie 1100.
 6. We wtorek na godzinę 1800, w ramach trwającego Wielkiego Odpustu ku czci Narodzenia NMP do katedry  w Tarnowie jest zaproszony cały nasz dekanat Tarnów – Północ, w tym także i nasza parafia. Gorąco zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
 7. We środę odbędzie się parafialna pielgrzymka dla ludzi starszych, chorych, samotnych do Odporyszowa w ramach Wielkiego Odpustu. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1500, tam Msza Święta o 1700. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy tradycyjnie u pań z Caritasu.
 8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się najpierw do przygotowania uroczystości odpustowej i jubileuszowej ks. prałata Kazimierza Starca: mieszkańcom Okręglika za wykonanie bramy i powitanie na granicy parafii, paniom z Akcji Katolickiej za piękne udekorowanie kościoła,  wszystkim sprzątającym w środku i wokół kościoła, panu kościelnemu za ciągłe dbanie o lad i porządek, pani dbającej o czystość obrusów i bielizny kościelnej oraz wszystkim biorącym aktywny udział w samej uroczystości odpustowej: dzieciom ze scholii „Armia Matki Bożej” za piękny program jubileuszowy, delegacjom szkolnych koleżanek i kolegów ks. prałata oraz mieszkańcom Okręglika za składane życzenia,  strażakom z OSP za powitanie ks. Jubilata, przygotowanie liturgii Mszy Świętej, wszystkim niosącym obrazy, feretrony, dzieciom starszym niosącym poduszkę z figurką Matki Bożej, dzieciom pierwszokomunijnym, małym dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, panu organiście, ministrantom i lektorom, za przygotowanie których dziękuję ks. wikariuszowi Kazimierzowi. Wszystkim zaangażowanym jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
 9. W zakrystii są do zakupu tradycyjne „Kalendarze Rolników”. Cena jednego egzemplarza wynosi 21 zł. Zachęcamy do zakupu i lektury.
 10. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Co powiedziała Maryja” – o historii jedynego uznanego w Polsce objawienia w Gietrzwałdzie w 1877 roku; „Miłosierny upomina” – czy w dzisiejszych czasach można jeszcze upominać grzesznika?.
 11. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Gondek Lucjan, Zegar Małgorzata, Łuszcz Małgorzata, Konieczkowska Grażyna, Padło Bożena i Korus Renata.

 

INTENCJE MSZALNE – 11.IX. – 17.IX.2017 r.  

PONIEDZIAŁEK:

6.30

1. + Kazimierz Witek od Kingi i Rafała.

2. + Waleria Radlińska od rodziny Łuszczów.


WTOREK:

6.30

1. + Maria Starzec od chrześnicy Józefy z rodziną.

2. + Kazimierz Łakoma od Dyrekcji i pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Tarnowie.

 

ŚRODA: - Wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

18.00

1. W pewnej Bogu wiadomej intencji.

2. Za całą parafię (w Sanktuarium w Odporyszowie).

 

CZWARTEK: - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

18.00

1. + Kazimierz Witek od sąsiadów Sylwii i Krzysztofa.

2. + Julian Małek od Małgorzaty i Marka Ptak z rodziną.

3. + Genowefa Nytko od syna Jana z żoną.

 

PIĄTEK: - Wspomnienie NMP Bolesnej.

6.30

- + Maria Starzec od córki Stanisławy.

 

18.00

1. + Zdzisław Filipowski od córki Ireny z rodziną.

2. + Józef i Agnieszka Kapustka w 33 rocznicę śmierci.

3. + Anna Kwapniewska od sąsiadów Gojków.

4. + Józef Kudła w 14 rocznicę śmierci.

 

SOBOTA: - Wspomnienie św. Korneliusza i Cypriana.

18.00

1. + Anna Kwapniewska od pracowników Przedszkola w Zaczarniu.

2. + Kazimierz Łakoma od pracowników Przedszkola w Zaczarniu.

 

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Jan Łakoma, Stefania Masłoń od żony i córki Agnieszki  z rodziną.

2. + Kazimierz Łakoma od radnych i Rady Sołeckiej.

 

9.00

1. + Mieczysław Partyka w rocznicę śmierci od brata Krzysztofa.

2. + Józef, Agnieszka i Ryszard Kapustka.

 

11.00

- W intencji Barbary, która przyjmie chrzest święty i jej rodziny.

 

16.00

- + Helena i Stanisław Gumola w rocznicę śmierci Heleny.Joomla templates by a4joomla