1. Jutro przypada święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży polskiej. Msza Święta o godzinie 1800, a po niej spotkanie z uczniami klasy VI i VII wraz z rodzicami, rozpoczynające ich przygotowanie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, wręczenie im specjalnych indeksów. W związku z reformą w szkolnictwie w naszej diecezji sakrament bierzmowania będzie corocznie udzielany młodzieży na zakończenie klasy VIII.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione we wtorek i czwartek rano o godzinie 630, we środę i w piątek - o godzinie 1800, a po nich: we środę - Nowenna do MBNP, a w piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Natomiast w sobotę przypada wspomnienie wielkiego mistyka naszych czasów św. Ojca Pio z Pietrelciny. Msza Święta rano o godzinie 800, a po niej ucałowanie relikwii tego świętego, ofiarowane naszej parafii przez zmarłego 28 stycznia zeszłego roku o. Mariana Lubelskiego, a które zawierają mały wycinek z jego sutanny.
  4. Przyszła niedziela jest przeżywana jako Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu jest organizowana dekanalna pielgrzymka autokarowa o charakterze przebłagalnym za grzechy pijaństwa do Szczepanowa, do Sanktuarium św. Stanisława, biskupa. Zapisy chętnych w zakrystii do piątku włącznie. Wyjazd w przyszłą niedzielę o godzinie 830 spod naszego kościoła. Jako organizator tej pielgrzymki z całego naszego dekanatu zachęcam do licznego w niej udziału.
  5. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  6. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łukowej, suma o godzinie 1100.
  7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Zatrzymaj aborcję chorych dzieci” – po raz pierwszy od wielu lat jest szansa na likwidację prawa, które pozwala zabijać nienarodzone dzieci z powodu choroby (w numerze znajduje się także formularz do podpisu pod projektem „Zatrzymaj aborcję”); „Anioł na dnie piekła” – o życiu pochodzącej z Woli Żelichowskiej (parafia Gręboszów) Stefanii Łąckiej ratującej życie wielu więźniów obozu w Auschwitz, której proces beatyfikacyjny obecnie rozpoczyna się w naszej diecezji.
  8. Na stoliku koło figury św. Antoniego jest także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 5 zł. W środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci, jak również specjalny plan lekcji.
  9. W piątek po Mszy Świętej wieczornej około godziny 1900 zapraszamy chętną młodzież naszej parafii (młodzież gimnazjalna, szkół średnich i starsza) na spotkanie inauguracyjne mające na celu utworzenie grupy apostolskiej, angażującej się aktywniej w życie parafii.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Stelmach Agnieszka, Kosiniak Katarzyna, Szczerba Aneta, Starzec Renata i Ogonowska Wioletta.

 

INTENCJE MSZALNE – 18.IX. – 24.IX.2017 r.

 

PONIEDZIAŁEK: - Święto św. Stanisława Kostki.

18.00

1. +  Zdzisław Filipowski od Józefa Okarmy.

2. + Antonina, Jan i Józef Małek.

 

WTOREK:

6.30

1. + Waleria Radlińska od chrześnicy Krystyny Wapiennik.

2. + Kazimierz Witek od sąsiadki Renaty Jarosz z rodziną. 

 

ŚRODA: - Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasanga i towarzyszy.

18.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Wioletty i Waldemara w 20 rocznicę ślubu.

2. + Jan i Aniela Stańczyk.

3. + Jan Ciochoń w rocznicę śmierci.

 

CZWARTEK: - Święto św. Mateusza.

6.30

1. + Maria Starzec od siostry Stefanii. 

2. + Kazimierz Witek od siostrzenicy Patrycji z mężem.

 

PIĄTEK:

18.00

1. + Mieczysław Kutrzuba.

2. + Roman Witek w 5 rocznicę śmierci.

 

SOBOTA: - Wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny.

8.00

1. + Helena i Józef  Potępa w 42 rocznicę śmierci Józefa.

2. + Kazimierz Łakoma od zarządu Gminnego OSP Lisia Góra.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA: 

7.00

1. Z podziękowaniem za szczęśliwe zbiory, zachowanie od nawałnic, z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla rodzin z rejonu od drogi cmentarnej do drogi na Wolę Rzędzińską po obu stronach.

2. + Krystyna Wardzała w 13 rocznicę śmierci.

 

9.00

- O zdrowie, bł. Boże dla Gabrieli w 18 rocznicę urodzin oraz jej rodziców i rodzeństwa.

 

11.00

- + Ludwika i Bronisław Wardzała z okazji imienin.

 

16.00

- + Stanisław Pinas w 18 rocznicę śmierci.Joomla templates by a4joomla