1. Przez najbliższy tydzień nabożeństwa różańcowe będą odprawiane codziennie o godzinie 1700, tylko w sobotę rano o godzinie 800, po nich Msze Święte. Zachęcamy ogromnie wszystkich: dzieci szkolne, młodzież, dorosłych do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych. Do odmawiania różańca zachęcała wielokrotnie Maryja podczas swoich objawień (choćby 100 lat temu w Fatimie), papieże różnych epok, święci. Nie pozostańmy głusi na ich wołanie. Różaniec okazywał się skuteczną obroną w trudnych chwilach Kościoła. Czemuż nie wziąć znowu do ręki różańca, a nie tłumaczyć często swojego lenistwa brakiem czasu.
  2. Ten tydzień jest obchodzony w kościele jako Tydzień Miłosierdzia. W to dzieło miłosierdzia można się włączyć w sposób praktyczny kupując specjalny „chlebek miłosierdzia” w cenie 5 zł.
  3. Ponadto I piątek miesiąca – Msza Święta także rano o godzinie 630, natomiast po południu od godziny 1600 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja, o 1640– koronka do Bożego Miłosierdzia.
  4. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca dla dzieci szkolnych we środę od godziny 1600 – 1700, również I piątek także od godziny 1600 – 1700 oraz w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  5. We czwartek przypada wspomnienie wielkiej orędowniczki Bożego Miłosierdzia św. siostry Faustyny Kowalskiej. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 1700 nastąpi ucałowanie Jej świętych relikwii.
  6. Również I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną, pochodzącą z biednych rodzin młodzież.
  8. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze, suma o godzinie 1100.
  9. W ostatnim czasie w kościele przeprowadzono ważną inwestycję budowlaną jakim było obłożenie ścian bocznych i filarów kościoła włoskim marmurem. Ta inwestycja była bardzo kosztowna, ale myślę, że upiększająca naszą świątynię, dlatego zwracam się do wszystkich parafian z prośbą o składkę specjalną w przyszłą niedzielę w kopertach (nie podaję kwoty, według własnego uznania). Zebrane ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów tychże prac. Za ich złożenie z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”
  10. W niedzielę 15 października w całej diecezji Tarnowskiej będą przeprowadzone wybory do Rad Parafialnych. Także i w naszej parafii. Dlatego do soboty włącznie proszę podawać kandydatów ze swojego rejonu. Będzie 7 rejonów:
    1. od granicy z Brzozówką do dawnego Kółka Rolniczego po obu stronach,
    2. dalszy ciąg do drogi cmentarnej i do kościoła,
    3. dalszy ciąg do kapliczki, do końca wsi,
    4. Partuły Żukowskie,
    5. Podlesie - część I i II,
    6. Okręglik,
    7. Partuły Lisiogórskie.
  11. W sobotę o godzinie 1600 – zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami.
  12. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Łańcuch ocalenia” – o ciągłej potrzebie odmawiania różańca; „Z Nysy na cały świat” – o działalności  misyjnej 1300 sióstr Elżbietanek pracujących w 18 krajach świata.
  13. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Koćwin Gabriela, Kasprzyk Anna, Małochleb Katarzyna, Kuta Norbert, Starzec Małgorzata i Nytko Magdalena.

INTENCJE MSZALNE – 2.X. – 8.X.2017 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodziny Łuszczów i Kiełbasów.

2. + Stanisław, Zofia i Maria Łakoma w 22 rocznicę śmierci Marii.

3. + Danuta Darowska od rodziny Haliny i Stanisława Łuszcz (ks. Jan – poza parafią)

1. + Paweł i Weronika Łakoma

2. + Genowefa Nytko od syna Mieczysława z rodziną.

ŚRODA : - Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

1. + Stanisław Szczurek w 10 rocznicę śmierci.

2. + Franciszek Stelmach.

3. + Stanisław Partyka w 7 dzień po pogrzebie od żony.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

1. + Justynka Kuta w rocznicę śmierci.

2. + Ludwika Starzec w rocznicę śmierci.

I PIĄTEK miesiąca:

– + Kazimierz Witek od  Moniki Jurek z rodziną.

1. + Franciszek i Helena Madej w 25 rocznicę śmierci Heleny.

2. + Ludwika i Maria Starzec w rocznicę śmierci Ludwiki.

SOBOTA: - Wspomnienie NMP Różańcowej.

1. + Zdzisław Filipowski od rodziny Kutów z Podlesia.

2. + Anna Kwapniewska od Mirosława Kozioła z rodziną.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA: - DZIEŃ PAPIESKI.

1. + Kazimierz Łakoma od członków róży.

2. + Anna Kwapniewska od rodziny Antoników.

– + Edward Stach w rocznicę śmierci.

– + Władysława i Antoni Leszczyńscy od Ireny i Kazimierza Pinas.

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jagody z okazji 1 urodzin.