1. Przez najbliższy tydzień nabożeństwa różańcowe będą odprawiane codziennie o godzinie 1700, tylko w sobotę rano o godzinie 800, po nich Msze Święte. Zachęcamy ogromnie wszystkich: dzieci szkolne, młodzież, dorosłych do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych. Do odmawiania różańca zachęcała wielokrotnie Maryja podczas swoich objawień (choćby 100 lat temu w Fatimie), papieże różnych epok, święci. Nie pozostańmy głusi na ich wołanie. Różaniec okazywał się skuteczną obroną w trudnych chwilach Kościoła. Czemuż nie wziąć znowu do ręki różańca, a nie tłumaczyć często swojego lenistwa brakiem czasu.
 2. Ten tydzień jest obchodzony w kościele jako Tydzień Miłosierdzia. W to dzieło miłosierdzia można się włączyć w sposób praktyczny kupując specjalny „chlebek miłosierdzia” w cenie 5 zł.
 3. Ponadto I piątek miesiąca – Msza Święta także rano o godzinie 630, natomiast po południu od godziny 1600 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja, o 1640– koronka do Bożego Miłosierdzia.
 4. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca dla dzieci szkolnych we środę od godziny 1600 – 1700, również I piątek także od godziny 1600 – 1700 oraz w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 5. We czwartek przypada wspomnienie wielkiej orędowniczki Bożego Miłosierdzia św. siostry Faustyny Kowalskiej. Na zakończenie Mszy Świętej o godzinie 1700 nastąpi ucałowanie Jej świętych relikwii.
 6. Również I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
 7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją!”. Zbiórka do puszek przed kościołem będzie przeznaczona na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną, pochodzącą z biednych rodzin młodzież.
 8. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze, suma o godzinie 1100.
 9. W ostatnim czasie w kościele przeprowadzono ważną inwestycję budowlaną jakim było obłożenie ścian bocznych i filarów kościoła włoskim marmurem. Ta inwestycja była bardzo kosztowna, ale myślę, że upiększająca naszą świątynię, dlatego zwracam się do wszystkich parafian z prośbą o składkę specjalną w przyszłą niedzielę w kopertach (nie podaję kwoty, według własnego uznania). Zebrane ofiary będą przeznaczone na pokrycie kosztów tychże prac. Za ich złożenie z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”
 10. W niedzielę 15 października w całej diecezji Tarnowskiej będą przeprowadzone wybory do Rad Parafialnych. Także i w naszej parafii. Dlatego do soboty włącznie proszę podawać kandydatów ze swojego rejonu. Będzie 7 rejonów:
  1. od granicy z Brzozówką do dawnego Kółka Rolniczego po obu stronach,
  2. dalszy ciąg do drogi cmentarnej i do kościoła,
  3. dalszy ciąg do kapliczki, do końca wsi,
  4. Partuły Żukowskie,
  5. Podlesie - część I i II,
  6. Okręglik,
  7. Partuły Lisiogórskie.
 11. W sobotę o godzinie 1600 – zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami.
 12. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Łańcuch ocalenia” – o ciągłej potrzebie odmawiania różańca; „Z Nysy na cały świat” – o działalności  misyjnej 1300 sióstr Elżbietanek pracujących w 18 krajach świata.
 13. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Koćwin Gabriela, Kasprzyk Anna, Małochleb Katarzyna, Kuta Norbert, Starzec Małgorzata i Nytko Magdalena.

 

INTENCJE MSZALNE – 2.X. – 8.X.2017 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

17.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodziny Łuszczów i Kiełbasów.

2. + Stanisław, Zofia i Maria Łakoma w 22 rocznicę śmierci Marii.

3. + Danuta Darowska od rodziny Haliny i Stanisława Łuszcz (ks. Jan – poza parafią)

 

WTOREK:

17.00

1. + Paweł i Weronika Łakoma

2. + Genowefa Nytko od syna Mieczysława z rodziną.

 

ŚRODA : - Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

17.00

1. + Stanisław Szczurek w 10 rocznicę śmierci.

2. + Franciszek Stelmach.

3. + Stanisław Partyka w 7 dzień po pogrzebie od żony.

 

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.    

17.00

1. + Justynka Kuta w rocznicę śmierci.

2. + Ludwika Starzec w rocznicę śmierci.

 

I PIĄTEK miesiąca:

6.30

– + Kazimierz Witek od  Moniki Jurek z rodziną.

 

17.00

1. + Franciszek i Helena Madej w 25 rocznicę śmierci Heleny.  

2. + Ludwika i Maria Starzec w rocznicę śmierci Ludwiki.   

 

SOBOTA: - Wspomnienie NMP Różańcowej.

8.00

1. + Zdzisław Filipowski od rodziny Kutów z Podlesia.

2. + Anna Kwapniewska od Mirosława Kozioła z rodziną.

 

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA: - DZIEŃ PAPIESKI.

7.00

1. + Kazimierz Łakoma od członków róży.

2. + Anna Kwapniewska od rodziny Antoników.

 

9.00

– + Edward Stach w rocznicę śmierci.

 

11.00

– + Władysława i Antoni Leszczyńscy od Ireny i Kazimierza Pinas.

 

16.00

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jagody z okazji 1 urodzin.Joomla templates by a4joomla