1. Dzisiaj przeżywamy  XVII Dzień Papieskipod hasłem: „Idźmy naprzód z nadzieją ”.

  Po wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć ofiary, które zostaną przekazane na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną, pochodzącą z biednych rodzin młodzież. Dziękuję także za dzisiejszą składkę specjalną w kopertach przeznaczoną na pokrycie kosztów obłożenia ścian i filarów kościoła marmurem. W tym tygodniu zostało także zamontowanych 19 nowych głośników (oprócz prezbiterium, także w zakrystii, na chórze i przy wejściu do kościoła). Poprzednie głośniki, jeszcze dobrze działające, założone w naszym kościele ponad 20 lat temu zostały przekazane, pracującemu od 1997 roku na Ukrainie ks. prałatowi Zbigniewowi Pabjanowi, który jest proboszczem w parafii p.w. Wszystkich Świętych w miejscowości Miżyniec, dekanat Sambor, województwo Lwowskie.

 2. W nadchodzącym tygodniu nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawione codziennie o godzinie 1700, tylko w sobotę o godzinie 800, a po nich Msze Święte. Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.
 3. W piątek przypada dokładnie 100 rocznica zakończenia objawień fatimskich. O godzinie 1700 dzieci ze scholii „Armia Matki Bożej” przedstawią szóste i ostatnie przedstawienie ukazujące wszystkie objawienia Maryi.
 4. We środę o godzinie 1700– nabożeństwo obowiązkowe dla uczniów klasy VI i VII wraz z rodzicami, a w piątek także o godzinie 1700 – dla młodzieży klas II i III Gimnazjum również z rodzicami, przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 5. W sobotę obchodzimy Dzień Nauczyciela. Wszystkim naszym nauczycielom i wychowawcom życzymy wielu łaski Bożych i opieki Matki Bożej na każdy dzień życia.
 6. W przyszłą niedzielę z racji 15 dnia miesiąca – koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji całej naszej parafii.
 7. Także w  przyszłą niedzielę praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpocznie diakon WSD w Tarnowie Łukasz Gazda, pochodzący z parafii Bożej Opatrzności w Woli Mieleckiej. W ramach tej praktyki będzie do nas przyjeżdżał 3 razy, głosząc słowo Boże podczas niedzielnych Mszy Świętych.
 8. Również  w przyszłą niedzielę odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Józefa w Tarnowie. Program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej.
 9. We czwartek o godzinie 1600 – spotkanie z chłopcami, którzy pragną zostać ministrantami.
 10. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Mamo, nie wierzę” – co robić, gdy nasze dorosłe dzieci przestają chodzić do kościoła”; „Stygmatyczka z Lukki” – o życiu św. Gammy Galgani, do której codziennie się modlił o. Pio; „Jak okraść starszą panią” – o radach policji, jak uniknąć złodziei oszukując emerytów. Na stoliku koło figury św. Antoniego jest także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 5 zł; w środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci, m.in. tajemnice różańcowe.
 11. Także na stoliku koło figury św. Antoniego znajdują się kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Imiona i nazwiska naszych zmarłych wypisujemy w pierwszej osobie (można podać także, przed którą Mszą Świętą chcemy, aby te wypominki były czytane).
 12. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Ciochoń Anna, Ciochoń Agnieszka, Czarnik Marta, Szawica Krystyna, Małochleb Aneta i Mondel Anna.

 

INTENCJE MSZALNE – 9.X. – 15.X.2017 r.

 

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka.

17.00

1. + Genowefa Nytko od syna Czesława z rodziną.

2. + Andrzej Masłowski od sąsiadów Sobarnia i Kapustka.

 

WTOREK:

17.00

1. + Julian Kuta, + Tadeusz Sidor.

2. + Zofia Czarnik od wnuka Szymona z Ewą.

 

ŚRODA:

17.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla wnuków i całej rodziny.

2. + Kazimierz Witek od brata Piotra z żoną.

 

CZWARTEK:

17.00

1. + Ryszard Nytko w 2 rocznicę śmierci.

2. + Maria Starzec od chrześnicy Bożeny z rodziną.

 

PIĄTEK: - Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

17.00

1. + Mariusz Wardzała w 1 rocznicę śmierci od bratanka Arkadiusza.

2. + Zdzisław Filipowski od chrześnicy Bożeny Potępa z rodziną.

3. + Anna Kwapniewska od Marii i Tadeusza Orszulak.

 

SOBOTA:

8.00

1. + Genowefa Nytko od córki Cecylii z rodziną.

2. + Zdzisław Filipowski od rodziny Armatysów.

 

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

1. + Maria i Stanisław Żmuda w rocznicę śmierci Marii.

2. + Edward Partyka w dniu imienin od mamy i brata Krzysztofa.

 

9.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski, za 45  lat pracy, z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jana.

 

11.00

- + siostra Norberta Lis w 7 rocznicę śmierci.

 

16.00

- + Jan i Maria Starzyk w 16 rocznicę śmierci Jana.Joomla templates by a4joomla