1. W naszej parafii gościmy dzisiaj ks. diakona Łukasza Gazdę, który rozpoczyna u nas praktykę duszpasterską. Dziękujemy mu  serdecznie za wygłoszone słowo Boże i obecność pośród nas. Życzymy mu wielu łask, by jak najlepiej przygotował się do pełnienia posługi kapłańskiej.
  2. W nadchodzącym tygodniu nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawione codziennie o godzinie 1700 a po nich Msze Święte. W najbliższą sobotę miesiąca już tradycyjnie odbędzie się różaniec fatimski, w czasie którego będziemy modlić się w intencjach polecanych przez Najświętszą Maryję Pannę w czasie objawień. Zapraszamy serdecznie. Trwa miesiąc październik, dlatego jeszcze raz zachęcamy wszystkich, do jak najliczniejszego udziału  w nabożeństwach różańcowych.
  3. W środę  przypada święto św. Łukasza Ewangelisty. Dobremu Bogu będziemy polecać w szczególny sposób wszystkich pracowników służby zdrowia oraz  ludzi chorych i cierpiących.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna czas tygodniowej modlitwy w intencjach Misji Świętych. Ofiara na tacę będzie przeznaczona na cele misyjne.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Nauka godna wiary” – o stuleciu istnienia i funkcjonowania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego”; „Święty bez kantów ” – o życiu św. Jana  Kantego, który zasłynął z wielkiej troski o ubogich; „Medycyna bardziej ludzka” – głos Kościoła w obronie etycznego wymiaru medycyny.  Jest również do nabycia czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 5 zł, które zawiera wiele ciekawych artykułów dla dzieci, m.in. tajemnice różańcowe.
  6.  Przypominamy, że na stoliku koło figury św. Antoniego znajdują się kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Imiona i nazwiska naszych zmarłych wypisujemy w pierwszej osobie (można podać także, przed którą Mszą Świętą chcemy, aby te wypominki były czytane).
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Barbara Ciochoń, Barbara Cygan, Wojciech Starzec, Edyta Książek, Bogusława Zaucha, Magdalena Pęcak. Dziękujemy jednocześnie osobom, które sprzątały w sobotę naszą świątynię.

 

 

INTENCJE MSZALNE – 16.X. – 22.X.2017 r.

 

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej

17.00

1. + Helena Madej w 16 rocz. śm. od męża Czesława Madeja z córką.

2. + Julian, Józef Nytko.

 

WTOREK: Wspomnienie św. Ignacego z Antiochii

17.00

-. + Karolina, Michał Małek w 10 rocz. śm. Karoliny.

 

ŚRODA: Święto św. Łukasza Ewangelisty

17.00

- + Marian Pączek w rocz. śm.

 

CZWARTEK:

17.00

- + Adolf, Teresa Pinas z okazji imienin Teresy od syna Józefa z rodziną.

 

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Jana Kantego

17.00

1. +Irena i Tadeusz Armatys z okazji imienin od synów z rodziną.

2. + Helena, Bronisław Madej.

 

SOBOTA: Wspomnienie bł. Jakuba Strzemię

17.00

- + Władysław, Katarzyna, Tadeusz Podolscy.

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA: Światowy Dzień Misyjny

7.00

- Dzięk. za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże. i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia z okazji 40 rocz. ślubu.

 

9.00

1. + Marian Stelmach w 16 rocz. śm.

2. + Maria, Stanisław Pawłowscy w rocz. śm. Stanisława.

 

11.00

- O szczęśliwe rozwiązanie dla Sylwii od męża z dziećmi.

 

16.00

- + Kazimierz Witek od brata Piotra z żoną.  Joomla templates by a4joomla