1. Dzisiaj przypada Święto Miłosierdzia Bożego, podczas którego gościmy w naszej parafii J.E. ks. bp. Stanisława Salaterskiego w ramach wizytacji kanonicznej.

- po obecnej Mszy Świętej ks. Biskup spotka się z Różami różańcowymi, z paniami z Parafialnego Oddziału Caritas, Radą Duszpasterską, Akcją Katolicką i przedstawicielami „Kościoła domowego”;

- po Mszy Świętej o godzinie 900 będzie spotkanie ks. Biskupa z Liturgiczną Służbą Ołtarza, Szkolnym Kołem Caritas i Wolontariatem Gimnazjum oraz z dziećmi z Grupy Różańcowej;

- o godzinie 1015 ks. Biskup spotka się na plebani z pracownikami kościelnymi;

- o godzinie 1045 kandydaci do Bierzmowania i ich świadkowie oraz rodziny zgromadzą się w kościele wraz z pozostałymi wiernymi.

     1. Z racji obchodzonego dzisiaj Święta Msza Święta popołudniowa będzie wyjątkowo o godzinie 1500 tj. w godzinie Miłosierdzia Bożego. Dzisiejsze Święto rozpoczyna 71 Tydzień Miłosierdzia, w czasie którego będziemy modlić się w intencji osób zaangażowanych w Parafialnych Oddziałach Caritas oraz w intencji wszystkich świadczących jakiekolwiek dzieła miłosierdzia wobec bliźnich.
     2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione: w poniedziałek, wtorek i czwartek rano o godzinie 630, we środę o 1800 połączona z Nowenną do MBNP. W piątek o godzinie 1800 Msza Święta, a po niej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, które będzie odprawiane przy nowopoświęconym ołtarzu w każdy piątek miesiąca. Na najbliższe zapraszamy wszystkich parafian, wraz z młodzieżą klas III Gimnazjum oraz ich rodzicami, na wspólne dziękczynienie za przyjęty Sakrament Bierzmowania. W sobotę natomiast o godzinie 1715 rozpocznie się różaniec prowadzony przez dzieci przedszkolne z Grupy Różańcowej, dzieci ze SKC i wolontariat Gimnazjum w intencjach o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta.
     3. W najbliższą sobotę o godzinie 800 wyruszy autokar z Partuł Żukowskich zbierający na kolejnych przystankach pielgrzymów udających się w dekanalnej pielgrzymce do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz Centrum św. Jana Pawła II w Łagiewnikach. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego zachęcamy wszystkich chętnych do zapisywania się w zakrystii do środy włącznie.
     4. Do sprzątania kościoła w sobotę na godzinę 1000 są proszone następujące osoby: Jarosz Renata, Rzeszótko Dorota, Łakoma Barbara, Partyka Halina, Madej Alicja i Martuszewska Barbara. Jednocześnie dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali świątynię na dzisiejszą uroczystość.

 

                      INTENCJE MSZALNE – 13.IV. – 19.IV.2015 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30 -   1. O zdrowie i opiekę Bożą dla Walerii Radlińskiej

     2. + Grażyna Starzec od koleżanek córki Natalii.

WTOREK:

6.30 -   1. + Stanisław Pałach od sąsiadów Małochleb i Czarnik.

     2. + Stanisław Pałach od Małgorzaty Starzec z rodziną.

ŚRODA:

18.00 -1. + Edward Madej w 6 rocznicę śmierci.

                    2. + Maria i Jan Sasak.

CZWARTEK:

6.30 -   1. + Zbigniew Nytko od bratowej Heleny z rodziną.

      2. + Grażyna Starzec od Mateusza i Angeliki Piękosz.

PIĄTEK:

18.00 -1. + Paweł i Weronika Chrobak w rocznicę śmierci Pawła.

     2. + Marta Łakoma w rocznicę śmierci.

SOBOTA:

18.00 -+ Teresa Kozioł od pracowników Zespołu Szkół w Zaczarniu.

III NIEDZIELA WIELKANOCNA:

7.00 -   1. + Stanisław Flis w 23 rocznicę śmierci.

      2. + Stanisława Starzec w rocznicę śmierci.

      9.00 -   O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Jerzego Lisa i ich rodzin.

 

     11.00 -1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Antoniego w 70 rocznicę urodzin od synów z rodzinami i wnuków.

2. W intencji Krzysztofa i Huberta którzy przyjmą chrzest święty i ich rodzin.

       

        16.00 -  + Stanisław Papuga w 12 rocznicę śmierci.Joomla templates by a4joomla