1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione:
  1. w poniedziałek, wtorek i we czwartek rano o godzinie 630,
  2. we środę – o godzinie 1700 – po niej Nowenna do MBNP, a wcześniej z racji 15 – dnia miesiąca - koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii,
  3. w piątek  - o godzinie 1700 - a po niej Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia,
  4. w sobotę przypada 103 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, córki naszej tarnowskiej ziemi, patronki Ruchu Czystych Serc. Wyjątkowo od godzinie 915 - różaniec w intencjach,  o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta, na zakończenie której ucałujemy relikwie bł. Karoliny. Po południu jest planowana pielgrzymka autokarowa do Zabawy dla wszystkich chętnych parafian, szczególnie młodzieży. Wyjazd spod szkoły o godzinie 1300. Tam na miejscu: w domu bł. Karoliny w Wał Rudzie – historia życia i męczeństwa bł. Karoliny, o 1500 – Droga Krzyżowa śladami jej męczeńskiej śmierci pod przewodnictwem ks. bpa Andrzeja Jeża, o 1800 – Msza Święta w Sanktuarium w Zabawie. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy do środy włącznie.
 2. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Tsunami zła” – o prześladowanych chrześcijanach na Bliskim Wschodzie i w innych częściach świata, gdzie co roku ginie około 100 tysięcy wyznawców Chrystusa; „Dlaczego Józef ? – o świętym patronie idealnym na czasy kryzysów małżeńskich i szerzącej się ideologii gender; „To nie jest matura!” – o potrzebie nie tylko przygotowania młodych do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, ale aktywnego włączenia ich w życie parafii.
 3. Na stoliku koło figury św. Antoniego znajduje się także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 5 zł. W środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci, także specjalne kolorowe odblaski.
 4. W przyszłą niedzielę – odpust ku czci św. Rafała Kalinowskiego w kaplicy  w Śmignie, suma o godzinie 1100.
 5. Każdy parafianin może się dołączyć do prowadzonej w naszej szkole akcji  „Makulatura na misyjne studnie”. W maju i czerwcu w całej diecezji tarnowskiej zebrano ponad 100 ton makulatury, za które wybudowano  2 studnie głębinowe w RŚA. Teraz do końca roku jest prowadzona zbiórka makulatury na budowę studni w Ugandzie, Czadzie i Kamerunie. Chętnych prosimy o przynoszenie makulatury albo tutaj do kościoła albo bezpośrednio do szkoły do końca roku, początkiem stycznia nastąpi jej wywóz. W dalszym ciągu można przynosić także nakrętki plastikowe na zakup sprzętu rehabilitacyjnego dla dzieci.
 6.  Do sprzątania kościoła w sobotę po Mszy Świętej (około godziny 1030)  są proszone następujące osoby: Konieczkowska Katarzyna, Wardzała Alfreda, Madej Zofia, Madej Paweł, Wardzała Anna.

 

INTENCJE MSZALNE - 13.XI. – 19.XI.2017 r.

 

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

6.30

1. + Marta, Weronika i Paweł  Łakoma.

2. + Julia, Paweł  i Józef  Kajpust.

 

WTOREK:

6.30

1. + Genowefa Nytko od wnuka Łukasza z rodziną.

2. + Genowefa Nytko od rodziny Trelów z Zawady (poza parafią)

 

ŚRODA:

17.00

1. + Jan, Helena i Edward w 24 rocznicę śmierci Jana od córki z rodziną.

2. + Zdzisław Filipowski od kolegów syna Andrzeja z Warsztatu Mechanicznego Firmy Leier z Woli Rzędzińskiej (poza parafią).

 

CZWARTEK:

6.30

1. + Józefa i Wojciech Taraszka w rocznicę śmierci Józefy.

2. + Genowefa Nytko od rodziny Marii i Julian Wardzała z Woli Rzędzińskiej (poza parafią).

 

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej.

17.00

1. + Władysław Nytko w 30 dzień po śmierci od dzieci.

2. + Marian i Mateusz Kuta w 15 rocznicę śmierci Mariana.

 

SOBOTA: - Wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny.

10.00

1. + Józef,  Maria i Franciszek Rzepa w 41 rocznicę śmierci Józefa.

2. + Stanisław Gasiciel z okazji imienin.

 

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

– + Maria Żmuda w 1 rocznicę śmierci, + Lesław Król w 18 rocznicę śmierci.

 

9.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Grzegorza Marszałka i ich rodzin.

2. + Andrzej Banaś w 10 rocznicę śmierci od córki Agnieszki z rodziną.

 

11.00

1. Za zmarłe siostry z róży Janiny Chrzanowskiej.

2. + Jan i Józefa Starzec w 14 rocznicę śmierci Jana od syna z rodziną.

    

16.00

– + Genowefa i Józef Kołodziej w 5 rocznicę śmierci Genowefy.Joomla templates by a4joomla