1. W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie 700 i 1700. Na Mszy Święte o godzinie 1700 nastąpi poświęcenie i rozdanie modlitewników dla wszystkich uczniów przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (klasa VI, VII, II i III Gimnazjum), stąd to nabożeństwo jest dla nich obowiązkowe. Po Mszy Świętej dla wszystkich odbędzie się bardzo ciekawa pantomima „Set me free” („Uwolnij mnie”) przygotowana przez dzieci ze scholii „Armia Matki Bożej” i Wolontariat Gimnazjum. W tym dniu odpust  w Brzozówce. Msza Święta  o godzinie 1800.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte Roratnie w naszym kościele będą odprawione codziennie o godzinie 1700, tylko w sobotę o godzinie 900.W zakrystii są do zakupu lampiony w cenie 5 zł. Ogromnie zachęcamy wszystkich: dzieci  przedszkolne i szkolne z lampionami, młodzież  i dorosłych do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.
  3. Przyszła niedziela jest obchodzona jako dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie.
  4. Od dzisiaj można nabywać tradycyjne świece adwentowe (małe – 5 zł, duże – 12 zł)w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zebrane ofiary będą przeznaczone na najbiedniejsze dzieci naszej Ojczyzny. Zachęcamy do zakupu i wsparcia tego dzieła.
  5. Od jutra od Brzozówki po całej parafii nasz pan organista będzie rozwoził opłatki po domach. Złożone przy tej okazji ofiary są wynagrodzeniem dla niego za całoroczną pracę w naszym kościele. Dziękując mu za to poświęcenie starajmy się  o właściwe i godziwe wynagrodzenie.
  6. W przyszłą niedzielę – odpust ku czci Matki Bożej z Guadalupe w kaplicy w Nowej Jastrząbce – Wesołej, suma o godzinie 1130.
  7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Józef pomocny” – czego możemy się nauczyć od tego świętego, który jest patronem całego roku liturgicznego; „Pokolenie smartfona” – dlaczego pokolenie nastolatków z komórką w ręku i internetem dostępnym bez ograniczeń jest najmniej religijną generacji w historii?; „Bieg, którego nie było” – o znakomitym szkockim sportowcu, który odmówił startu w finale biegu na 100 metrów, bo uważał, że niedziela powinna być dniem poświęconym Bogu.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Oślizło Dorota, Kuta Marta, Okarma Barbara, Zaucha Lucyna i Krupska Małgorzata.

INTENCJE MSZALNE – 4.XII. – 10.XII. 2017 r.

PONIEDZIAŁEK:

17.00

1. + Maria i Marian Jojczyk.

2. + Zdzisław Filipowski od rodziny Żołędziów.

3. + Maria Starzec od Stowarzyszenia Seniorów „Bądźmy Razem”.

 

WTOREK:

17.00

1. + Bronisława i Wojciech Pęcak w rocznicę śmierci Wojciecha.

2. + Genowefa Nytko od członkiń róży Alojzy Witek.

3. + Genowefa Nytko od rodziny Furmańskich. (poza parafią)

 

ŚRODA:

17.00

1. + Irena Okarma w 5 rocznicę śmierci od męża.

2. + Edward Krzysztofek w 19 rocznicę śmierci.

 

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Ambrożego.

17.00

1. + Andrzej Kamykowski od córki Karoliny z rodziną.

2. + Waleria i Stefan Sak od Józefa i Barbary z rodziną Frączków.

 

PIĄTEK: - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

7.00

1. + Augustyn Lubelski w rocznicę śmierci.

2. + Genowefa Nytko od Bronisławy i Józefa Łakoma.

 

17.00

1. + Józefa i Kazimierz Okarma w rocznicę śmierci Józefy.

2. + Zofia Czarnik od rodziny Danuty i Mariusza Cichoń i Janiny Nytko.

 

SOBOTA:

9.00

1. + Zdzisław Filipowski od chrześnika z rodziną.

2. + Antoni Leszczyński od syna Jarosława z rodziną.

 

II NIEDZIELA ADWENTU:

7.00

1. + Antoni Leszczyński od członków róży Benedykta Żmudy.

2. + Franciszek i Agata Pytel.

 

9.00

1. + Julia i Władysław Stelmach w 23 rocznicę śmierci Władysława.

2. + Kazimierz Tarnowski w 8 rocznicę śmierci, syn Ryszard w 7 rocznicę śmierci.

 

11.00

- + Fryderyk Ziobro w 11 rocznicę śmierci, + Maria Bania w 38 rocznicę śmierci.

 

16.00

- + Zdzisław Filipowski od Stanisława Sysło z rodziną.

 

 

INTENCJE POGRZEBOWE  PREZKAZANE  KS. ŁUKASZOWI  NIEMIEC DO KAZACHSTANU

 

+ ANTONI LESZCZYŃSKI

OD KOLEGÓW Z PRACY SYNA ROBERTA – STACJA PKP BOCHNIA

OD KOLEGÓW Z PRACY SYNA ROBERTA – STACJA PKP BRZESKO

OD FIRMY „INSTAL” KUKLA

OS ALICJI I JANA SIKORÓW

OD PRACOWNIKÓW FIRMY „KORNER” Z TARNOWA.

OD KOLEŻANEK Z PRACY SYNOWEJ JOLANTY Z BANKU BGŻ BNP PARIBA

OD WIOLETTY GRZYWA

OD MARCELINY JAKUBOWSKIEJ.

 

+ ANDRZEJ KAMYKOWSKI

OD KOLEGÓW Z PRACY CIEPŁOWNIA – PIASKÓWKA (5 MSZY ŚW.)

OD RODZINY SZEWCZYKÓW Z ŁOSOSINY DOLNEJ ( 2 MSZE ŚWIĘTE)

 

+ JANINA MARSZAŁEK

OD RODZINY JANISÓW ( 3 MSZE ŚWIĘTE)

OD RODZINY TYMKOWICZÓW

OD NATALII  I  WOJCIECHA SROKÓW.

 

ŁĄCZNIE 20 INTENCJI MSZALNYCH



Joomla templates by a4joomla