1. Dzisiaj – Wigilia Bożego Narodzenia. Msze Święte będą tylko do południa o godzinie 700, 900 i 1100. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 1600.
      Po Mszach Świętych będzie można zabrać do swoich domów światełko z Betlejem (przynosimy świece). W czasie Wieczerzy Wigilijnej przeżywanej w gronie rodzinnym pamiętajmy o zachowaniu tak pięknych zwyczajów jak: wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu z Ewangelii Świętej  o Narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu się opłatkiem wraz   z składaniem sobie życzeń, śpiewie pięknych kolęd.
    2. Jutro – Uroczystość Bożego Narodzenia. O północy – Msza Święta Pasterska. Podczas tej Mszy Świętej – składka na tacę będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W sam dzień Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godzinie 700, 900, 1100 i 1600.
    3. We wtorek  przypada II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana. Msze Święte o godzinie 700, 900, 1100 i 1600. Na Mszach dopołudniowych – poświęcenie owsa. Ponadto na Mszy Świętej o godzinie 900 nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych. Składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II  w Tarnowie i Krakowie.
    4. We środę – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza Święta zarówno rano o godzinie 630, jak i wieczorem o godzinie 1700, a po nich poświęcenie wina.
    5. We czwartekMsza Święta wieczorem o godzinie 1700, a po niej spotkanie wszystkich kolędników misyjnych, natomiast w  piątek i w sobotę Msze Święte rano o godzinie 630.
    6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to także zakończenie „starego” roku. Msze Święte do południa jak w każdą niedzielę tj. o godzinie 700, 900 i 1100, natomiast po południu o godzinie 1400. Na wszystkich Mszach Świętych kazanie podsumowujące życie religijne w kończącym się roku. Po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
    7. Kolęda w nadchodzących tygodniu:

Środa – od godziny 800

Strona południowa – od rodz. Armatysów do rodz. Libirtów.

Czwartek – od godziny 800

1. Strona północna – od rodz. Sasaków do rodz. Józefa Madeja.
      2. Podlesie – część I – od rodziny Kamykowskich do rodziny Stanisława Kuty.

Piątek – od godz. 800

1. Strona południowa c.d. – od rodziny Garncarzów do rodz. Marcina Nowaka.
      2. Podlesie – część II – od rodziny Pytlów do rodziny Łuszczów.

Sobota – od godz. 800

1. Strona pólnocna c.d. – od rodziny Jarosława Leszczyńskiego do rodziny Ryszarda Starca.
    2. Okręglik – od rodziny Artura Stelmacha do rodziny Wierzbickich.
  1. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajduje się  dodatek  z tekstem modlitw na Wigilię Bożego Narodzenia. Można także przeczytać wiele  ciekawych artykułów m. in.: „Stolica Boga” – reportaż z niespokojnej w ostatnim czasie Jerozolimy; „Zanik pamięci” – o tym, czy święta w Europie Zachodniej przypominają Boże Narodzenie.
  2. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie  1000 są proszone następujące osoby: Łuszcz Halina, Wawrzon Krystyna, Papuga Grażyna, Papuga Jolanta i Kajpust Małgorzata.

„Radość Bożego Narodzenia

z jaką witamy przyjście Zbawiciela,

niech napełni wszystkich ufnością w moc prawdy

i cierpliwością w czynieniu dobra”.

Urbi et orbi, Rzym 1998 r.

Z okazji Świat Bożego Narodzenia składamy wszystkim Parafianom  i Gościom najserdeczniejsze życzenia: bliskiego i serdecznego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem, radości serc przepełnionych Bożym pokojem, miłością i ufnością.

Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza wszelkie ciemności, przywraca wiarę i nadzieję, a atmosfera radości  i pokoju Świat Bożego Narodzenia niech towarzyszy Wam wszystkim przez cały Nowy Rok 2017.

Z Bożonarodzeniowym pozdrowieniem

Ks. Proboszcz

Robert Filipowicz

Ks. wikariusz

Kazimierz Kruczyński

INTENCJE MSZALNE – 25.XII. - 31.XII. 2017 r.

PONIEDZIAŁEK: - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA.

1. + Tadeusz Okarma, Maria i Tomasz Kiełbasa.

2. + Zdzisław Filipowski  od  Zbigniewa Sysło z rodziną.

1. + Ludwika Chmura, Włodzimierz  Sznajder.

2. + Franciszek i Maria Zaucha, córki Elżbieta i Genowefa.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Weroniki w 6 rocznicę urodzin od rodziców.

2. + Adam Gąsior, + Józefa i Wawrzyniec Nosal.

– + Irena Okarma.

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże dla Krystyny i Stanisława w 30 rocznicę ślubu.

WTOREK: - Święto św. Szczepana, męczennika.

– + Stanisław Gasiciel w 9 rocznicę śmierci.

1. + Anna Kwapniewska od męża z synami.

2. + Maria i Józef  Płachta.

– W intencji dzieci: Zuzanny, Pauliny, Szymona, Adama, Daniela, Emilii  i Mileny, które przyjmą chrzest święty i ich rodzin.

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, miłość, bł. Boże dla Agnieszki i Józefa w 30 rocznicę ślubu i w 1 rocznicę urodzin Wojtusia i Piotrusia.

ŚRODA:  - Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.

– + Genowefa Nytko od bratowej Alojzy.

– + Helena, Jan i Edward Zaucha od córki z rodziną.

CZWARTEK: - Święto św. Młodzianków, męczenników.

1. + Maria Starzec od  Marii Madej i rodziny Brożków.

2. + Antoni Leszczyński od syna Piotra z narzeczoną Eweliną.

PIĄTEK:

1. + Andrzej Kamykowski od szwagierki .

2. + Genowefa Nytko od rodziny Pęcaków.

1. + Zdzisław Filipowski od Zofii Madej z rodziną.

2. + Antoni Leszczyński od rodziny Prędotów.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA.

1. + Józef Zaraza w 27 rocznicę śmierci od Marty z rodziną.

2. + Władysława Frąc w rocznicę śmierci.

– + Janina i Kazimierz Szywała w rocznicę śmierci Janiny.

– + Janina i Bolesław Pytel w 26 rocznicę śmierci Janiny i w 27 rocznicę śmierci Bolesława.

1. + Andrzej Kamykowski  od  córek.

2. + Zdzisław Filipowski od Zofii  Ciochoń z rodziną.

Przez cały tydzień Msze Święte za śp. Mariusza Wardzałę: jutro o 24.00, we wtorek  7.00, we środę i czwartek o godzinie 17.00, a w piątek i w sobotę o 6.30, a w niedzielę o 9.00.