1. Jutro przeżywamy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok) – Światowy Dzień o Modlitw o Pokój - Święto obowiązkowe. Msze Święte jak w każdą niedzielę tj. o godzinie 700, 900, 1100 i 1600.
  2. W sobotę przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – Dzień Diecezjalnego Dzieła Misyjnego Święto obowiązkowe. Msze Święte również jak  w każdą niedzielę tj. o godzinie 700, 900, 1100 i 1600. Po Mszach Świętych – poświęcenie złota, kadzidła, mirry i kredy. Na Mszy Świętej o godzinie 900  będzie dziękczynienie za kolędę składane przez kolędników misyjnych. Składka na tacę w tym dniu przeznaczona jest na misje Święte.
  3. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
    1. w wtorek i w czwartek rano o godzinie 630,
    2. we środę – zarówno rano o godzinie 630, jak i wieczorem ,
    3. w I piątek miesiąca – Msza Święta zarówno rano o godzinie 630, natomiast po południu od godziny 1600 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja, o 1640– koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa  i Msza Święta, a po niej spotkanie kolędników misyjnych.
  4. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca: we środę dla dzieci szkolnych od godziny 1600 – 1700, w I piątek dla wszystkich także od godziny 1600 – 1700 oraz codziennie pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  5. W przyszłą niedzielę przypada Święto Chrztu Pańskiego.
  6. Porządek kolędy w nadchodzącym tygodniu:
    Wtorek – od godziny 1300
    Partuły Lisiogórskie – od rodziny Zająców do Małeczków + Podgórze.
    Środa – od godziny 1500
    Strona południowa c.d. – od rodziny Potempów do rodziny Flisów.
    1. od godziny 1300 - Partuły Żukowskie – od rodz. Józefa Okarmy do końca,
    2. od godz. 1500 - Strona pólnocna c.d. - od rodz. Leszczyńskich do rodz. Gębiców.
    Sobota – od godziny 1300
    Strona południowa c.d. – od rodz. Edwarda Kocoła do rodz. Stadnickich.
  7. Można zakupić rozprowadzane przez panie z parafialnego Caritas w cenie 2,50 zł kadzidełka na sobotnią Uroczystość Objawienia Pańskiego.
  8. Do sprzątania kościoła w piątek w terminie do ustalenia z panem kościelnym są proszone następujące osoby: Nytko Maria, Możdzeń Krystyna, Mechla Albina, Okarma Jolanta i Król Grażyna

INTENCJE MSZALNE - 1.I. – 7.I. 2018 r.

PONIEDZIAŁEK: - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki.

– + Mieczysław Partyka w dniu imienin od mamy i brata Krzysztofa.

1. + Mieczysław Giża w dniu imienin od rodziny.

2. + Mieczysław Maca w dniu imienin.

– + Leszek Kiełbasa w rocznicę śmierci.

– + Teresa i Aleksander Marszałek w rocznicę śmierci Teresy.

1. + Genowefa Nytko od wnuka Konrada z rodziną.

2. + Maria Starzec od rodziny Ostrowskich.

– + Genowefa Kuta.

– + Stanisław Zaucha w 7 dzień po pogrzebie od żony.

1. + Andrzej Kamykowski od  Teresy i Antoniego Małochleb.

2. + Genowefa Nytko od Ireny Wapiennik.

I PIĄTEK miesiąca:

– + Antoni Leszczyński od Janiny Krzysztofek z rodziną.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Krzysztofa z okazji 50 – tych urodzin.

2. + Janina i Bronisław Nytko od Józefy i Czesława Ciężadło z Woli Rzędzińskiej.

SOBOTA: - UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO.

1. + Rozalia i Stanisław Zaucha.

2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej w dalszym życiu dla pewnej osoby z okazji 80 – tych urodzin.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Kacpra z okazji 1 urodzin.

2. + Ludwika i Wincenty Marszałek w 14 rocznicę śmierci.

– + Janina Nosal od rodziny Czarnik i Małochleb.

– + Mariusz Wardzała (Msza Św. Gregoriańska).

NIEDZIELA CHRZTU PAŃSKIEGO:

– O zdrowie, bł. Boże dla Pauliny Łakoma z okazji urodzin.

1. + Eugeniusz Pytel z okazji imienin.

2. + Zdzisław Filipowski od Leonii Marszałek z rodziną.

– W intencji Kamili i Kamila, którzy przyjmą chrzest święty i ich rodzin.

- + Józef Maślanka.

Przez cały tydzień będą Msze Święte Gregoriańskie za śp. Mariusza Wardzałę: jutro o 7.00, we wtorek, czwartek i w I piątek miesiąca o 6.30, we środę o 17.00, w sobotę o 16.00, a w przyszłą niedzielę o 7.00.