1. Dzisiaj rozpoczyna się 40 – godzinne nabożeństwo przebłagalne. Po Mszach Świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i potem adoracja:
    • po Mszy Świętej o godzinie 700  – adorują matki,
    • po Mszy Świętej o godzinie 900   – młodzież,
    • po Mszy Świętej o godzinie 1100 – dzieci szkolne,
    • 1300 – 1400 – mieszkańcy Okręglika,
    • 1400 – 1500 – mieszkańcy Podlesia,
    • 1500 – 1600 – mieszkańcy z Partuł Żukowskich.
  2. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie 700, 1000 i 1700 połączone z poświęceniem gromnic. Składka na tacę będzie przeznaczona na zakony klauzurowe. Jest to zarazem I piątek miesiąca.
  3.  Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca: dla dzieci szkolnych we środę od godziny 1600 – 1700, natomiast dla wszystkich w piątek – godzinę przed każdą Mszą Świętą.
  4. W poniedziałek, wtorek i we czwartek Msze Święte będą odprawione rano o godzinie 630,
  5. We środę – Msza Święta o godzinie 1700, a po niej będzie można obejrzeć przygotowane przez dzieci ze scholii „Armia Mastki Bożej” oraz młodzież  misterium pt. „Gdzie jest BetlejemJest to nabożeństwo obowiązkowe dla wszystkich klas przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (począwszy od klasy VI do III Gimnazjum).
  6. W I sobotę miesiąca – Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Maryi rano o godzinie 800.
  7. W przyszłą niedzielę w ramach trwającego 40 – godzinnego nabożeństwa porządek adoracji będzie następujący:
    • po Mszy Świętej o godzinie 700  – adorują ojcowie,
    • po Mszy Świętej o godzinie 900   – mieszkańcy z rejonu – strona północna od początku wsi do kościoła,
    • po Mszy Świętej o godzinie 1100 – mieszkańcy z rejonu – strona południowa od początku wsi do drogi cmentarnej,
    • 1300 – 1400 – mieszkańcy  z rejonu – strona północna c.d. od kościoła do końca,
    • 1400 – 1500 – mieszkańcy z rejonu – strona południowa c.d. od drogi  cmentarnej do końca.
    • 1500 – 1600 – mieszkańcy Partuł Lisiogórskich.
  8. W piątek z racji Święta Ofiarowania Pańskiego  nie będzie objazdu chorych po domach.
  9. Dnia 11 lutego (tj. niedziela za 2 tygodnie) z okazji Światowego Dnia Chorego jest planowana parafialna pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Dokładny program zostanie podany w przyszłą niedzielę. Prosimy, aby chętni zapisywali się w zakrystii i u pań z Caritasu.
  10. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać następujące m.in. artykuły: „Długi cień Stalina” – o próbach sowietyzacji Polski przez Stanina; „Cnota czy liberalizm? – skąd ostatecznie wiemy, co jest dobre, a co złe, co sprawiedliwe, a co niesprawiedliwe.
  11. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Starzec Maria, Sysło Józefa, Łuszcz Anna, Marszałek Małgorzata i Starzec Ewa.

INTENCJE MSZALNE – 29.I. –  4.II.2018 r.

1. + Genowefa Nytko od wnuka Pawła z rodziną.

2. + Andrzej Kamykowski od siostry Renaty z rodziną.

3. + Janina Marszałek od rodziny Pałachów.

1. + Stanisław Partyka od rodziny Wielgusów.

2. + Antoni Leszczyński od rodziny Zająców z Tarnowa.

3. + Genowefa Nytko od wnuka Kacpra Trela.

ŚRODA: - Wspomnienie św. Jana Bosko.

1. + Józef  Taraszka w rocznicę śmierci.

2. + Andrzej Kamykowski od koleżanek i kolegów z klasy Kacpra wraz z rodzicami.

3. + Rozalia Ciochoń od córki Janiny.

1. + Genowefa Nytko od rodziny Zauchów.

2. + Antoni Leszczyński od Agnieszki i Piotra Tokarz.

3. + Janina Marszałek od rodziny Pęcaków.

PIĄTEK: - Święto Ofiarowania Pańskiego.

1. + Mieczysław Kutrzuba.

2. + Janina Nytko, + Bronisław w rocznicę śmierci.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny w 16 rocznicę ślubu.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Kacpra w 5 rocznicę urodzin oraz Mikołaja w 1 rocznicę urodzin od rodziców.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowe, bł. Boże i opiekę Matki Bożej  Bolesnej dla Marii z okazji urodzin i imienin.

I SOBOTA miesiąca:

1. + Maria i Władysław Szostak w rocznicę śmierci Marii.

2. + Genowefa Nytko od chrześnicy Barbary.

3. + Maria Starzec od Bogdana Wardzały z rodziną.

V NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Agata i Karol Szatko z okazji imienin Agaty.

2. + Andrzej Kamykowski od córek.

1. + Rozalia Ciochoń od córki Marii.

2. + Władysław Nytko od córki Małgorzaty z rodziną.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej oraz szczęśliwe rozwiązanie dla Katarzyny.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej z okazji urodzin dla Kazimiery.