1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione: w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę  rano o godzinie 630, we środę i w piątek o godzinie 1700, a po nich we środę – Nowenna do MBNP, a w piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie NMP z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. W tym dniu odbędzie się parafialna pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej (w tym roku przypada 160 rocznica objawień w Lourdes). Wyjazd z naszej parafii spod kościoła o godzinie 1400. Tam w Porąbce Uszewskiej – udział we Mszy Świętej o godzinie 1630 pod przewodnictwem ks. bpa Leszka Leszkiewicz, a następnie procesja różańcowa z lampionami do groty. Prosimy, aby chętni zapisywali się w zakrystii i u pań z Caritasu.
 3. W przyszłą niedzielę dalszy ciąg 40 – godzinnego nabożeństwa. Porządek adoracji będzie następujący:
  • po Mszy Świętej o godzinie 700  – adorują róże zelatorów: Benedykta Żmuda, Anny Chłopek, Mariana Madeja.
  • po Mszy Świętej o godzinie 900   – adorują róże zelatorów: Jadwigi Armatys, Marii Madej, Elżbiety Jeż, Grzegorza Marszałek.
  • po Mszy Świętej o godzinie 1100 – adorują róże zelatorów: Józefa Kapustki, Stanisławy Kapustka, Józefy Brożek.
  • 1300 – 1400 – adorują róże zelatorów: Janiny Chrzanowskiej, Heleny Szczurek, Alojzy Witek.
  • 1400 – 1500 – adorują róże zelatorów: Jerzego Lisa, Czesławy Kutrzuba, Teresy Łakoma.
  • 1500 – 1600 – adorują róże zelatorów: Ryszarda Kuty, Teresy Kocoł, Mariana Szwalca.
 4. Także w  przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na cele parafialne. Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem,  zwracam się z  prośbą o ofiarę w kopertach. Zebrane ofiary będą przeznaczone na opłatę ogrzewania kościoła  w okresie zimowym oraz wkrótce rozpoczynające się inwestycje w naszym kościele. Za ich złożone  z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”.
 5. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Zuchwała kradzież korony królów” – o burzliwych losach najcenniejszego z polskich insygniów królewskich, tzw. korony Chrobrego; „Kim przyjmuje chrzest” – o Korei, w której chrześcijaństwo rozwija się bardzo szybko, i jego wyznawców przyjmuje chrzest święty; „Mamo, tato, przytulcie mnie!” – o potrzebie czułości ze strony rodziców, niezbędnej dla rozwoju psychiki dziecka.  
 6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Mostek Maria, Kozioł Anna, Okulska Joanna, Warchałowska Anna i Starzec Renata.
 7. W Parafii Chrystusa Dobrego Pasterza w Tarnowie jest organizowany  Kurs Przedmałżeński. Rozpocznie się on w przyszłą niedzielę (11 lutego) o godz. 19.15.  Katechezy będą głoszone w środy o godz. 19.00 i w niedziele o godz. 19.15. Przypominamy, że świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej jest niezbędne i koniecznie wymagane przed zawarciem Sakramentu Małżeństwa”.

INTENCJE MSZALNE - 5.II. – 11.II. 2018 r.

 

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Agaty.

6.30

1. + Andrzej Kamykowski od brata Rafała.

2. + Janina Marszałek od rodziny Mondel.

3. + Janina Marszałek od rodziny Janisów (poza parafią).

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Pawła Miki i towarzyszy.

6.30

1. + Stanisław Starzec w rocznicę śmierci.

2. + Stanisław Partyka od  Heleny i Wioletty.

3. + Genowefa Nytko od wnuków Janusza i Daniela z rodzinami.     

 

ŚRODA:

17.00

1. + Katarzyna i Ludwik Małochleb w rocznicę śmierci.

2. + Antoni Leszczyński od rodziny Kwapniewskich.

3. + Rozalia Ciochoń od córki Ireny.

 

CZWARTEK:

6.30

1. + Julian Małek w 1 rocznicę śmierci.

2. + Andrzej Kamykowski od brata Marcina z rodziną.

3. + Genowefa Nytko od Doroty Rzeszótko z rodziną.

 

PIĄTEK:

17.00

1. + Józef  Małochleb w rocznicę śmierci.

2. + Rozalia Ciochoń od córki Haliny z rodziną.

3. + Stanisław Partyka od sąsiadów Kutów i Wiśniewskich.

 

SOBOTA: - Wspomnienie św. Scholastyki.

6.30

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodziców w 25 rocznicę ślubu od dzieci.

2. + Władysław Nytko od żony i syna Marka.

3. + Genowefa Nytko od rodziny Pytlów.

 

VI NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

– + Władysław Nytko w 9 rocznicę śmierci.  

 

9.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Stefanii w 85 rocznicę urodzin od dzieci, wnuków i prawnuków.

2. + Weronika Marcinek w 1 rocznicę śmierci od rodziców i rodzeństwa.

 

11.00

1. W intencji Urszuli i Michała, którzy przyjmą chrzest święty i ich rodzin.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Krzysztofa w 3 rocznicę urodzin.

 

16.00

– + Janina i Kazimierz Tarnowscy w 25 rocznicę śmierci Janiny.Joomla templates by a4joomla