1. Dzisiaj o godzinie 1330 w kościele pogrzeb śp. Ewy Nytko.
  2. We środę popielcową rozpoczynamy 40 – dniowy okres Wielkiego Postu. Msze Święte połączone z obrzędem posypania głowy popiołem będą o godzinie 700, 1000 i 1700. Pól godziny przed każdą Mszą Świętą będzie możliwość spowiedzi świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja. Składka na tacę będzie przeznaczona na cele charytatywne Diecezji Tarnowskiej.
  3. W pozostałe dni tygodnia Msze Świętebędą odprawione:
    1. w poniedziałek  i we wtorek - rano o godzinie 630,
    2. we czwartek - o godzinie 1700, wcześniej z racji 15 dnia miesiąca od godziny 1615 - koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii,
    3. w  piątek - o godzinie 1700 – Droga Krzyżowa,  a po niej Msza Święta.
    4. w sobotę - od godziny 1615  - różaniec prowadzony przez dzieci  z Przedszkola, SKC oraz wolontariat Gimnazjum w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta.
  4. W przyszłą I Niedzielę Wielkiego Postu Msze Święte do południa będą o zwykłej porze tj. o godzinie 700, 900 i 1100 (ta Msza Święta będzie dla dzieci, a po niej – Droga Krzyżowa), natomiast po południu o godzinie 1500 – Gorzkie Żale, (kazania pasyjne w tym roku wygłosi nasz ksiądz wikariusz Kazimierz), a po nich ostatnia Msza Święta.
  5. Od dzisiaj w całym kościele będzie trwał Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu pod hasłem: „Trzeźwość egzaminem wolności. Przez cały tydzień będziemy się modlić w tej intencji.
  6. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej – spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
  7. Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożona płytka CD z programem Pit 2017. W środku możemy przeczytać m.in. artykuły: „Polski biskup w sercu Afryki” – o nowym biskupie w RŚA ks. Mirosławie Gucwie, pochodzącym z diecezji tarnowskiej; „Nikt im nie podskoczy. Nasi skoczkowie mówią o wierze”.
  8. Na stoliku koło figury św. Antoniego znajduje się czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra”. W środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci, także mała Droga Krzyżowa.
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Oleksiak Bożena, Łakoma Elżbieta, Łakoma Marcin, Łakoma Sylwia, Łakoma Halina i Kocoł Bożena.

INTENCJE MSZALNE – 12.II. – 18.II. 2018 r.

1. + Wawrzyniec Bandyk w 1 rocznicę śmierci od żony.

2. + Wawrzyniec Bandyk w 1 rocznicę śmierci od mamy.

1. + Genowefa Nytko od wnuka Dariusza z rodziną.

2. + Antoni Leszczyński od sąsiadów Starców.

3. + Antoni Leszczyński od Ali i Jana Sikorów (poza parafią).

ŚRODA POPIELCOWA:

1. + Stanisław Partyka od Antoniego Szatko z rodziną.

2. + Władysław Nytko od syna Józefa.

1. + Eugeniusz Szostak w 7 dzień po pogrzebie.

2. + Rozalia Ciochoń od członkiń róży Marii Madej.

1. + Stanisław Marszałek w 6 rocznicę śmierci od żony z dziećmi.

2. + Barbara Wajda w 2 rocznicę śmierci.

1. + Janina Marszałek od śp. Rozalii i Barbary Ciochoń.

2. + Andrzej Kamykowski od chrzestnej z rodziną.

3. + Andrzej Kamykowski od Marii z rodziną z Bobowej (poza parafią).

PIĄTEK:

1. + Maria Maślanka w rocznicę śmierci.

2. + Ewa Nytko w 7 dzień po śmierci od rodziny.

3. + Genowefa Nytko od rodziny Banasiów z Woli Rzędz. (poza parafią).

1. + Rozalia Ciochoń od wnuczki Anny z rodziną.

2. + Stanisław Partyka od Marty i Grzegorza z rodziną.

3. + Władysław Nytko od syna Władysława z rodziną.

I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU:

– + Wawrzyniec Bandyk w 1 rocznicę śmierci od brata Stanisława z rodziną.

1. + Stanisław Jeż w 36 rocznicę śmierci.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże na dalszą drogę życia dla Szymona z okazji 18 rocznicy urodzin od rodziców i siostry.

– Z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej na dalsze lata dla Józefa z okazji  55  rocznicy urodzin od żony i dzieci.

– Z podziękowaniem za wszystkie otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Renaty z okazji 50 – tych urodzin.