1. Do Wielkiej Środy w naszej parafii będą trwać rekolekcje parafialne.
    2. Od Wielkiego Czwartku rozpocznie się  TRIDUUM PASCHALNE

 

WIELKI CZWARTEK

Jest to pamiątka Ostatniej Wieczerzy, na której Pan Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament i Sakrament Kapłaństwa. W naszym kościele Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się o godzinie 1800 uroczystą Mszą Świętą, następnie przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracja do godziny 2200 (od godziny 2100 – młodzież klasy VI i VII).

WIELKI PIĄTEK

Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Od godziny 800 rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w ciemnicy prowadzona przez zelatorów róż różańcowych według wyznaczonej kolejności. O godzinie 1700 rozpocznie się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego (ta nowenna będzie kontynuowana do soboty 7.IV; w Wielką Sobotę będzie po poświęceniu pokarmów o godzinie 1000, a w Wielką Niedzielę i w Poniedziałek Wielkanocny o godzinie 1600). Po nowennie będzie Droga Krzyżowa (poprowadzi Akcja Katolicka), a o godzinie 1800 rozpoczniemy liturgię Wielkiego Piątku, na którą składa się: liturgia Słowa Bożego, adoracja krzyża, obrzęd Komunii Świętej oraz przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Po skończonych obrzędach będą śpiewane Gorzkie Żale i dalsza adoracja do godziny 2200 (od godziny 2100 – młodzież klasy: II i III Gimnazjum). Ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na odnowienie zabytków w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

WIELKA SOBOTA

Od godziny 800  - adoracja Pana Jezusa w grobie według wyznaczonej kolejności. Święcenie pokarmów będzie o godzinie 900, 10001100 i 1200. Po święceniu pokarmów o godzinie 900 - różaniec prowadzony przez dzieci ze SKC  i wolontariat Gimnazjum, natomiast po święceniu o godzinie 1000Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.  Od godziny 1740 - Koronka do Miłosierdzia Bożego. Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczną się o godzinie 1800. Na te obrzędy składać się będą: poświęcenie ognia (przynosimy świece), liturgia chrzcielna oraz uroczysta Msza Święta Wigilii Paschalnej.

WIELKA NIEDZIELA

Dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W naszym kościele o godzinie 600 procesja rezurekcyjna wokół kościoła (bardzo prosimy o przygotowanie obrazów i feretronów) i Msza Święta. Pozostałe Msze Święte o godzinie 900, 1100 i 1600.

  1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na dzisiejszą składkę, a przeznaczone na WSD w Tarnowie.
  2. W Wielki Czwartek od godziny 800 – przedświąteczny objazd chorych po domach.
  3. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” jest specjalny dodatek – obrazek z modlitwą, którą codziennie odmawiał św. o. Pio. Jest także wiele artykułów dotyczących czekającego nas Triduum Paschalnego: co to jest i jak je owocnie przeżywać?
  4. Do sprzątania kościoła w Wielką Sobotę wyjątkowo o godzinie 1500 (w przerwie w adoracji) są proszeni mieszkańcy Partuł Żukowskich.

 

INTENCJE MSZALNE – 26. III. – 1.IV.2018 r.

 

WIELKI PONIEDZIAŁEK:  - dzień spowiedzi św.

10.00

1. + Andrzej Kamykowski od koleżanek i kolegów z klasy syna Jakuba.

2. + Stanisław Zaucha od nauczycieli Szkoły Podstawowej.

 

18.00

– + Janina Skamel w 7 dzień po śmierci od córek z rodzinami.

 

WIELKI WTOREK: - III dzień rekolekcji parafialnych.

8.00

– + Kazimierz Nytko w 7 dzień po pogrzebie od brata Wiesława z rodziną.

 

9.30

– + Andrzej Kamykowski od klas i wychowawców Szkoły Podstawowej i Gimnazjum córki Julii.

 

11.00

– + Rozalia Ciochoń od rodziny Książek.

 

18.00

– + Eugeniusz Szostak od córki Małgorzaty z rodziną.

 

WIELKA ŚRODA: - zakończenie rekolekcji parafialnych.

8.00

– + Jan Dziekan w rocznicę śmierci od żony.

 

15.00

– + Stanisław Partyka od rodziny Stachów.

 

18.00

– + Józef  i Bronisława, syn Roman Kapustka w 2 rocznicę śmierci Bronisławy.

 

WIELKI CZWARTEK:

18.00

1. + Anna Kwapniewska w 1 rocznicę śmierci.

2. + Antonina i Franciszek Kocoł.

 

WIELKA SOBOTA - WIGILIA PASCHALNA:

18.00

1. + Eugeniusz Szostak od córki Anny z mężem.

2. + Weronika Mróz od wnuczki Wioletty z mężem i dziećmi.

 

NIEDZIELA ZMARTYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

6.00

1. O bł. Boże, opiekę Matki Bożej, zachowanie od wszelkich nieszczęść dla mieszkańców Zaczarnia od członków OSP.

2. + Irena Okarma od męża.

 

9.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, Światło Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Barbary Banaś z  okazji 60 rocznicy urodzin od dzieci z rodzinami.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej  dla Weroniki w 88 rocznicę urodzin.

3. + Augustyn Nytko w rocznicę śmierci.

 

11.00

– + Kazimierz Chrzanowski w 28 rocznicę śmierci.   

 

16.00

– + Andrzej Kamykowski od koleżanek i kolegów córki Aleksandry ze Szkoły Podstawowej.

 

Przez cały tydzień Msze Święte Gregoriańskie za zmarłego śp. Władysława Nytko; codziennie o godzinie 18.00, w Wielką Niedzielę o godzinie 6.00.Joomla templates by a4joomla