1. Dzisiaj Światowy Dzień Modlitw o Powołania, rozpoczynający cały tydzień modlitw w tej intencji. Składamy „Bóg zapłać” za składkę na tacę, która jest przeznaczona na WSD w Tarnowie.
 2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą oprawione w następującym porządku:
  1. w poniedziałek – Uroczystość św. Wojciecha, głównego patrona Polski – Msza Święta o godzinie 1800.
  2. we wtorek, czwartek i w sobotę – rano o godzinie 630,
  3. we środę – święto św. Marka – Msza Święta o godzinie 1800,po niej procesja wokół kościoła, połączona z błogosławieństwem pól w okresie wzrostu i dojrzewania roślin, z prośbą o zachowanie od wszelkich kataklizmów.
  4. w piątek- o godzinie 1800, potem Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, na zakończenie którego ucałujemy relikwie św. Jana Pawła II i św. Faustyny.
 3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele, natomiast podczas Mszy Świętej o godzinie 1100 będziemy przeżywać rocznicę I Komunii św. dzieci klasy III i IV „A”. Próba – jutro po Mszy Świętej wieczornej, obecność wszystkich obowiązkowa. Spowiedź święta dla nich, ich rodziców i chrzestnych będzie we środę od godziny 1700 – 1800 i w piątek także od godziny 1700 – 1800.
 4. Dzisiaj – odpust w parafii Dobrego Pasterza w Tarnowie, suma o godzinie 1130, a w przyszłą niedzielę – odpust ku czci św. Wojciecha w Lisiej Górze – suma o godzinie 1100, pozostałe Msze Święte  o godzinie 650, 830 i 1600.
 5. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożona adhortacja apostolska papieża Franciszka „Gautete et exsultate” – o świętości w świecie współczesnym. Można także przeczytać m.in. artykuły: „Rodzinne plusowanie” – o 2,4 mln rodzin polskich, które korzysta z programu 500 plus; „Obrońca prostych ludzi” – o papieżu seniorze Benedykcie XVI, który kilka dni temu ukończył 91 lat życia.
 6. Do sprzątania kościoła w tym tygodniu są proszeni rodzice dzieci przeżywających rocznicę I Komunii Świętej.

 

INTENCJE MSZALNE – 23.IV. – 29.IV. 2018 r.

PONIEDZIAŁEK: - Uroczystość św. Wojciecha.

18.00

1. + Maria i Wojciech Lis w rocznicę śmierci Marii.

2. + Rozalia Ciochoń od wnuka Łukasza.

3. + Jan Bandyk w 34 rocznicę śmierci.

 

WTOREK:

6.30

1. + Edward Ciochoń w 1 rocznicę śmierci.

2. + Władysław Nytko od córki Doroty z rodziną z Stawiszy.

3. + Andrzej Kamykowski od rodziny Gądków i Gaców.

 

ŚRODA: - Święto św. Marka, Ewangelisty.

18.00

1. + Eugeniusz Szostak od córki Bogumiły z rodziną.

2. + Rozalia Ciochoń od  wnuka Marcina i Sabiny.

3. + Weronika Mróz od rodziny Kołodziej.

 

CZWARTEK:

6.30

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Izabeli z okazji 85  urodzin.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Natalii z okazji urodzin od rodziców i siostry.

 

PIĄTEK:

18.00

1. + Stanisław Zaucha od  Józefa  Stelmacha z rodziną.

2. + Maria Kukuła w 1 rocznicę śmierci.

 

SOBOTA:

6.30

1. + Andrzej Kamykowski od Janiny Kajpust z rodziną. 

2. + Władysław Nytko od siostry Rozalii.

 

V NIEDZIELA WIELKANOCNA:

7.00

- + Stanisław Nytko od całej rodziny.

 

9.00

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Katarzyny i Julii z okazji imienin i urodzin.

2. + Józef  Łuszcz w 2 rocznicę śmierci od syna Marcina z rodziną.

 

11.00

- W intencji dzieci klas III i IV „A” przeżywających I rocznicę Komunii Św. i ich rodziców.

 

16.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej na kolejne, wspólne lata życia dla Barbary i Grzegorza w 10 rocznicę ślubu i ich dzieci.Joomla templates by a4joomla