1. W nadchodzącym  tygodniu Msze Święte będą odprawione codziennie o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa majowe.
    2. Ponadto we wtorek przeżywamy Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. Msza Święta będzie także rano o godzinie 630
    3. Jutro, we wtorek i w środę będziemy przeżywać  Dni modlitw o urodzaje. Msze Święte o godzinie 1800, a po nich procesje:
      1. jutro – do krzyża koło rodziny Pinasów.
      2. we wtorek – do krzyża koło rodziny Chrzanowskich.
      3. we środę – do krzyża na cmentarzu.

Prosimy o przygotowanie obrazów, chorągwi, feretronów na procesje.

1. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Od jutra przez 9 dni codziennie o godzinie 1800, w niedzielę o godzinie 900 będzie trwać Nowenna dla młodzieży klasy III Gimnazjum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania,. Jest ona dla nich obowiązkowa i ostatecznie dopuszczająca do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  3. W piątek z racji 11 dnia miesiąca – Nowenna Jubileuszowa przed 100 rocznicą odzyskania niepodległości oraz  rozpoczęcie Nowenny do Ducha Świętego.
  4. W przyszłą niedzielę - początek tygodniowego odpustu w parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Dokładny program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej.
  5. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać m.in. artykuły: „Alfie jeden z nas” – o najsmutniejszym wyroku ostatnich lat i bezbronnym dziecku, którego historia zjednoczyła w modlitwie ludzi na całym świecie; „Bohater niezbędny” – o roli Wojciecha Korfantego w odrodzeniu polskiej państwowości; „Religijni żyją dłużej” – wyniki wielu badań wskazują, że osoby regularnie praktykujące żyją dłużej i są zdrowsze.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Mróz Halina, Kędzior Agnieszka, Kędzior Władysława, Sowa Anna, Masło Józefa i Wenc Bogusława.

INTENCJE MSZALNE – 7.V. – 13.V.2018 r.

1. + Józefa Kocoł  w 30 dzień po śmierci od syna z rodziną.

2. + Stanisław i Stefania Chłopek w rocznicę śmierci.

WTOREK: - Uroczystość św. Stanisława.

1. + Stanisław Partyka w dniu imienin od żony i syna Krzysztofa.

2. + Marian Stańczyk w 7 dzień po śmierci od żony i córek z rodziną.

3. + Andrzej Kamykowski od rodziny Taraszków.

1. + Stanisław Zaucha w dniu imienin od córki z rodziną.

2. + Stanisława Grycz w dniu imienin.

ŚRODA :

1. + Kazimierz i Stefania Marszałek w 28 rocznicę śmierci Kazimierza.

2. + Stanisław Kaziród z okazji imienin.

1.  Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, opiekę Jezusa Miłosiernego oraz  wstawiennictwo Matki Bożej Bolesnej dla członkiń róży Janiny Chrzanowskiej.

2. + Tekla, Wojciech i Anna Marszałek.

PIĄTEK:

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Stanisławy i Zbigniewa Lange w 50 rocznicę ślubu.

2. + Mieczysław Kutrzuba.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Matyldy Stelmach z okazji 90 urodzin od córki i syna z rodzinami.

2. + Józef  Wiatr w 28 rocznicę śmierci.

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO:

1. + Julia i Stanisław Małochleb.

2. + Roman i Wiesław Jeż w 12 rocznicę śmierci Romana.

- + Krystyna i Edward Wardzała w 1 rocznicę śmierci Edwarda od kolegi z żoną.

- + Czesława Wojnarowska w 18 rocznicę śmierci od syna Józefa z rodziną.

- + Józefa Wapiennik w 3 rocznicę śmierci od syna Tadeusza z żoną i dziećmi.