1. W nadchodzącym  tygodniu Msze Święte będą odprawione codziennie o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa majowe.
  2. Jutro i we wtorek – ostatnie dni Nowenny dla młodzieży klasy III Gimnazjum przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania. Spowiedź święta dla nich, ich rodziców i świadków – we wtorek od godziny 1700 – 1800. Po Mszy Świętej – spotkanie z wszystkimi kandydatami i ich rodzicami i świadkami na próbie generalnej. Sam Sakrament Bierzmowania zostanie im udzielony we środę o godzinie 1800 w kościele w Lisiej Górze przez posługę .
  3. We wtorek także z racji 15 dnia miesiąca od godziny 1715 - koronka ku czci 7 boleści NMPw intencji naszej parafii.
  4. W sobotę od godziny 1715 - różaniec prowadzony przez dzieci z Przedszkola, SKC oraz wolontariat Gimnazjum w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta i nabożeństwo majowe.
  5. We czwartek po Mszy Świętej wieczornej i nabożeństwie majowym – spotkanie z uczniami klasy VI wraz z rodzicami, a piątek również po Mszy Świętej wieczornej z uczniami klasy VII i II Gimnazjum również z rodzicami, natomiast w sobotę - także po Mszy Świętej wieczornej  z ministrantami i lektorami i ich rodzicami.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godzinie 1100 – Msza Święta dla dzieci.
  7. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej – na plebanii spotkanie z Radą Parafialną, Akcją Katolicką i Caritas Parafialną.
  8. Dzisiaj - początek tygodniowego odpustu w parafii św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie. Dokładny program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej. Nasza parafia jest zaproszona na ten odpust w piątek na godzinę 1830.
  9. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” można przeczytać m.in. artykuły: „Chrystianofobia po polsku” – o 837 aktach profanacji symboli religijnych i miejsc świętych oraz innych przypadkach dyskryminacji chrześcijan, jakie popełniono w Polsce w latach 2012 – 2014; „Krótka historia świętości”- o nowym błogosławionym kościoła cystersie, węgierskim ojcu Janosu Brenner, zamordowanym przez komunistów w wieku zaledwie 26 lat.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Piekielniak Jacek, Rogoza Maria, Stelmach Bożena, Szostak Kinga, Chrzanowska Katarzyna i Chrzanowska Sylwia.

 

INTENCJE MSZALNE - 14.V. – 20.V.2018 r.

PONIEDZIAŁEK: - Święto św. Macieja.

18.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże w dalszym życiu dla Janiny w 95 rocznicę urodzin.

2. + Krzysztof Okulski w 18 rocznicę śmierci.

 

WTOREK:

18.00

1. + Zofia Nawrocka w dniu imienin i w 10 rocznicę śmierci.

2. + Stefan Ciochoń w rocznicę śmierci.

 

ŚRODA: - Święto św. Andrzeja Boboli.

18.00

1. + Bronisława i Zdzisław Filipowscy w 1 rocznicę śmierci Zdzisława.

2. W intencji bierzmowanych, ich rodziców i świadków (ks. Kazimierz w kościele w Lisiej Górze).

 

CZWARTEK:

18.00

1. + Janina i Kazimierz Szywała w rocznicę śmierci Kazimierza.

2. + Stefania i Zygmunt Walasiewicz.

 

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Stanisława Papczyńskiego.

18.00

1. O zdrowie, bł. boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla członkiń róży Józefy Brożek i ich rodzin.

2. Za całą parafię (ks. proboszcz w kościele Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie).

 

SOBOTA:

18.00

1. W intencji wszystkich ministrantów i lektorów naszej parafii oraz ich rodzin.

2. + Franciszek i Ludwika Nytko w 33 rocznicę śmierci Ludwiki.

 

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO:

7.00

- O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla członkiń róży Czesławy Kutrzuba.

 

9.00

1. + Stefania i Tadeusz Stach w 6 rocznicę śmierci Stefanii.

2. + Zofia Zając.

 

11.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Gabrieli i Jakuba z okazji urodzin.

2. W intencji Kamila, który przyjmie chrzest święty i jego rodziny.

 

16.00

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Angeliki z okazji 18 urodzin i całej rodziny od rodziców i rodzeństwa.Joomla templates by a4joomla