1. W nachodzącym tygodniu Msze Święte do środy włącznie będą odprawione o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa majowe.
  2. We czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu Msze Święte o godzinie 700, 1000 i 1600. Po Mszy Świętej o godzinie 1000 procesja do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie obrazów, feretronów, sztandarów, o udział dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących. Prosimy również strażaków o dopilnowanie porządku na drodze. Na całej trasie samochody będzie można zaparkować tylko na nowym parkingu. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na hospicja naszej diecezji.
  3. W oktawie Bożego Ciała, w tym tygodniu w piątek i w sobotę Msza Święta o godzinie 1800, a po niej procesja wokół kościoła, natomiast w przyszłą niedzielę procesja - po Mszy Świętej o godzinie 1100. Ponadto w I piątek miesiąca Msza Święta także rano o godzinie 630.
  4. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca dla dzieci szkolnych we środę od godziny 1700 - 1800, dla wszystkich w piątek również od godziny 1700 – 1800 oraz codziennie pół godziny przez Mszą Świętą wieczorną.
  5. W I piątek miesiąca od godziny 800 - objazd chorych po domach.
  6. W najbliższym czasie rozpoczną się prace na wieży parafialnej (wstawianie nowych ram okiennych i ich oszklenie). Czeka nas także dedykacja kościoła parafialnego na wyłączną własność Panu Bogu. W czasie Mszy Świętej konsekracyjnej pragniemy ofiarować dar od całej naszej parafii w postaci nowej monstrancji, aby ona pozostała już w naszym kościele. W związku z tym prosimy w przyszłą niedzielę o składkę specjalną na te cele parafialne, jak do tej pory w podpisanych kopertach. Nie wyznaczam konkretnej ofiary. Za ich złożone z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  7. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Radość i prawda Eucharystii” – Święto Bożego ciała jest po to, aby Eucharystia nam nie spowszechniała, ale była NAJświętszym Sakramentem; „Jan Paweł II o miłości do ojczyzny” – czego nas nauczał i do czego wzywał święty naszych czasów w sprawach ojczyzny; „Nic nie trwa wiecznie” – czy my Polacy możemy czuć się bezpiecznie ?”
  8. W przyszłą sobotę 9.VI. jest planowana wycieczka do Ludźmierza i Rabki dla ministrantów, lektorów, dzieci biorących udział w akcji kolędników misyjnych. Chętnych prosimy o zapisy do przyszłej niedzieli.
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Szwalec Maria, Kużdżał Barbara, Janiszewska Wioletta, Żuławińska Renata, Marcinek Anna i Bania Anna.

INTENCJE MSZALNE – 28.V. – 3.VI. 2018 r.

PONIEDZIAŁEK:

18.00

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Alojzy Witek.

2. + Krystyna Cichoń od LSO.

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej.

18.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Iwony z okazji urodzin i całej rodziny.

2. + Edward Wardzała w 1 rocznicę śmierci od siostry Celiny z rodziną.

 

ŚRODA:

18.00

1. + Marian Stańczyk w 30 dzień po śmierci od żony i córek z rodzinami.

2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Kamila z okazji 18 urodzin.

 

CZWARTEK: - UROCZYSTOŚĆ NAJŚIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA.

7.00

1. + Janina Marszałek od Doroty i Mariusza Wzorków.

2. + Andrzej Kamykowski od Stanisława Małochleb.

 

10.00

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, zdrowie i bł. Boże w rodzinach, zgodę w sąsiedztwach dla wiernych z rejonu Partuł Żukowskich.

2. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, zdrowie i bł. Boże w rodzinach, zgodę w sąsiedztwach dla wiernych z rejonu Podlesia.

3. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, zdrowie i bł. Boże w rodzinach, zgodę w sąsiedztwach dla wiernych z rejonu od Brzozówki do kapliczki.

 

16.00

– + Władysław Nytko od wnuczki Eweliny z mężem.

 

I PIĄTEK miesiąca: - Wspomnienie św. Justyna.

6.30

– + Zofia Kocoł.

 

18.00

1. + Rozalia Ciochoń od rodziny Małochleb i Czarnik.

2. + Józefa Tarnowska w 27 rocznicę śmierci.

 

I SOBOTA miesiąca:

18.00

1. O szczęśliwy zabieg i opiekę Matki Bożej dla Patrycji.

2. + Weronika Mróz od LSO.

 

IX NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

– O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Benedykta Żmudy i ich rodzin.

 

9.00

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, zdrowie i bł. Boże w rodzinach, zgodę w sąsiedztwach dla wiernych z rejonu pana Stanisława Sysło.

2. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, zdrowie i bł. Boże w rodzinach, zgodę w sąsiedztwach dla wiernych z rejonu od pani Chrzanowskiej do drogi cmentarnej po obydwu stronach.

 

11.00

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, zdrowie i bł. Boże w rodzinach, zgodę w sąsiedztwach dla wiernych z rejonu Partuł Lisiogórskich.

2. W intencji Mileny Karoliny, która przyjmie chrzest święty i jej rodziny.

 

16.00

– + Genowefa i Gustaw Kuklińscy w rocznicę śmierci Gustawa.Joomla templates by a4joomla