1. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia Uroczystości Bożego Ciała, a przede wszystkim rodzinom, które przygotowały piękne ołtarze, strażakom za dopilnowanie porządku na drodze i asystę podczas procesji, noszącym obrazy, feretrony, dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, panu organiście, panu kościelnemu, liturgicznej służbie ołtarza.
  2. W nadchodzącym tygodniu w trwającej oktawie Bożego Ciała do czwartku włącznie Msze Święte połączone z procesją wokół kościoła będą odprawione o godzinie 1800. Zachęcamy do licznego udziału.
  3. We czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała podczas Mszy Świętej o godzinie 1800 będzie poświęcenie wianków z ziół i kwiatów oraz specjalne błogosławieństwo małych dzieci. Serdecznie zapraszamy wszystkie mamy wraz ze swoimi małymi pociechami do udziału w tym nabożeństwie.
  4. W piątek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym dniu przypada ustanowiony przez papieża Jana Pawła II Światowy Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłanów. Msze Święte będą oprawione najpierw rano o godzinie 630, natomiast po południu o godzinie 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, o 1740 – Koronka do Miłosierdzia Bożego, Litania do Serca Pana Jezusa oraz Msza Święta.
  5. W sobotę – wspomnienie Niepokalanego Serca NMP. Msza Święta – rano o godzinie 630.
  6. W przyszłą niedzielę o godzinie 1100 będziemy przeżywać Mszę Świętą prymicyjną ks. Łukasza Gazdy, który odbywał w naszej parafii praktykę pastoralną.
  7. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej na plebanii – spotkanie z Radą Parafialną, Akcją Katolicką i Caritas Parafialną oraz Parafialnym Zespołem Synodalnym.
  8. Również w przyszłą niedzielę – odpust ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowej Jastrząbce, suma o godzinie 1100.
  9. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Raport o stanie szpitali” – bałagan, złe procedury, niechlujstwo – tak według NIK wygląda szpitalna rzeczywistość w Polsce; „Wysłana przez Boga” - o życiu s. Leonelli Sgorbati, ogłoszonej nową błogosławioną Kościoła, pracującej na misjach w Somalii, gdzie została zabita siedmioma pociskami przez islamistów; „Szansa chorych na białaczkę” – o przełomowej terapii tej choroby, która jest już dostępna w krajów Europy od 2 lat.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Leszczyńska Dorota, Wielgus Justyna, Kawa Bożena, Pyrek Józef, Chłopek Katarzyna   i Trybulec Renata.

INTENCJE MSZALNE – 4.VI. – 10.VI.2018 r.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Stanisławy Kapustka i ich rodzin.

2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członkiń róży Elżbiety Jeż i ich rodzin.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Doroty i Ryszarda w 25 rocznicę ślubu.

2. + Rozalia Ciochoń od siostry Weroniki.

ŚRODA: - Wspomnienie św. Bonifacego.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Emilii w 2 rocznicę urodzin i jej rodziny.

2. + Robert Sobczyk z okazji imienin.

CZWARTEK: - zakończenie oktawy Bożego Ciała.

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, zdrowie i bł. Boże w rodzinach, zgodę w sąsiedztwach dla wiernych z rejonu Okręglika.

2. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od klęsk żywiołowych, zdrowie i bł. Boże w rodzinach, zgodę w sąsiedztwach dla wiernych z rejonu od drogi do Lisiej Góry do drogi na Wolę Rzędzińską.

3. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dary Ducha Świętego w dalszej posłudze kapłańskiej i opiekę Matki Bożej dla ks. proboszcza w dniu imienin od parafii.

PIĄTEK: - Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

– + Andrzej Kamykowski od synów.

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Marty i Krzysztofa w 21 rocznicę ślubu.

SOBOTA: - Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

1. + Władysław Nytko od swatów Jeżów.

2. W pewnej Bogu wiadomej intencji.

X NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Anity z okazji 18 urodzin od rodziców.

2. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla członków róży Mariana Szwalca i ich rodzin.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dary Ducha Świętego w dalszej posłudze kapłańskiej i opiekę Matki Bożej dla ks. proboszcza z okazji imienin od parafii.

2. + Julia i Eugeniusz Szostak w 24 rocznicę śmierci Julii.

3. O zdrowe, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin przygotowujących IV ołtarz na Boże Ciało.

1. Z podziękowaniem za dar kapłaństwa z prośbą o zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla ks. Łukasza Gazdy.

2. O zdrowe, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla rodzin przygotowujących III ołtarz (koło remizy) na Boże Ciało.

3. + Stanisław Partyka od syna Mariana z rodziną.

– + Waleria Radlińska w 1 rocznicę śmierci.