1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione w następującym porządku: w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę – rano o godzinie 630, we środę i w piątek o godzinie 1800, potem; we środę - Nowenna do MBNP, a w piątek - nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Ponadto w piątek o godzinie 800 – Msza Święta na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego zarówno dla dzieci Szkoły Podstawowej, jak i młodzieży Gimnazjum.
  3. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900- zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  4. Dzisiaj – odpust ku czci św. Alberta Chmielowskiego w Brniu, suma o godzinie 1100, a w przyszłą niedzielę ku czci MBNP w Tarnowie – Krzyżu, suma także o godzinie 1100.
  5. Także dzisiaj po każdej Mszy Świętej, przed wejściem do kościoła uczniowie z naszego SKC w ramach akcji „Dobro na wagę złotówki” będą zbierać ofiary na pomoc dzieciom chorym w naszym środowisku. Za ich złożenie składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  6. W przyszłą środę (27.VI.) rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje przed uroczystością dedykacji (konsekracji) kościoła, która będzie miała miejsce za 2 tygodnie - 1.VII. o godzinie 1100. Te rekolekcje poprowadzi o. Józef Szczecina ze Zgromadzenia Ojców Redemptorystów z Tuchowa. Zakończą się one spowiedzią w sobotę dnia 30 czerwca. Dokładny program samych rekolekcji, jak i uroczystości dedykacji naszego kościoła na wyłączną własność Panu Bogu zostaną podane w przyszłą niedzielę.
  7. We wtorek w sanktuarium NMP z Lourdes w Porąbce Uszewskiej odbędzie się XII Zjazd Szkolnych Kół Caritas . Wyjazd naszych dzieci spod szkoły o godzinie 815.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej na plebanii – spotkanie z Radą Parafialną, Akcją Katolicką i Caritas Parafialną oraz Parafialnym Zespołem Synodalnym.
  9. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Całkiem zwyczajne dziecko” – badania pokazują, że z dzieckiem z zespołem Downa da się normalnie żyć; „Zdobyć Kreml!” – o faworytach rozpoczętego mundialu i szansach Polaków”; „Anielska husaria” – o 27 nowych kapłanach naszej diecezji, którzy obrali sobie za patrona na całe życie św. Michała Archanioła.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Klich Renata, Gumola Marzena, Stachura Agnieszka, Dulian Urszula, Kurek Jolanta, Cichoń Dorota, Nytko Janina.

INTENCJE MSZALNE – 18.VI. – 24.VI.2018 r.

1. + Waleria i Stefan Sak.

2. + Andrzej Kamykowski od synów.

3. + Władysław Nytko od Haliny i Stanisława Łuszcz.

1. + Arkadiusz Kotalma w 11 rocznicę śmierci.

2. + Rozalia Ciochoń od Anny Ciochoń z rodziną.

3. + Weronika Mróz od Heleny Ciochoń.

1. + Julian Gruca w 2 rocznicę śmierci od żony.

2. + Eugeniusz Szostak od syna Józefa z rodziną.

3. + Janina Pyrek w 12 rocznicę śmierci od dzieci.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi.

1 + Alojzy Nytko w dniu imienin.

2. + Jan Wiatr w rocznicę śmierci.

3. + Stanisław Zaucha od wnuczki Katarzyny z rodziną.

PIĄTEK: - zakończenie roku szkolnego i katechetycznego.

1. Z podziękowaniem za szczęśliwie przeżyty rok szkolny z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej w czasie wakacji dla Dyrekcji, Nauczycieli i Wychowawców, obsługi szkoły oraz dzieci i młodzieży.

2. + Augustyn Nytko z okazji Dnia Ojca od dzieci.

1. + Czesław i Maria Stachura w 19 rocznicę śmierci Marii.

2. O szczęśliwą operację dla pewnej osoby.

1. + Wojciech i Tekla Małochleb.

2. + Andrzej Kamykowski od synów.

3. + Rozalia Ciochoń od Andrzeja i Magdaleny Pęcak.

NIEDZIELA: - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

1. + Tadeusz i Janina Łuszcz w dniu imienin Janiny.

2. + Janina i Bronisław Nytko.

3. + Janina Jeż w dniu imienin.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże dary Ducha Świętego w dalszej posłudze kapłańskiej i opiekę Matki Bożej dla ks. kanonika Jana w dniu imienin.

2. + Janina i Bronisław Sysło w dniu imienin Janiny.

3. + Janina Łakoma w dniu imienin.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Salomei i Romana w 50 rocznicę ślubu od dzieci.

2. W intencji Aleksandra, który przyjmie chrzest święty i jego rodziny.

- + Jan Nowak w dniu imienin.