1. W nadchodzącym tygodniu Msze Świętew naszym kościele będą odprawione w następującym porządku:
    1. w poniedziałek,wtoreki we czwartek– rano o godzinie 630,
    2. we środę i w piątek – o godzinie 1800, a po niej: weśrodę – nowenna do MBNP, a w piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
    3. w sobotę od godziny 1715 - różaniec prowadzony przez dzieci z Przedszkola, SKC w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszach Świętych – poświęcenie pojazdów mechanicznych w związku ze zbliżającym się wspomnieniem św. Krzysztofa – patrona kierowców, motocyklistów i podróżujących.
  3. Tradycyjnie 17 sierpnia uroczystą Eucharystią o godz. 630 sprawowaną na Placu Katedralnym w Tarnowie rozpocznie się XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. W czasie 9 dni „rekolekcji w drodze" tarnowscy pielgrzymi pokonają ponad 200 km trasy. Zapisy na tę pielgrzymkę będą prowadzone w naszej parafii do końca lipca. Koszt uczestnictwa wynosi 90,00 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, każda następna płaci 60,00 zł. a każde następne dziecko (drugie dziecko z rodziny) do kl. VI włącznie tylko 20 zł, resztę dopłaca Caritas. Zachęcamy do udziału.
  4. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli będzie trwał Odpust ku czci Matki Bożej Szkaplerznej w Tarnowie na Burkupod hasłem: „Z Maryją otwieramy się na działanie Ducha Świętego”. Msze Święte codziennie o godzinie 600, 730, 900, 1530 i 1800. Ksiądz proboszcz i kustosz Sanktuarium serdecznie wszystkich pielgrzymów zaprasza.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego”, oprócz artykułu pt. „Pod Sercem Matki od ponad 100 lat” opisującego akt dedykacji naszej świątyni na własność Panu Bogu, możemy przeczytać m.in.: „Szata najbliższa ciału” – o szkaplerzu, który towarzyszył Janowi Pawłowi II do ostatnich chwil życia, a dla wielu katolików stał się stylem życia; „W kleszczach kleszcza” – w Polsce w zeszłym tylko roku na boreliozę zachorowało ponad 20 tys. osób; Co robić i jak się bronić przed ukąszeniami tych groźnych pajęczaków.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Grela Sławomir, Staroń Kazimiera, Wójcik Cecylia, Nytko Anna, Łuszcz Marta i Kmiecik Aneta.

INTENCJE MSZALNE – 16.VII. – 22.VII. 2018 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie NMP z Góry Karmel.

1. + Helena Zaucha.
  2. + Ludwika i Ludwik Kaziród.
  3. + Kazimierz Nytko od brata Leszka z rodziną (poza parafią).

1. + Rozalia Ciochoń od wnuczki Agaty z rodziną.
  2. + Władysław Nytko od Romana Nytko z rodziną.
  3. + Władysław Nytko od Bartłomieja Nytko z rodziną (poza parafią).

ŚRODA: - Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy.

1. + Maria Starzec w rocznicę śmierci.
  2. + Janina i Tadeusz Ciochoń w rocznicę śmierci Janiny.
  3. + Aniela Flis w rocznicę śmierci (poza parafią).

1. + Józefa Kocoł od Marii Starzec z rodziną.
  2. + Władysław Gasiciel w 23 rocznicę śmierci.
  3. + Ewa Nytko od bratanka Łukasza z rodziną (poza parafią).

PIĄTEK:.

1. + Stanisława i Eugeniusz Zielińscy w 7 rocznicę śmierci Eugeniusza.
  2. + Stanisław Zaucha od rodziny Lazarowicz i Krystyny Łuszcz.
  3. + Janina Skamel od pracowników Szpitala św. Łukasza – Oddział Noworodków (poza parafią).

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej na dalsze lata życia dla pewnej osoby.
  2. + Eugeniusz Szostak od wnuka Alberta z rodziną.
  3. + Kazimierz Nytko od siostry Celiny z rodziną (poza parafią).

XVI NIEDZIELA ZWYKŁA:

- O zdrowie, bł. Boże dla Lucyny i Grzegorza w 15 rocznicę ślubu.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla uczestników pielgrzymki autokarowej do Tuchowa.
  2. + Jan i Józefa Starzec w 11 rocznicę śmierci Józefy od syna Krzysztofa z rodziną.
  3. + Andrzej Kamykowski od Grzegorza i Marty Czosnyka z synami (poza parafią).

- + Antoni Leszczyński w 1 rocznicę śmierci od żony.

- + Tadeusz Brożek w 24  rocznicę śmierci.