1. W nadchodzącym tygodniu Msze Świętew naszym kościele będą odprawione:
    1. w poniedziałek, wtorek i czwartek rano o godzinie 630, weśrodę o godzinie 1800, potem Nowenna do MBNP.
    2. w I piątek miesiąca Msza Świętazarówno rano o godzinie 630, a wieczorem od godziny 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja, 1740 – koronka do Miłosierdzia Bożego, litania do Serca Pana Jezusa, a potem Msza Święta.
    3. w I sobotę miesiąca – o godzinie 800, połączona z nabożeństwem przebłagalnym za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
  2. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca: dla dzieci szkolnych we środę od godziny 1700 – 1800, dla dorosłych w piątek także od godziny 1700 – 1800 oraz pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  3. W I piątek od godziny 800 –objazd chorych po domach.
  4. Msza Święta dożynkowa w naszej parafii będzie za 3 tygodnie 19 sierpnia o godzinie 1500, natomiast odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej – 2 września.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Koloratka i powstańcza opaska” – około 150 kapłanów towarzyszyło walczącym w czasie powstania warszawskiego, z czego 40 z nich poniosło śmierć; „Figurka z Aparecidy” – Maryja jest patronką 24 państw Ameryki Łacińskiej. Dlaczego Matka Jezusa jest tak ważna dla tak wielu ludzi ?; „Dla dobra wspólnego” – o 25 rocznicy konkordatu miedzy Stolicą Apostolską a Rzeczpospolitą Polską.
  6. W ostatnim czasie został całkowicie odnowiony obraz Matki Bożej Częstochowskiej. Obraz ten ma wartość szczególną w historii naszej miejscowości. Jest on wierną kopią obrazu upamiętniającego nawiedzenia punktu katechetycznego w Zaczarniu w marcu 1967 roku w ramach obchodu 1000 – lecia chrztu Polski. Jak można przeczytać na jego odwrocie został on przekazany przez ówczesnego wikariusza Lisiej Góry i katechetę w Zaczarniu ks. Józefa Porębę (później prałata honorowego Jego Świątobliwości, wieloletniego proboszcza i kustosza Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej, obecnie rezydenta przy tym sanktuarium)   i stał się własnością dzieci uczących się religii  w Zaczarniu.  Liczący ponad 50 lat obraz uległ zniszczeniu. Obecnie został poddany całkowitej renowacji. Dokonał jej artysta pan Kazimierz Dżalak. To odnowienie polegało na całkowitym jego oczyszczeniu, odświeżeniu barwami postaci i tła oraz wykonaniu nowych ram ozdobnych. Na rozpoczynający się miesiąc sierpień, miesiąc wielu pielgrzymek tysięcy pątników do tronu Jasnogórskiej Pani  został on umieszczony na specjalnej bukowej sztaludze w prezbiterium naszego kościoła.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Kołodziej Zofia, Rogowska Maria, Sasak Sebastian, Ziobro Beata i Pinas Sławomir.

INTENCJE MSZALNE – 30.VII. – 5.VIII. 2018 r.

1. + Rozalia Ciochoń od wnuczki Magdaleny z rodziną.
  2. + Franciszka Kapustka w 7 dzień po śmierci od syna z rodziną.
  3. + Kazimierz Nytko od Barbary i Janusza Mazur rodziną (poza parafią).

WTOREK: - Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli.

1. + Józefa Kocoł od sąsiadów Flisów.
  2. Za zmarłych rodziców i rodzeństwo z rodziny Nytków.
  3. + Ewa Nytko od Romana Nytko z rodziną (poza parafią).

ŚRODA: - Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Czesława Madeja od córek i syna z rodzinami.
  2. + Stanisław Zaucha od Bożeny Mechla z rodziną.
  3. + Kazimierz Nytko od sąsiadów Ciochoniów (poza parafią).

1. + Józef Borzęcki w 30 dzień po pogrzebie od żony i dzieci.
  2. + Rozalia Ciochoń od chrześnika Antoniego Starzec.
  3. + Aleksander Smutek od kuzynki Zofii Zaucha z rodziną (poza parafią).

I PIĄTEK miesiąca:

1. + Eugeniusz Szostak od syna Czesława z rodziną.
  2. + Tadeusz Taraszka od Stanisława Ciochonia.
  3. + Ewa Nytko od Sabiny – koleżanki z klasy (poza parafią).
  4. + Ewa Nytko od bratanka Pawła z rodziną (poza parafią).

– Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla pewnej osoby w 90 rocznicę urodzin.

I SOBOTA miesiąca:

1. + Andrzej Kamykowski w 1 rocznicę śmierci.
  2. + Tadeusz Marszałek od sąsiadów.
  3. + Tadeusz Marszałek od Renaty i Jacka Zając z rodziną (poza parafią)
  4. + Józef Borzęcki od rodziny Stasiaków (poza parafią).

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

– + Janina i Bronisław Sysło w rocznicę śmierci Janiny.

1. + Władysław Nytko od Mariusza Papuga z rodziną.
  2. + Kazimierz Nytko od siostrzeńca Artura z rodziną (poza parafią).

1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Alojzy w 90 rocznicę urodziny od córek i synów z rodzinami.
  2. + Janina Skamel od Stanisławy i Antoniego Koćwin (poza parafią).

– + Danuta i Tadeusz Duź w 4 rocznicę śmierci Danuty.