1. We środę przeżywamy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Jest to święto obowiązkowe. Msze Świętebędą jak w każdą niedzielę tj. o godzinie 700, 900, 1100 i 1600. Z racji 15 – dnia miesiąca od godziny 815- koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii. Na Mszach Świętych dopołudniowych – poświęcenie ziół i wianków żniwnych. W tym dniu odpust w Brzozówce –  suma o godzinie 1100.
  2. W pozostałe dni tygodniaMsze Święte będą odprawione w poniedziałek, wtorek i w czwartek - rano o godzinie 630, w piątek o godzinie 1800,a po niej - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Natomiast w sobotę – od godziny 1715 – różaniecprowadzony przez przedszkolaków, dzieci ze SKC i wolontariat Gimnazjum. Po różańcu - Msza Święta.
  4. W przyszłą niedzielę Msze Święte do południa będą jak w każdą niedzielę tj. o godzinie 700, 900 i 1100. Natomiast po południu o godzinie 1500 będzie Msza Święta dożynkowa jako wyraz wdzięczności Bogu i Matce Najświętszej za szczęśliwe żniwa (nie będzie już Mszy Świętej o godzinie 1600).
  5. Od piątku Mszą Świętą o godzinie 630 na placu katedralnym w Tarnowie rozpocznie się XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska. Wszystkich pielgrzymów polecajmy opiece Jasnogórskiej Pani. Będzie organizowana również pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę w dniu wejścia XXXVI PPT, 25 sierpnia. Serdecznie zapraszamy do udziału, zapisy w zakrystii.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Decydujący krok Franciszka” o niedopuszczalności kary śmierci, „Wzniosły szczyt” o tajemnicy świętości Maryi i Jej wniebowzięciu, „Tak normalny, że aż święty” o życiu o. Joachima Badeniego – dominikanina, który służył Bogu wiernie mimo różnych doświadczeń.
  7. Ks. Proboszcz z Brnia organizuje dnia 8 września 2018 roku pielgrzymkę do Lewoczy, narodowego sanktuarium maryjnego na Słowacji. Koszt 100 zł. Bliższe informacje w zakrystii i w gablocie parafialnej. Zapraszamy.
  8. Wójt Gminy Tarnów zaprasza na obchody rocznicy Bitwy Warszawskiej, które odbędą się 15 sierpnia w Woli Rzędzińskiej. W programie historyczny piknik wojskowy z grupami rekonstrukcji i pokazami kawalerskimi, darmowy poczęstunek wojskową grochówką oraz koncert zespołu Boys. Szczegóły na plakatach i stronie internetowej gminy Tarnów.
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Armatys Genowefa, Kawalec Bogusława, Humienna Iwona, Chochorowska Alicja, Starzec Wioletta, Masłowska Halina

INTENCJE MSZALNE – 13.VIII. – 19.VIII.2018 r.

1. + Tadeusz Sidor w 17 rocznicę śmierci.
  2. + Aleksander Smutek od syna Krzysztofa z rodziną
  3. + Józef Habel od rodziny Bularzów (poza parafią).
  4. + Józef Habel od Pawła Bularz z rodziną (poza parafią).

WTOREK: - Wspomnienie św. Maksymiliana Kolbe.

1. + Henryk Gębala w rocznicę śmierci od córki z mężem.
  2. + Franciszek Łuszcz w 30 dzień po śmierci.
  3. + Franciszek Łuszcz od Łuszczów z Lisiej Góry (poza parafią)
  4. + Franciszek Łuszcz od rodziny Migdaczów (poza parafią)

ŚRODA: - UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWZIĘCIA NMP.

1. + Eugeniusz Starzec w 30 dzień po śmierci od córki z rodziną.
  2. + Eugeniusz Starzec od Krzysztofa, Agnieszki, Teresy z dziećmi z USA (poza parafią).

• O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Marii – mamy, babci i prababci w 85 rocznicę urodzin i w dniu imienin.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Julii z okazji 10 urodzin oraz Nikodema  z okazji 2 urodzin od babci i dziadka.
  2. + Józef Habel od rodziny Stachura i Didycz (poza parafią).

• + Maria Mruk w rocznicę śmierci.

1. + Maria Potempa w 2 rocznicę śmierci od córki z rodziną.
  2. + Rozalia Ciochoń od wnuczki Doroty z rodziną
  3. + Józef Habel od Angeliki i Rafała Łątka (poza parafią)
  4. + Józef Borzęcki od kolegi syna Arkadiusza Kornaus z rodzeństwem (poza parafią).

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Jacka.

1. + Augustyn Taraszka w 6 rocznicę śmierci.
  2. + Maria i Stanisław Przystalscy w 19 rocznicę śmierci Marii.
  3. + Tadeusz Taraszka od kuzynki Janiny z mężem (poza parafią).
  4. + Franciszek Łuszcz od Teresy Krawiec z rodziną (poza parafią).

SOBOTA: - Nabożeństwo Fatimskie.

1. + Rozalia Ciochoń od wnuczki Beaty z rodziną.
  2. + Maria i Franciszek Kozioł w rocznicę śmierci Franciszka.
  3. + Józef Habel od Tadeusza Steinhof z rodziną (poza parafią).
  4. + Józef Habel od rodziny Lis (poza parafią).

XX NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Julian Kuta w 19 rocznicę śmierci.
  2. + Józef Habel od Genowefy Armatys ( poza parafią).

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Patrycji w 18 rocznicę urodzin od rodziców, siostry i babci.
  2. + Władysław Olech w 23 rocznicę śmierci, syn Franciszek w 16 rocznicę śmierci.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Elizy i Borysa w 1 rocznicę urodzin od dziadków.
  2. + Aleksander Smutek od sąsiadów ( poza parafią).

• Z podziękowaniem za szczęśliwe zbiory, zachowanie od wszelkich nieszczęść z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej od Stowarzyszenia Seniorów „Bądźmy Razem”