1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę rano o godzinie 630, we środę i w piątek o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa: we środę – Nowenna do MBNP, w piątek - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  2. Nasza parafia organizuje wyjazd na Jasną Górę w dniu 25 sierpnia na wejście XXXVI PPT. Jest jeszcze bardzo dużo wolnych miejsc. Wyjazd będzie w najbliższą sobotę, 25 sierpnia o 6.00 z placu przed naszym kościołem. Raz jeszcze zapraszamy serdecznie. Zapisy w zakrystii do środy wieczorem.
  3. W przyszła niedzielę przeżywamy Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  4. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  5. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Królowej Świata w Pawęzowie, suma o godzinie 1100, a w przyszła niedzielę – odpust ku czci MB Częstochowskiej w Starych Żukowicach, suma także o 1100.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Święty jak iskra” o fenomenie świętości św. Jacka Odrowąża, „Rodzina na misjach” o ewangelizacyjnym zapale wspólnoty wspólnot, „Wspomnienie proroczej wizji” o srebrnym jubileuszu tarnowskiego Gościa Niedzielnego.
  7. Ks. Proboszcz z Brnia organizuje dnia 8 września 2018 roku pielgrzymkę do Lewoczy, narodowego sanktuarium maryjnego na Słowacji. Koszt 100 zł. Chętnych prosimy o zapisanie się w zakrystii do najbliższego piątku.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Jeż Katarzyna, Kapustka Barbara, Rokocz Elżbieta, Libirt Anna, Gancarz Pelagia, Nytko Magdalena.

INTENCJE MSZALNE –20.VIII. – 26.VIII.2018 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Bernarda.

1. + Marian Stańczyk od córki Anny z rodziną
  2. + Janina Skamel od sąsiadów Nytko
  3. + Józef Habel od chrześnika Marcina Łątka (poza parafią).
  4. + Józef Habel od Łukasza Łątka (poza parafią).

WTOREK: - Wspomnienie św. Piusa X.

1. + Marian Stańczyk Krystyny i Stanisława Sysło z rodziną
  2. + Józef Habel od siostry Danuty
  3. + Franciszka Kapustka od właścicieli sklepu Ochał (poza parafią).
  4. + Franciszka Kapustka od rodziny Wierzchosławic (poza parafią).

ŚRODA: - Wspomnienie NMP, Królowej.

1. + Maria i Tadeusz Armatys w 6 rocznicę śmierci Marii.
  2. O szczęśliwe rozwiązanie, zdrowie i potrzebne łaski dla pewnej osoby
  3. + Józef Habel od Magdy i Marcina Srebro (poza parafią)
  4. + Józef Habel od kuzynki Lucyny z rodziną (poza parafią).

1. + Franciszka Kapustka w 30 dzień po śmierci od syna z rodziną.
  2. + Mieczysław Kmiecik w 9 rocznicę śmierci.
  3. + Franciszka Kapustka od rodziny Bibułków (poza parafią)
  4. + Franciszka Kapustka od Marzeny i Bogusława Usień z rodziną (poza parafią).

PIĄTEK: - Święto św. Bartłomieja.

1. + Marian Stańczyk od wnuczki Angeliki z narzeczonym
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze, bł. Boże dla Józefa w 80 rocz. urodzin od dzieci i wnuków
  3. + Józef Habel od Janiny i Stanisława Ciochoń z rodziną (poza parafią).
  4. + Józef Habel od kuzynek Stanisławy i Haliny oraz kuzyna Józefa (poza parafią)

1. + Ludwika i Bronisław Wardzała od Janiny i Józefa.
  2. Za parafian (na Jasnej Górze)
  3. + Franciszka Kapustka od Marka i Marcina Micek ( poza parafią).
  4. + Franciszka Kapustka od Stanisławy Konieczny z rodziną (poza parafią).

NIEDZIELA: - Uroczystość NMP Częstochowskiej.

– + Ludwika i Stanisław Banaś z okazji imienin Ludwiki.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Doroty i Józefa w 40 rocznicę ślubu.
  2. + Ludwik i Józefa Gondek z okazji imienin Ludwika.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże na każdy dzień życia i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Jadwigi i Mariana w 20 rocznicę ślubu.
  2. + Michalina i Tadeusz Nytko w rocznicę śmierci Tadeusza.
  3. + Józef Habel od właścicieli sklepu Ochał (poza parafią).

– Z podziękowaniem za uproszone łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże w życiu za wstawiennictwem Matki Bożej Bolesnej dla Józefy i Bogusława z okazji 50 rocznicy ślubu.