1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych.
  2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione:
    1. w poniedziałek, wtorek i we czwartek rano o godzinie 630,
    2. we środę i w piątek o godzinie 1800, a po nich: we środę - Nowenna do MBNP, a w piątek – nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia.
    3. w I sobotę miesiąca - o godzinie 800, połączona z nabożeństwem przebłagalnym za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi.
    4. w przyszłą niedzielę – odpust w naszej parafii ku czci Matki Bożej Bolesnej. Msze Święte o godzinie 700, 900, 1100 i 1600. Kazanie w czasie odpustu wygłosi ks. prałat Stanisław Łątka – proboszcz parafii pw. NSPJ w Nowej Jastrząbce. Na tę Mszę Świętą bardzo proszę o udział dziewczynki sypiące kwiaty, chłopców dzwoniących, strażaków OSP, niosących obrazy i feretrony. Składka na tacę podczas odpustu będzie przeznaczona na cele parafialne. Za złożone ofiary z góry składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  3. Spowiedź święta dla wszystkich parafian przed Uroczystością odpustową będziewe środę i w piątek od godziny 1700– 1800 i w I sobotę od godziny 700 – 800 oraz codziennie przez cały tydzień pół godziny przed każdą Mszą Świętą. Gorąco zachęcamy wszystkich parafian do spowiedzi świętej, aby w niedzielę odpustową móc uzyskać odpust zupełny.
  4. Dzisiaj - odpust ku czci MB Częstochowskiej w Starych Żukowicach, suma o godzinie 1100.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Blask w hrabstwie Mayo” – o niezwykłym objawieniu Maryi w jednej z irlandzkich wiosek Knock, do którego dzisiaj przybywa w pielgrzymce papież Franciszek; „Czy komórki szkodzą ?”– czy telefony komórkowe używane przez nas na co dzień wpływają na nasze zdrowie. Jest też kilka artykułów o Sanktuarium w Pasierbcu, które obchodzi 25 rocznicę konsekracji obrazu Matki Bożej Pocieszenia.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Kawalec Alicja, Szeliga Józef, Łakoma Małgorzata, Łakoma Marcin, Zbaraza Celina, Sysło Zenon, Marek Krzysztof, Niepsuj Iwona, Sobol Wioletta i Chłopek Franciszek.

INTENCJE MSZALNE –27.VIII. – 2.IX.2018 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Moniki.

1. + Halina Piotrowska w 19 rocznicę śmierci.
  2. + Maria Sasak.
  3. + Rozalia Ciochoń od sąsiadów Trela.
  4. + Józef Habel od kuzynki Marii Gancarz z rodziną z Brzozówki (poza parafią).

WTOREK: - Wspomnienie św. Augustyna.

1. + Janina i Stanisław Starzyk w rocznicę śmierci.
  2. +Józef Borzęcki od siostry Krystyny z mężem.
  3. + Ewa Nytko od rodziny Kiełbasów.
  4. + Józef Habel od kuzyna Janusza Habla z rodziną (poza parafią).

ŚRODA: - Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

1. + Helena Pytel w 12 rocznicę śmierci.
  2. + Eugeniusz Szostak od rodziny Kudła i Białas.
  3. + Stanisław Zaucha od Elżbiety Kuta z rodziną.
  4. + Franciszek Łuszcz od Władysława Nytko z rodziną (poza parafią).

1. + Czesław Madej w 30 dzień po śmierci.
  2. + Józefa Wiatr w 14 rocznicę śmierci.
  3. + Tadeusz Marszałek od Kuzaków z rodziną.

PIĄTEK:

1. + Mirosław Starzec w 2 rocznicę śmierci od brata Krzysztofa.
  2. + Rozalia Ciochoń od Mariana Partyka z rodziną.
  3. + Tadeusz Taraszka od Adriana Taraszki z rodziną.

I SOBOTA miesiąca: – Wspomnienie bł. Bronisławy.

1. + Józefa Kocoł od rodziny Łakomów.
  2. 2.+ Józef Kawalec w 30 dzień po śmierci od syna Ryszarda z rodziną.
  3. 3.+ Stanisława Pajdos w 2 rocznicę śmierci.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA: - UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA.

1. + Janina i Bronisław Sysło z okazji imienin Bronisława.
  2. + Tadeusz i Janina Łuszcz w 8 rocznicę śmierci Janiny.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Teresy w 80 rocznicę urodzin od dzieci z rodzinami.
  2. + Józef Zaraza.

1. + Julia i Władysław Stelmach w 15 rocznicę śmierci Julii.
  2. + Stefania i Kazimierz Marszałek w dniu imienin Stefanii.
  3. + Janina Jeż w 15 rocznicę śmierci.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Władysławy z okazji 70 rocznicy urodzin od dzieci.