1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione w następującym porządku:
    1. w poniedziałek i we wtorek - rano o godzinie 630. Ponadto jutro  - o godzinie 800 Msza Święta – na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego zarówno dla wszystkich uczniów naszego Zespołu Szkół, jak i dzieci Przedszkola wraz z rodzicami.
    2. we środę przypada wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty. Msza Święta o godzinie 1800, a po niej ucałowanie relikwii świętej oraz Nowenna do MBNP.
    3. w I czwartek –o godzinie 1800. Wcześniej od godziny 1730 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i modlitwa o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Natomiast po Mszy Świętej – spotkanie z uczniami klasy III wraz z rodzicami, rozpoczynające przygotowanie do I spowiedzi i Komunii Świętej.
    4. w I piątek miesiąca Msza Święta zarówno rano o godzinie 630, a wieczorem od godziny 1700 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja, 1740 – koronka do Miłosierdzia Bożego, litania do Serca Pana Jezusa, a potem Msza Święta.
    5. w sobotę obchodzimy Uroczystość Narodzenia NMP – głównej patronki naszej Diecezji. Msze Święte - o godzinie 800 i 1100. Po Mszach Świętych poświęcenie ziarna siewnego.
  2. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za dzisiejszą ofiarę tacy przeznaczoną na cele parafialne.
  3. W I piątek od godziny 800 –objazd chorych po domach.
  4. W przyszłą środę 12 września odbędzie się parafialna pielgrzymka dla ludzi starszych, chorych, samotnych do Odporyszowa w ramach Wielkiego Odpustu. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1500, tam Msza Święta o 1700. Zapisy tradycyjnie u pań z Caritasu.
  5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Podróż do kościoła zgorszonego” – o pielgrzymce papieża Franciszka do Irlandii; „Brak gimnazjów nie rozwiązuje problemów” – o stanie polskiego szkolnictwa i kondycji psychicznej młodzieży; dlaczego wciąż wzrasta liczba nastolatków, którzy podejmują próby samobójcze ?.
  6. Do sprzątania kościoła w sobotę po Mszy Świętej o godzinie 1100 są proszone następujące osoby: Stono Maria, Banaś Barbara, Kiełbasa Agnieszka, Galus Iwona i Bochenek Marta.

INTENCJE MSZALNE – 3.IX. – 9.IX.2018 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Grzegorza.

– O powrót do zdrowia dla Pauliny.

1. Z podziękowaniem za szczęśliwe wakacje z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej w nowym szkolnym dla księdza Kazimierza, Dyrekcji, Nauczycieli i Wychowawców, dzieci i młodzieży naszej szkoły oraz pracowników obsługi szkolnej.
  2. + Ewa Nytko od Bożeny i Stanisława Kawa z rodziną.

1. + Józefa Kocoł od sąsiada Juliana.
  2. + Tadeusz Marszałek od Józefa Pinas z rodziną.

ŚRODA: - Wspomnienie św. Matki Teresy z Kalkuty.

1. + Rozalia i Stefan Ciochoń z okazji imienin.
  2. + Eugeniusz Szostak od Marii Szostak z synem Tadeuszem.

I CZWARTEK miesiąca:

1. + Stanisława Grycz w rocznicę śmierci.
  2. + Anna i Wojciech Nytko w rocznicę śmierci Anny.

I PIĄTEK miesiąca:

– + Rozalia Ciochoń od rodziny Zaucha .

1. + Marian Stańczyk od córki Iwony z rodziną.
  2. + Stanisław Zaucha od Józefy i Roberta Niemiec.

SOBOTA: - Uroczystość Narodzenia NMP.

1. + Eugeniusz Szostak od sąsiadów Płaczek.
  2. + Rozalia Ciochoń od Ewy Starzec.

1. O bł. Boże, opiekę Matki Bożej Częstochowskiej dla gospodarzy, którzy tak otwarcie i gościnnie przyjmowali do swoich domów naszych pielgrzymów wędrujących do Jej tronu.
  2. + Tadeusz Taraszka od sąsiadów Szwalców.

XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Maria i Stanisław Żmuda w rocznicę śmierci Stanisława.
  2. + Maria Małochleb w 9 rocznicę śmierci.

1. O zdrowie i bł. Boże w rodzinie w rocznicę ślubu.
  2. W intencji Oliwiera, który przyjął chrzest święty i jego rodziny.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Eweliny i Tomasza w 1 rocznicę ślubu.
  2. + Wincenty i Ludwika Marszałek z okazji imienin Ludwiki, + Leon Marszałek.

– + Wiktoria i Stanisław Cierpich.

Od jutra rozpoczną się Msze Święte Gregoriańskie za zmarłego Stanisława Partykę: jutro, we wtorek i w I piątek - rano o 6.30, we środę i w czwartek - o 18.00, w sobotę – o godz. 8.00, a w niedzielę o 7.00.