1. Dzisiaj o godzinie 1400 w kościele pogrzeb śp. Janiny Gasiciel.
  2. Najbliższy tydzień w kościele będziemy przeżywać jako VIII Tydzień Wychowania pod hasłem „Wybór drogi”. Podczas Mszy Świętych w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich uczniów, nauczycieli i wychowawców.
  3. W sobotę przypada liturgiczne Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej – patronki naszej parafii. Msze Święte będą odprawione o godzinie 800 i 1100. Od godziny 715- koronka do 7 boleści NMP. Natomiast od godziny 1015- różaniec prowadzony przez przedszkolaków, dzieci ze SKC, młodzież połączony z procesją wokół kościoła, a potem Msza Święta. Modlitwom i Mszy Świętej będzie przewodził ks. prof. Jan Lorek.
  4. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione:
    1. w poniedziałeki we czwartek – rano o godzinie 630,
    2. we wtorek - o godzinie 1800 - a potem z racji 11 dnia miesiąca - Nowenna Jubileuszowa przed 100 rocznicą odzyskania niepodległości,
    3. we środę- także o godzinie 1800, a po niej – Nowenna do MBNP,
    4. w piątek – przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – Msza Święta wyjątkowo o godzinie 1700 a po niej – Droga Krzyżowa (będzie w terenie – do krzyża na Podlesiu, równe 2 km i tam przy krzyżu – zakończenie).
  5. W przyszłą niedzielę po przerwie wakacyjnej o godzinie 1100 – Msza Święta dla dzieci. Bardzo serdecznie zachęcamy wszystkich rodziców dzieci klas młodszych o ich przywiezienie do kościoła. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na UPJP II w Tarnowie i Krakowie.
  6. Dzisiaj - odpust  z okazji święta Podwyższenia Krzyża w Tarnowie – Krzyżu, a  w przyszłą niedzielę - ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łukowej. Sumy o godzinie 1100.
  7. We wtorek na godzinę 1800, w ramach trwającego Wielkiego Odpustu ku czci Narodzenia NMP do katedry w Tarnowie jest zaproszony cały nasz dekanat Tarnów – Północ, w tym także i nasza parafia. Gorąco zachęcamy do udziału w tym nabożeństwie.
  8. We środę odbędzie się parafialna pielgrzymka dla ludzi starszych, chorych, samotnych do Odporyszowa w ramach Wielkiego Odpustu. Wyjazd z Zaczarnia o godzinie 1500, tam Msza Święta o 1700. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy tradycyjnie u pań z Caritasu.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej popołudniowej (około 1700) na plebanii – spotkanie Rady Parafialnej i Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  10. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się najpierw do przygotowania uroczystości odpustowej: wszystkim sprzątającym w środku i wokół kościoła, panu kościelnemu za ciągłe dbanie o ład i porządek, pani dbającej o czystość obrusów i bielizny kościelnej oraz wszystkim biorącym aktywny udział w samej uroczystości odpustowej: strażakom z OSP, wszystkim niosącym obrazy, feretrony, małym dziewczynkom sypiącym kwiaty i chłopcom dzwoniącym, panu organiście, ministrantom i lektorom, za przygotowanie których dziękuję ks. wikariuszowi Kazimierzowi. Wszystkim zaangażowanym jeszcze raz składamy serdeczne „Bóg zapłać”.
  11. W zakrystii są do zakupu tradycyjne „Kalendarze Rolników”.Cena jednego egzemplarza wynosi 21 zł. Zachęcamy do zakupu i lektury.
  12. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Patronka czystych serc” – o ogłoszonej 1 września błogosławioną słowackiej męczennicy Annie Kolesarowej, która została zamordowana przez sowieckiego żołnierza w wieku 16 lat; „Cztery strony kobiety” – specjalnie dla czytelniczek o: zdrowiu, domu, wychowaniu dzieci, a także sprawdzone przepisy kulinarne.
  13. Na stoliku koło figury św. Antoniego jest także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 5 zł. W środku wiele ciekawych artykułów dla dzieci, także linijka.
  14. Do sprzątania kościoła w sobotę po Mszy Świętej o godzinie 1100 są proszone następujące osoby: Szczurek Małgorzata, Stano Maria, Paprocki Janusz, Nosal Marzena, Taraszka Maria i Pinas Krystyna.

INTENCJE MSZALNE – 10.IX. – 16.IX.2018 r.

1. + Józefa Kocoł od Stanisława z rodziną.
  2. + Rozalia Ciochoń od Antoniego Starzec z rodziną.

1. + Stanisław Zaucha od rodziny Gasiciel.
  2. + Franciszka Kapustka od wnuków Mateusza, Wojciecha i Agnieszki z rodzinami (poza parafią).

1. + Eugeniusz Szostak od wnuczki Jolanty z rodziną.
  2. Za całą parafię ( w Odporyszowie).

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Jana Chryzostoma.

1. + Rozalia Ciochoń od Wojciecha i Natalii Starzec.
  2. + Kazimierz Nytko od rodziny Pęcaków.

PIĄTEK: - Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

1. W intencji Michała, który przyjął chrzest święty i jego rodziny.
  2. + Janina Gasiciel w 7 dzień po śmierci od siostry Teresy.

SOBOTA: - Wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

1. + Józefa Kocoł od sąsiadów Sztorców.
  2. + Marian Stańczyk od swatowej z rodziną.
  3. + Józef Habel od Tadeusza Armatys z żoną.

1. + Eugeniusz Szostak od pracowników Przedszkola.
  2. + Tadeusz Taraszka od rodziny Małków.
  3. + Julia i Józef Nytko.
  4. + Ewa Nytko z róży Czesławy Kutrzuba.

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Mieczysław Partyka w rocznicę śmierci. od mamy i brata Krzysztofa.
  2. + Jan Ogonowski w 13 rocznicę śmierci.

1. + Krystyna Wardzała w 14 rocznicę śmierci.
  2. + Jan Łakoma w rocznicę śmierci od syna i córki z rodziną.
  3. O zdrowie, bł. boże i opiekę Matki Bożej dla Magdaleny i Łukasza Łuszcz w 1 rocznicę ślubu od rodziców (poza parafią – ks. Jan).

1. + Józef Kudła z okazji 15 rocznicy śmierci.
  2. + Helena i Władysław w kolejną rocznicę śmierci.

- + Stanisław Pinas w 19 rocznicę śmierci.

Przez cały tydzień będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za zmarłego Stanisława Partykę: jutro i we czwartek  - rano o 6.30, we wtorek i w środę - o 18.00, w piątek – 17.00, w sobotę – o godz. 8.00, a w niedzielę o 7.00.