1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione: w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę rano o godzinie 630, natomiast we środę i w piątek - o godzinie 1800, a po nich: we środę - Nowenna do MBNP, a w piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. W przyszłą niedzielę przypada wspomnienie wielkiego mistyka naszych czasów św.Ojca Pio z Pietrelciny (w tym roku obchodzimy 50 rocznicę jego śmierci i stulecie otrzymania stygmatów). Po wszystkich Mszach Świętych będzie ucałowanie relikwii tego świętego, ofiarowane naszej parafii przez zmarłego o. Mariana Lubelskiego, a które zawierają mały wycinek z jego sutanny.
 3. We środę po Mszy Świętej o godzinie 1800 – spotkanie z wszystkimi kandydatami do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania rozpoczynającymi kolejny rok ich przygotowania (tj. klasy VII, VIII i III Gimnazjum) wraz z rodzicami.
 4. Dnia 29 września (czyli w przyszłą sobotę) jest planowana parafialna pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Pacławskiej (leży ona 24 km od Przemyśla w kierunku południowo-zachodnim, w tym roku to sanktuarium przeżywa 350 – lecie powstania). Koszt pielgrzymki wynosi 40 zł, natomiast dzień później w niedzielę 30 września (dokładnie za 2 tygodnie) będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu jest także organizowana dekanalna pielgrzymka autokarowa o charakterze przebłagalnym za grzechy pijaństwa do Szczepanowa, do Sanktuarium św. Stanisława, biskupa (cena – 10 zł). Zapisy chętnych na obydwie pielgrzymki w zakrystii do przyszłej niedzieli włącznie. Zachęcamy do licznego w nich udziału.
 5. Dzisiaj - odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w Łukowej, suma o godzinie 1100.
 6. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na pomoc rodzinie Jadwigi i Mariana Partyka, dotkniętych tragedią pożaru. Za okazaną ofiarność i solidarność składamy z góry serdeczne „Bóg zapłać”.
 7. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Bóg. com” – czy w intrenecie można spotkać Boga?; „Uzdrowiony, aby świadczyć” – świadectwo Lucasa de Oliveiry uzdrowionego za wstawiennictwem świętych pastuszków z Fatimy; „Grzybobranie” – czy warto jeść grzyby ?.
 8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Bezkosty Alicja, Sławieniak Halina, Kotalma Antonina, Nowak Małgorzata i Potempa Teresa.

 

INTENCJE MSZALNE – 17.IX. – 23.IX. 2018 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

 1. + Julian Małek.
 2. + Rozalia Ciochoń od kolegów syna Stanisława z zarządu klubu „Zorza” Zaczarnie.

 

WTOREK:  - Święto św. Stanisława Kostki.

6.30

 1. + Tadeusz Marszałek od rodziny Potempów.
 2. + Ewa Nytko od Karoliny.

 

ŚRODA:

18.00

 1. + Józef, Agnieszka i Ryszard Kapustka.
 2. + Stanisław, Zofia i Maria Łakoma w 23 rocznicę śmierci Marii.

 

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i towarzyszy.

6.30

1  + Józefa Kocoł od Heleny i Stanisława Habel z rodziną. 

2. + Kazimierz Nytko od brata Władysława z rodziną.

 

PIĄTEK: - Święto św. Mateusza.

18.00

 1. + Józef, Agnieszka i Ryszard Kapustka z okazji 34 rocznicy śmierci Józefa.
 2. + Jan Ciochoń w rocznicę śmierci.

 

SOBOTA:  

6.30

 1. + Eugeniusz Szostak od wnuczki Renaty z rodziną.
 2. + Tadeusz Taraszka od sąsiada Nosala z rodziną.

 

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA: 

7.00

 1. + Andrzej i Antonina Pinas, syn Jan, zmarłe siostry zakonne: Marta i Humilianna.
 2. + Helena i Stanisław Gumola w rocznicę śmierci Heleny.

 

9.00

 1. + Stefania i Stanisław Brożek.
 2. + Mieczysław Kutrzuba.

 

11.00

- Z podziękowaniem za szczęśliwe zbiory, zachowanie od kataklizmów z prośbą o opiekę Bożą dla rodzin z rejonu od drogi cmentarnej do drogi na Wolę Rzędzińską po obu stronach.

 

16.00

- O powrót do zdrowia, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Joanny i całej rodziny.

 

Przez cały tydzień będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za zmarłego Stanisława Partykę: jutro, we wtorek, czwartek i w sobotę  - rano o 6.30, we środę i w piątek - o 18.00,  a w przyszłą niedzielę - o 7.00.Joomla templates by a4joomla