1. W rozpoczynającym się tygodniu Msze Święte będą codziennie o godzinie 1800, a po nich nabożeństwa majowe. Dzieci pierwszokomunijne będą przeżywały tzw. „Biały Tydzień”, dlatego zachęcamy do modlitwy w ich intencji, aby z radością przeżywały każde spotkanie z Chrystusem Eucharystycznym, którego od dziś przyjmować będą do swoich serc.
2. W najbliższych dniach przeżywać będziemy:

- w poniedziałek – Wspomnienie św. Floriana, patrona strażaków

- w środę – Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba

- w piątek – Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski i naszej Diecezji. W tym dniu przypada również 70 rocznica zakończenia II wojny światowej.

Wszystkim solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych, a maturzystom rozpoczynającym egzaminy pokoju serca i darów Ducha Świętego. W ich intencji będziemy w sposób szczególny modlić się na środowej nowennie i piątkowej koronce do Miłosierdzia Bożego, którą rozpoczniemy o godzinie 1740.

3. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godzinie 1100 dzieci klasy III obchodzić będą rocznicę I Komunii Świętej, dlatego prosimy, aby pozostawić na tej Mszy Świętej dla nich i ich rodzin miejsca siedzące w pierwszych ławkach. Spowiedź święta dla dzieci klasy III i ich rodzin będzie w piątek od godziny 1700.

4. Także w przyszłą niedzielę przed kościołami w naszej Ojczyźnie przeprowadzona będzie przez Caritas Polska zbiórka do puszek na rzecz poszkodowanych w trzęsieniu ziemi  w Nepalu. Za złożone na ten cel ofiary serdecznie dziękujemy.

5. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać artykuły: „Kolejna Polka na ołtarze” – o siostrze Mariannie Marchockiej związane z Krakowem; „Ogień i wiatr z Wieczernika” – jak rozumieć słowa o szumie z nieba i językach ognistych w dniu Zesłania ducha Świętego; „Od drzwi do drzwi” – ewangelizacja na blokowiskach; „Ocalona” – o emerytce, która dziękuje za dar życia.

6. Do sprzątania kościoła  w tym tygodniu są proszeni rodzice dzieci klasy III.

7. Prosimy o zabranie palm, które znajdują się w dolnym kościele.

 

INTENCJE MSZALNE – 4.V. – 10.V. 2015 r.

 

 

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Floriana.

18.00

1. + Maria Kuta w dniu imienin.

2. + Genowefa Starzec w 1 rocznicę śmierci.

WTOREK:

18.00

1. + Czesława Filipowicz w 4 rocznicę śmierci.

2.+ Irena Okarma w dniu imienin

ŚRODA: - Święto św. Filipa i Jakuba.

18.00

1. + Maria, Tomasz i Henryk Kiełbasa w 38 rocznicę śmierci od córki z mężem.

2. + Grażyna Starzec od rodziny Sobczyków.

CZWARTEK:

18.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla Stanisława w 90 rocznicę urodzin i z okazji imienin.

2.  + Stanisława Grycz z okazji imienin.

PIĄTEK: - Uroczystość św. Stanisława, bpa i męczennika.

18.00

1. + Stanisław Starzec w dniu imienin.

2. + Stanisław i Aniela Taraszka w dniu imienin Stanisława.

SOBOTA:

18.00

1. + Stanisław i Maria Żmuda.

2. + Kazimierz Marszałek w 25 rocznicę śmierci.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA:

7.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla braci z róży Benedykta Żmudy i ich rodzin.

 

9.00

1. + Stanisław Wardzała z okazji imienin.

2. + Stanisław Płaczek z okazji imienin od żony z rodziną.

3. + Stanisław Kaziród z okazji imienin.

11.00

W intencji dzieci klasy III, ich rodziców i chrzestnych w rocznicę I Komunii Świętej.

16.00

+ Irena Okarma ( Msza Święta Gregoriańska).

Przez cały tydzień będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za zmarłą śp. Irenę Okarma; codziennie o godzinie 1800, w przyszłą niedzielę o 1600.Joomla templates by a4joomla