1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione: w poniedziałek, wtorek, czwartek i w sobotę– rano o godzinie 630, a we środę i w piątek - o godzinie 1800, a po nich; we środę Nowenna do MBNP, a w piątek – nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. W sobotę odbędzie się parafialna pielgrzymka autokarowa do Kalwarii Pacławskiej, do Sanktuarium Matki Bożej Kalwaryjskiej i Znalezienia Krzyża Świętego, które w tym roku przeżywa 350 – lecie powstania. Wyjazd pielgrzymów spod naszego kościoła o godzinie 730, tam w sanktuarium o godzinie 1100 – Msza Święta. Natomiast w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Modlitw o Trzeźwość. W tym dniu jest także organizowana dekanalna pielgrzymka autokarowa o charakterze przebłagalnym za grzechy pijaństwa do Szczepanowa, do Sanktuarium św. Stanisława, biskupa. Wyjazd chętnych z Zaczarnia o godzinie 830 spod szkoły. Zapisy chętnych na obydwie pielgrzymki w zakrystii do środy włącznie. Zachęcamy do licznego w nich udziału.
 3. We środę po Mszy Świętej o godzinie 1800 – zbiórka wszystkich ministrantów i lektorów wraz z rodzicami.
 4. W piątek także po Mszy Świętej o godzinie 1800 – na plebanii spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
 6. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony specjalny obrazek z modlitwą za kapłanów. Ponadto możemy przeczytać m.in. artykuły: „Nadzieja dla wszystkich” – o trwającej od wczoraj pielgrzymce papieża Franciszka na Litwę, Łotwę i do Estonii; „Pierwsza podróż do Afryki” – o peregrynacji relikwii św. Teresy od Dzieciątka Jezus po Afryce; „Aaa.. kotki dwa” – ile snu potrzebują dzieci i jak poważne mogą być skutki ich niewyspania.
 7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Bezkosty Alicja, Sławieniak Halina, Kotalma Antonina, Nowak Małgorzata i Potempa Teresa.

 

INTENCJE MSZALNE – 24.IX. – 30.IX. 2018 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

 1. + Józef i Helena Potępa w rocznicę śmierci Józefa.
 2. + Maria Pyzdek w 6 rocznicę śmierci od mamy.

WTOREK:

6.30

 1. + Stanisław Partyka w rocznicę śmierci od żony i syna Krzysztofa.
 2. + Józef i Helena Potępa w rocznicę śmierci Józefa.

ŚRODA:

18.00

 1. + Genowefa i Stanisław Kuta.
 2. O szybki powrót do zdrowia, bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Alfredy.

 CZWARTEK: - Wspomnienie św. Wincentego a Paulo.

6.30

 1. + Ewa Nytko od sąsiada Józefa z rodziną.
 2. + Feliks Kapustka z okazji 30 rocznicy śmierci.

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Wacława.

18.00

 1. + Edward Partyka w rocznicę śmierci od mamy i brata Krzysztofa.
 2. + Michał i Marian Żmuda z okazji imienin Michała i w 8 rocznicę śmierci Mariana.

SOBOTA: - Święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.

6.30

 1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Jasnogórskiej Pani dla Michała w dniu imienin.
 2. + Tadeusz Marszałek od sąsiadów Marków.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

- + Stanisław i Roman Witek w 6 rocznicę śmierci Romana.

9.00

 1. + Ignacy Nytko w 11 rocznicę śmierci od żony, córki i syna z rodzinami.
 2. + Eugeniusz Szostak od Marty i Arkadiusza Marszałek z rodziną.

11.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże, dary Ducha Świętego i opiekę Matki Bożej dla Renaty i Kazimierza z okazji 25 rocznicy ślubu i ich dzieci.

16.00

- W intencji Mireli, która przyjęła chrzest święty i jej rodziny.

Przez cały tydzień będą odprawiane Msze Święte Gregoriańskie za zmarłego Stanisława Partykę: jutro, we wtorek, czwartek i w sobotę  - rano o 6.30, we środę i w piątek - o 18.00, a w przyszłą niedzielę - o 7.00.Joomla templates by a4joomla