1. Od jutra rozpoczną się nabożeństwa różańcowe, które będą odprawiane codziennie o godzinie 1700, tylko w sobotę rano o godzinie 900, po nich Msze Święte. Zachęcamy ogromnie wszystkich: dzieci szkolne, młodzież, dorosłych do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych. Do odmawiania różańca zachęcała wielokrotnie Maryja podczas swoich objawień, papieże różnych epok, święci. Nie pozostańmy głusi na ich wołanie. Różaniec okazywał się skuteczną obroną w trudnych chwilach Kościoła. Czemuż nie wziąć znowu do ręki różańca, a nie tłumaczyć często swojego lenistwa brakiem czasu.
  2. Ponadto I piątek miesiąca – Msza Święta także rano o godzinie 630, natomiast po południu od godziny 1600 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja, o 1640– koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo różańcowe i Msza Święta. W ten dzień przypada także wspomnienie „sekretarki” Bożego Miłosierdzia św. siostry Faustyny Kowalskiej. Na zakończenie Mszy Świętej nastąpi ucałowanie Jej relikwii.
  3. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca dla dzieci szkolnych we środę od godziny 1600 – 1700, również w I piątek także od godziny 1600 – 1700 oraz w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  4. We czwartek po Mszy Świętej o godzinie 1700 – spotkanie z dziećmi klasy III przygotowującymi się do I spowiedzi i I Komunii Świętej wraz z rodzicami.
  5. W przyszła niedzielę - odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w Lisiej Górze, suma o godzinie 1100.
  6. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły:„Bądźcie odważni” – o pielgrzymce papieża Franciszka na Litwie; „Nie wstydzę się koloratki” – wypowiedzi księży o grzechach kapłanów; „Dieta dla seniora” – jak pokonać stare przyzwyczajenia żywnościowe ?.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby:Kuzak Genowefa, Tchoń Dorota, Dochnal Wiesław, Borzęcka Józefa i Ostrowska Józefa.

INTENCJE MSZALNE – 1.X. – 7.X.2018 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o szczęśliwe rozwiązanie dla Anny i zdrowie dla dziecka.
  2. + Stanisław Zaucha od Teresy i Krzysztofa Toczek.

WTOREK: - Wspomnienie św. Aniołów Stróżów.

1. + Julia i Franciszek Moździerz w 2 rocznicę śmierci Julii.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Danielka w 1 rocznicę urodzin od rodziców i braci.

1. + Teresa i Adolf Pinas w dniu imienin Teresy od Marii z rodziną.
  2. + Katarzyna i Józef Łuszcz.
  3. + Eugeniusz Szostak od rodziny Juzów.

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.

1. + Stanisław Szczurek w 11 rocznicę śmierci.
  2. + Franciszek Stelmach w dniu imienin.
  3. + Genowefa i Franciszek Mondel z okazji imienin Franciszka.

I PIĄTEK miesiąca: - Wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej.

1. + Józefa Kocoł od rodziny Golesz.
  2. + Genowefa Nytko od Rozalii i Barbary Ciochoń.

1. + Justynka Kuta w rocznice śmierci.
  2. + Ludwika Starzec w rocznicę śmierci.

I SOBOTA miesiąca:

1. + Franciszek i Helena Madej w 27 rocznicę śmierci Heleny.
  2. + Helena i Bolesław Potempa.
  3. + Tadeusz Taraszka od szwagra Kazimierza z rodziną.

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. W pewnej Bogu wiadomej intencji.
  2. + Janina Skamel od sąsiadów Małochleb.

1. Z podziękowaniem za szczęśliwe zbiory, zachowanie od kataklizmów, z prośbą o bł. Boże w rodzinach z rejonu Podlesia.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Agnieszki i całej rodziny.

• + Janina Gasiciel w 30 dzień po śmierci od siostry Anastazji.

• Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Laury w 4 rocznicę urodzin i jej rodziców od dziadków.

Do wtorku włącznie będą Msze Święte Gregoriańskie za zmarłego Stanisława Partykę: jutro i we wtorek o godzinie 17.00.

podziekowaniePartyka.JPG