1. W nadchodzącym tygodniu nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawione codziennie o godzinie 1700,tylko w sobotę o godzinie 900, a po nich Msze Święte. Jeszcze raz zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.
  2. We środę o godzinie 1700– nabożeństwo obowiązkowe dla uczniów klasy VII wraz z rodzicami, a w piątek także o godzinie 1700 – dla młodzieży klas VIII i III Gimnazjum również z rodzicami. Będzie to kolejne spotkanie przygotowujące ich do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  3. We czwartek z racji 11 dnia miesiąca nabożeństwo różańcowe będzie połączone z Nowenną Jubileuszową przed 100 rocznicą odzyskania niepodległości.
  4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie ojcostwa”. Po wyjściu z kościoła będzie można do puszek złożyć ofiary, które zostaną przekazane na fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, wspierającą uzdolnioną, pochodzącą z biednych rodzin młodzież.
  5. Także w przyszłą niedzielę praktykę duszpasterską w naszej parafii rozpocznie diakon WSD w Tarnowie Piotr Horak, pochodzący z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Biadolinach. W ramach tej praktyki będzie do nas przyjeżdżał 4 razy, głosząc słowo Boże podczas niedzielnych Mszy Świętych.
  6. Również w przyszłą niedzielę odpust ku czci Matki Bożej Fatimskiej w kościele św. Józefa w Tarnowie. Program tego odpustu jest wywieszony w gablotce parafialnej.
  7. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony film „Sprawa Chrystusa”, ukazujący prawdziwą historię dziennikarza, który nie potrafił uwierzyć, że Jezus naprawdę istniał i zbawił człowieka. Ponadto możemy przeczytać m.in. artykuły: „Męska lina ratunkowa” – różaniec to modlitwa także dla mężczyzn, o czym przekonują panowie, którzy go codziennie odmawiają; „Matki docenione” – o wprowadzaniu matczynych emerytur. Na stoliku koło figury św. Antoniego jest także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra”. W środku wiele ciekawych artykułów, także niespodzianka; Modlitwa za Ojczyznę z naklejkami.
  8. Także na stoliku koło figury św. Antoniego znajdują się kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Imiona i nazwiska naszych zmarłych wypisujemy w pierwszej osobie (można podać także, przed którą Mszą Świętą chcemy, aby te wypominki były czytane).
  9. W sobotę o godzinie 1030 z placu kościelnego jest planowany wyjazd do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Zapraszamy serdecznie ministrantów i lektorów, ich rodziców i rodzeństwo. W programie Msza Święta, modlitwa różańcowa, spotkanie przy grillu i mecz. Zapisy w zakrystii do środy włącznie.
  10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Boruta, Szatko Urszula, Piękosz Janina, Gąsiorek Stanisława i Zając Teresa.

INTENCJE MSZALNE – 8.X. – 14.X.2018 r.

1. + Edward Stach w rocznicę śmierci.
  2. + Stanisław Zaucha od swatowej Genowefy.
  3. + Czesław Madej od córki Teresy z rodziną (poza parafią).

1. + Bolesław i Helena Potempa.
  2. + Eugeniusz Szostak od Joanny i Mariusza Madejów z rodziną.
  3. + Franciszka Kapustka od wnuczki Anny z rodziną (poza parafią).

1. + Stanisław Łakoma w 7 dzień po śmierci od syna Roberta z rodziną.
  2. O szczęśliwą operację i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla pewnej osoby.
  3. + Józef Kawalec od rodziny Augustynów z Siedliska Bogusz (poza parafią).

1. + Ryszard Nytko w 3 rocznicę śmierci.
  2. + Katarzyna i Ludwik Małochleb.
  3. + Czesław Madej od wnuka Piotra z żoną i dziećmi (poza parafią).

PIĄTEK:

1. + Józefa Kocoł od Józefa Masło z rodziną.
  2. + Rozalia i Stefan Ciochoń od Żmudowej z rodziną.
  3. + Franciszka Kapustka od kuzyna Mieczysława z rodziną (poza parafią).

SOBOTA: - Wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego.

1. + Mariusz i Kazimierz Wardzała w 2 rocznicę śmierci Mariusza.
  2. + Marian Stańczyk od Elżbiety Filipowskiej.
  3. + Józef Kawalec od koleżanek i kolegów syna Ryszarda z zakładu nr 4 Firma Leyer (poza parafią).

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA: - DZIEŃ PAPIESKI.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Ewy i Sławomira w 25 rocznicę ślubu od dzieci.
  2. + Maria i Stanisław Żmuda w rocznicę śmierci Marii.

1. + Teresa Król od chrześnika Janusza z rodziną.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Jagody w 2 rocznicę urodzin.
  3. + Czesław Madej od rodziny Brożek (poza parafią).

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej Bolesnej dla Stefana w 90 rocznicę urodzin od córek z rodzinami i syna.
  2. + Edward Partyka w dniu imienin od mamy i brata Krzysztofa.

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Stanisławy i Józefa Kapustka  w 50 rocznicę ślubu od dzieci i wnuków.