1. W naszej parafii gościmy dzisiaj diakona WSD w Tarnowie Piotra Horaka, który rozpoczyna u nas praktykę duszpasterską. Dziękujemy mu serdecznie za wygłoszone słowo Boże i obecność pośród nas. Życzymy mu wielu łask, by jak najlepiej przygotował się do pełnienia posługi kapłańskiej.
 2. Jutro, we wtorek, środę i w piątek nabożeństwa różańcowe w naszym kościele będą odprawione o godzinie 1700 a po nich Msze Święte. Ponadto:
  1. jutro z racji 15 – dnia miesiąca od godziny 1615- koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii,
  2. we wtorek przypada 40 rocznica wyboru Ojca Świętego Jana Pawła II na stolicę Piotrową,
  3. we czwartek – nabożeństwo różańcowe rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 1630,potem o godzinie 1700 – Msza Święta z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, po niej odsłonięcie Znaku Pamięci na placu szkolnym i dalsza część uroczystości w budynku szkoły,
  4. w sobotę od godziny 900– rozpocznie się różaniec fatimski, w czasie którego będziemy modlić się w intencjach polecanych przez Najświętszą Maryję Pannę w czasie objawień, a po nim Msza Święta.
 3. W piątek o godzinie 2000 będzie czuwanie modlitewne połączone z nabożeństwem różańcowym przygotowane przez młodzież naszej parafii.
 4. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna czas tygodniowej modlitwy w intencjach Misji Świętych. Ofiara na tacę będzie przeznaczona na cele misyjne.
 5. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać kilka artykułów dotyczących osoby św. Jana Pawła II, którego 40 rocznicę wyboru na stolicę Piotrową będziemy przeżywać we wtorek; „Pontyfikat głębokich zmian”, „Dzień, który nas zmienił” czy dodatek IPN „Habemus papam”.
 6. Przypominamy, że na stoliku koło figury św. Antoniego znajdują się kartki na wypominki całoroczne i listopadowe. Imiona i nazwiska naszych zmarłych wypisujemy w pierwszej osobie (można podać także, przed którą Mszą Świętą chcemy, aby te wypominki były czytane).
 7. Zapraszamy wszystkie członkinie i członków róż żywego różańca na ich XVIII DIECEZJALNE SPOTKANIE MISYJNE, które będzie miało miejsce w Bobowej w dniu 27 października (w przyszłą sobotę), na zakończenie Tygodnia Misyjnego. Jest to dokładnie dzień 20-tej rocznicy męczeńskiej śmierci ks. Jana Czuby. Wyjazd z naszego dekanatu Tarnów-Północ w sobotę z Lisiej Góry z parkingu przy kościele o godz. 730. Koszt wyjazdu 15zł od osoby. Zgłoszenia do przyszłego wtorku 23. 10. w zakrystii.
 8. W najbliższą środę o godz. 19.00 w parafii pw. Św. Józefa i Matki Bożej Fatimskiej w Tarnowie rozpocznie się Kurs Przedmałżeński. Spotkania odbywać się będą w środy i niedziele o godz. 19.00 w domu katechetycznym na parterze. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 9. Można zakupić kasetę z uroczystości dedykacji naszej świątyni na wyłączną chwałę Bogu, która odbyła się 1 lipca tego roku. Zapisy chętnych na jej zakup do przyszłej niedzieli włącznie w zakrystii. Cena tej kasety – 30 zł.
 10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Kozik Teresa, Kozik Anna, Gieracka Agnieszka, Szostak Danuta i Starzyk Józefa. Dziękujemy jednocześnie osobom, które sprzątały wczoraj naszą świątynię.

INTENCJE MSZALNE – 15.X. – 21.X.2018 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Teresy od Jezusa.

17.00

 1. + Bronisława i Wojciech Pęcak w rocznicę śmierci Bronisławy.
 2. + siostra Norberta Lis w 8 rocznicę śmierci od siostry Weroniki.
 3. + Franciszka Kapustka od wnuka Łukasza z rodziną (poza parafią).

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

17.00

 1. + Stanisław i Edward Partyka w rocznicę śmierci od Mariana z rodziną.
 2. + Eugeniusz Szostak od sąsiada Józefa Pinasa z rodziną.
 3. + Józef Kawalec od kolegów i koleżanek syna Ryszarda zakład nr 4 Firma Leyer (poza parafią).

 

 ŚRODA: - Wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego.

17.00

 1. + Władysław Nytko w 1 rocznicę śmierci od córki Małgorzaty.
 2. + Marian Pączek w rocznicę śmierci.
 3. + Czesław Madej od wnuczki Agnieszki z mężem i dziećmi (poza parafią).

 

CZWARTEK: - Święto św. Łukasza, Ewangelisty.

16.30

 1. O bł. Boże i opiekę Matki Bożej Dyrekcji, Nauczycieli i Wychowawców, dzieci i młodzieży naszej szkoły oraz pracowników obsługi szkolnej z okazji uroczystości szkolnych związanych z 100 rocznicą Odzyskania Niepodległości.
 2. + Karolina i Michał Małek w 1 rocznicę śmierci Karoliny.
 3. + Franciszka Kapustka od wnuczki Zuzanny z Mateuszem ( poza parafią).

 

PIĄTEK:

17.00

 1. + Helena i Bronisław Madej w 9 rocznicę śmierci Heleny.
 2. W pewnej Bogu wiadomej intencji.
 3. + Józef Kawalec od Jadwigi i Rafała Rogóż z Łęgu Tarnowskiego (poza parafią).

 

SOBOTA: - Wspomnienie św. Jana Kantego.

9.00

 1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Ireny Lubelskiej w dniu imienin od brata ks. Tadeusza.
 2. + Marian Stańczyk od rodziny Kutów i Kinzerskich.
 3. + Czesław Madej od Stanisławy Maca ( poza parafią).

 

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA: - Światowy Dzień Misyjny.

7.00

 1. + Józefa Kocoł od Grzegorza Marszałka z synem Dominikiem .
 2. + Józef Habel od chrześnicy Agnieszki.

 

9.00

 1. + Marian Stelmach w 17 rocznicę śmierci.
 2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Julii Kuta z okazji 80 urodzin od córek z rodzinami.
 3. + Franciszka Kapustka od wnuków Mateusza, Wojtka i Agnieszki z rodzinami. (poza parafią).

 

11.00

- W intencji Aleksandry, która przyjmie chrzest święty i jej rodziny.

 

\16.00

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla całej rodziny w pierwszą rocznicę urodzin Szymona.Joomla templates by a4joomla