1. Jutro, wtorek i w środę - ostatnie nabożeństwa różańcowe o godzinie 1700, a po nich Msza Święta. Ponadto we wtorek Msza Święta także rano o godzinie 630.
 2. Spowiedź święta przed Uroczystością Wszystkich Świętych oraz I piątkiem miesiąca we środę od godziny 1600 – 1700 oraz pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 3. We czwartek – Uroczystość Wszystkich Świętych. Do południa Msze Święte jak w każdą niedzielę tj. o godzinie 700, 900 i 1100, natomiast po południu Msza Święta o godzinie 1400, a po niej procesja na cmentarz połączona z modlitwą za zmarłych. W ten dzień wzorem lat ubiegłych przed wejściem na nasz cmentarz będą zbierane ofiary na WSD w Tarnowie. Za ich złożenie składamy z góry serdeczne „Bóg zapłać”
 4. W piątek – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte połączone z czytaniem wypominek jednorazowych będą o godzinie 700, 1000 i 1700. Wcześniej z racji I piątku od godziny 1600 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, o 1640 – koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Święta. Od godziny 1600 – 1700 – spowiedź święta.
 5. W sobotę, w trwającej oktawie Uroczystości Wszystkich Świętych Msza Święta będzie odprawiona o godzinie 1700, a po niej różaniec za zmarłych.
 6. Od Uroczystości Wszystkich Świętych przez całą oktawę do przyszłej środy włącznie można zyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących (w jeden dzień za jedną duszę). Warunki do jego uzyskania są następujące: spowiedź święta, Komunia Święta, modlitwa w intencji Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, również lekkiego, nawiedzenia cmentarza. Będąc w stanie łaski uświęcającej starajmy się jak najliczniej uczestniczyć w nabożeństwach w ciągu całego tygodnia, aby wypełnić wszystkie warunki do uzyskania tego odpustu i w ten sposób pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym.
 7. W I piątek miesiąca ze względu na wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych nie będzie objazdu chorych po domach.
 8. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożona modlitwa za zmarłych oraz warunki uzyskania odpustu zupełnego. Możemy także przeczytać m.in. artykuły: „Koniec męki” – jak uzyskać odpust zupełny za zmarłych i dlaczego warto to zrobić ?; „Islamski terror” – o Pakistanie, jednym z najbardziej niebezpiecznych dla chrześcijan państwie świata; „Udręka czy przyjemność ?” – ile dodatkowych zajęć pozalekcyjnych powinny mieć nasze dzieci ?.
 9. We środę w Szkole Podstawowej odbędzie się Dzień Wszystkich Świętych. W programie m.in. korowód wszystkich świętych. Organizatorzy: ks. Kazimierz i Wolontariat szkolny proszą wszystkie dzieci o przebranie się w ulubionych świętych i anioły.
 10. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000są proszone następujące osoby: Łakoma Anna, Flis Cecylia, Brożek Marta, Habel Danuta i Chudzik Marzena.

 

INTENCJE MSZALNE – 29.X. – 4.XI.2018 r.

PONIEDZIAŁEK:

17.00

 1. + Marian Stańczyk od Leona Marszałka z rodziną.
 2. + Eugeniusz Szostak od Bronisławy.
 3. + Franciszka Kapustka od Grzegorza Trendota z rodziną (poza parafią).

 

WTOREK:

6.30

 1. + Józefa Kocoł od rodziny Wapienników.
 2. + Józef Borzęcki od siostry Małgorzaty z mężem.

 

17.00

 1. + Wiesława i Kazimierz Łakoma w 9 rocznicę śmierci Wiesławy.
 2. + Eugeniusz Starzec od córki Teresy Król.

 

ŚRODA:

17.00

 1. + Karolina i Józef Karaus w rocznicę śmierci Karoliny od córki.
 2. + Ewa Nytko od Rozalii Nytko.
 3. + Tadeusz Marszałek od Dariusza Tchoń z rodziną.

 

CZWARTEK: - Uroczystość Wszystkich Świętych.

7.00

 1. + Bogdan Kocoł.
 2. + Józef Habel od córki Katarzyny z rodziną.

 

9.00

 1. + Elżbieta Płaczek w 6 rocznicę śmierci.
 2. + Kazimierz Nytko od chrzestnej.

 

11.00

 1. Za wszystkich wiernych zmarłych.
 2. + Rafał Masło od siostry Marzeny z rodziną (ks. Jan w Rzymie).

 

14.00

 1. + Irena Okarma.
 2. + Kazimierz i Mariusz Wardzała.

 

IPIĄTEK: - Wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych.

7.00

 • + Helena, Jan, Leszek i Maria.

 

10.00

 • + Kazimiera i Antoni Łakoma w 2 rocznicę śmierci Kazimiery.

 

17.00

 • + Józefa i Ludwik Gondek w rocznicę śmierci Józefy

 

I SOBOTA:

17.00

 1. Za zmarłe siostry z róży Anny Chłopek.
 2. + Stanisław Łakoma w 30 dzień po śmierci od syna Roberta z rodziną.

 

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA:

7.00

 1. Za zmarłych braci z róży Benedykta Żmudy.
 2. Za zmarłych braci z róży Mariana Madeja.


9.00

 1. Za zmarłych braci z róży Józefa Kapustki.
 2. + Elżbieta Marszałek z okazji imienin od męża z synem.
 3. + Eugeniusz Szostak od Iwony i Krzysztofa Marszałek z rodziną.

 

11.00

 • + Tekla i Franciszek Okarma od syna.

 

16.00

 • Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Michała z okazji 18 urodzin od rodziców.


Joomla templates by a4joomla