1. Dzisiaj przypada 100 rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Msza Święta dziękczynna w intencji naszej Ojczyzny będzie o godzinie 1100.
  2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte w naszym kościele będą odprawione:
    1. w poniedziałek i we wtorek – rano o godzinie 630,
    2. we środę – o godzinie 1700– po niej Nowenna do MBNP,
    3. we czwartek – o godzinie 1700, a wcześniej z racji 15 – dnia miesiąca od godziny 1615 - koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii,
    4. w piątek - o godzinie 1700 - a po niej Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia,
    5. w sobotę– od godziny 1700 – różaniec w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta.
    6. w przyszłą niedzielę – o godzinie 1100- Msza Święta dla dzieci.
    7. także w przyszłą niedzielę będziemy obchodzić II Światowy Dzień Ubogich. Chętni będą mogli zakupić chlebki miłosierdzia w cenie 5 zł. Będą także specjalne tytki (torby) papierowe do zabrania do domu, aby po ich wypełnieniu wskazanymi artykułami przynieść z powrotem do kościoła.
    8. również w przyszłą niedzielę przypada 104 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, córki naszej tarnowskiej ziemi, patronki Ruchu Czystych Serc. Po południu jest planowana pielgrzymka autokarowa do Wał Rudy i Zabawy dla wszystkich chętnych parafian, szczególnie młodzieży klasy VIII i III Gimnazjum. Wyjazd - o godzinie 1300. Tam na miejscu:o 1500 – Droga Krzyżowa śladami jej męczeńskiej śmierci, o 1800 – Msza Święta w Sanktuarium w Zabawie pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego. Wszystkich chętnych prosimy o zapisy do środy włącznie. Jeszcze raz serdecznie zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce, szczególnie młodzież klasy VIII i III Gimnazjum.
  3. We środę o godzinie 1700 – spotkanie z uczniami klasy VII, a w piątek także o godzinie 1700 z uczniami klasy VIII i III Gimnazjum przygotowującymi się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Te spotkania wraz z rodzicami.
  4. Dzisiejszy numer „Gościa Tarnowskiego” jest w całości (16 stron) poświęcony 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległościi można w nich przeczytać:
    - obszerny fragment listu biskupów diecezji zaboru austriackiego,który był czytany we wszystkich kościołach 3 listopada 1918 roku oniepodległości Polski i zadaniach jej obywateli,
    - opis najważniejszych wydarzeń z całego regionu związanych zodzyskaniem niepodległości,
    - jak wyglądał szlak bojowy polskich Legionów na terenie diecezjitarnowskiej,
    - dlaczego mamy obowiązek miłości ojczyzny,
    - jak Kościół diecezjalny przysłużył się odzyskaniu wolności w1918 roku.
  5. Na stoliku koło figury św. Antoniego jest także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 5 zł; w środku wiele ciekawych artykułów, m.in. także list od Pana Boga.
  6. W przyszłą niedzielę – odpust ku czci św. Rafała Kalinowskiego w kaplicy w Śmignie, suma o godzinie 1100.
  7. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000są proszone następujące osoby: Krzysztofek Ewa, Bogacz Ewa, Łakoma Teresa, Kuta Elżbieta, Gasiciel Tomasz, Gasiciel Jacek.

INTENCJE MSZALNE – 12.XI. – 18.XI.2018 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Jozafata.

1. + Jan i Antonina Małek.
  2. + Zofia Marek w 20 rocznicę śmierci od męża.
  3. + Franciszka Kapustka od Wioletty i Zdzisława Kobyłeckich (poza parafią).

WTOREK: - Wspomnienie świętych: Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna.

1. + Stanisław Gasiciel w dniu imienin.
  2. + Józef Habel od sąsiadów Kapustków.
  3. + Franciszka Kapustka od rodziny Hablów (poza parafią).

1. + Helena, Julia i Wojciech Madej.
  2. + Franciszka Kapustka od siostrzenicy Marty z rodziną (poza parafią).

1. + Paweł i Weronika Łakoma.
  2. + Franciszka Kapustka od siostrzenicy Danuty z rodziną (poza parafią).

PIĄTEK:

1. + Józefa i Wojciech Taraszka w rocznicę śmierci Józefy.
  2. + Weronika Mróz w 1 rocznicę śmierci od córki Anny z rodziną.

SOBOTA: - Wspomnienie św. Elżbiety.

1. + Julian Małek.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże, opiekę Matki Bożej dla Adasia w 1 rocznicę urodzin.

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Lesław Król w 19 rocznicę śmierci.
  2. + Kazimierz Nytko od Józefa Małochleb z rodziną.

1. Za zmarłych braci z róży Mariana Szwalca
  2. + Marian i Mateusz Kuta w rocznicę śmierci Mariana.

- O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Kamila w 1 rocznicę urodzin.

- + Józef, Maria i Franciszek Rzepa w rocznicę śmierci Józefa.