1. Dzisiaj obchodzimy II Światowy Dzień Ubogich. Chętni w konkretny sposób mogą wspierać najbardziej potrzebujących poprzez zakup chlebków miłosierdzia w cenie 5 zł. Są przygotowane specjalne kosze, aby w tym tygodniu do przyszłej niedzieli włącznie zapełnić je różnymi artykułami takimi jak: cukier, herbata, kawa, ryż, kasza, masło, margaryna, olej, słodycze, środki piorące czy środki czystości. Zachęcamy do udziału w tej akcji.
 2. Także dzisiaj przypada 104 rocznica męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny, córki naszej tarnowskiej ziemi, patronki Ruchu Czystych Serc. Po południu odbędzie się wycieczka autokarowa do Wał Rudy i Zabawy. Wyjazd - o godzinie 1300 spod naszego kościoła. Tam na miejscu: o 1500 – Droga Krzyżowa śladami jej męczeńskiej śmierci, o 1800 – Msza Święta w Sanktuarium w Zabawie pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Salaterskiego.
 3. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione: w poniedziałek, czwartek i w sobotę rano o godzinie 630, we wtorek, środę i w piątek o godzinie 1700, a po nich: we środę – Nowenna do MBNP, a w piątek - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 4. W piątek o godzinie 2000 będzie czuwanie modlitewne połączone z czytaniem wypominek i modlitwą za zmarłych przygotowane przez młodzież naszej parafii. Gorąco zachęcamy do udziału wszystkich w tym nabożeństwie, można także zapisać na kartkach imiona i nazwiska swoich zmarłych i złożyć je w zakrystii. Będą one czytane podczas tego nabożeństwa.
 5. W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, zakończenie roku liturgicznego.
 6. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 900 – będzie inscenizacja pt. „Święci w dziejach narodu polskiego” przygotowana przez dzieci ze scholii „Armia Matki Bożej, a potem zmiana tajemnic różańcowych, natomiast po Mszy Świętej wieczornej (około 1700) na plebanii – spotkanie Rady Parafialnej.
 7. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony dodatek IPN pt. „Odrodzenie” Ponadto można przeczytać m.in. artykuły: „Nowy, stary polski błogosławiony” – o życiu bł. Michała Giedroycia; „W poszukiwaniu wspólnoty” – jak Polska świętowała 100 rocznicę odzyskania niepodległości ?.
 8. Dla tych, którzy zamawiali kasetę z uroczystości dedykacji naszego kościoła jest ona do odebrania w zakrystii.
 9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Lazarowicz Anna, Stelmach Jadwiga, Łakoma, Biskup Marta, Kmiecik Alicja, Nowak Lucyna.

 

INTENCJE MSZALNE – 19.XI. – 25.XI.2018 r.

PONIEDZIAŁEK:

6.30

 1. + Józefa Kocoł od Heleny.
 2. + Kazimierz Nytko od siostry Grażyny z rodziną.

 

WTOREK: - Wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego.

17.00

 1. + Marian Stańczyk od Barbary Wielgus.
 2. + Józef Habel od Daniela z rodziną.

 

ŚRODA: - Wspomnienie Ofiarowania NMP.

17.00

– + Helena, Bronisław i Edward Madej.

 

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Cecylii.

6.30

 1. + Maria i Zygmunt Starzec.
 2. Z podziękowaniem za życzliwą pomoc dla sąsiadów i znajomych od Ireny Lubelskiej i ks. Tadeusza.

 

PIĄTEK:

17.00

 1. + Maria i Czesław Stachura w rocznicę śmierci Czesława.
 2. + Stanisław Szczurek w 11 rocznicę śmierci od córki Marty z rodziną.

 

SOBOTA: - Wspomnienie św. Andrzeja Dung – Lac i towarzyszy.

6.30

 1. + Ludwika i Ludwik Kaziród.
 2. + Eugeniusz Szostak od Jakuba z rodziną.

 

NIEDZIELA: - UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA.  

7.00

 1. O powrót do zdrowia, opiekę Matki Bożej dla Józefy Łakoma z okazji 70 rocznicy urodzin od córki i syna.
 2. O powrót do zdrowia dla córki Katarzyny od mamy.

 

9.00

 1. + Andrzej Banaś w 11 rocznicę śmierci od brata Mariana.
 2. + Maria Potoczna w 1 rocznicę śmierci od chrześnicy Barbary z rodziną.

   

11.00

– + Genowefa i Gustaw Kuklińscy w rocznicę śmierci Genowefy.

 

16.00

– O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Oliwii z okazji 3 rocznicy urodzin od mamy i babci.Joomla templates by a4joomla