1. W sobotę obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie 900 i 1700. Na Mszy Świętej wieczornej – poświęcenie i rozdanie medalików dzieciom klasy III, przygotowującym się do I Komunii Świętej. W tym dniu odpust w Brzozówce - suma o godzinie 1100.
 2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte Roratnie w naszym kościele będą odprawione codziennie o godzinie 1700. W zakrystii są do zakupu lampiony w cenie 5 zł. Ogromnie zachęcamy wszystkich: dzieci przedszkolne i szkolne z lampionami, młodzież i dorosłych do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.
 3. Ponadto w I piątek miesiąca – Msza Święta także rano o godzinie 630, natomiast po południu od godziny 1600 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja, o 1640– koronka do Bożego Miłosierdzia, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza Święta.
 4. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca dla dzieci we środę od godziny 1600 – 1700, również I piątek także od godziny 1600 – 1700 oraz w ciągu tygodnia pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
 5. Przyszła niedziela jest obchodzona jako dzień modlitwy za Kościół na Wschodzie.
 6. Od dzisiaj można nabywać tradycyjne świece adwentowe (małe – 5 zł, duże – 12 zł) w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zebrane ofiary będą przeznaczone na najbiedniejsze dzieci naszej Ojczyzny. Zachęcamy do zakupu i wsparcia tego dzieła.
 7. Od środy od Brzozówki po całej parafii nasz pan organista będzie rozwoził opłatki po domach. Złożone przy tej okazji ofiary są wynagrodzeniem dla niego za całoroczną pracę w naszym kościele. Dziękując mu za to poświęcenie starajmy się o właściwe i godziwe wynagrodzenie.
 8. W I piątek od godziny 800 – objazd chorych po domach.
 9. W przyszłą niedzielę – odpust ku czci Matki Bożej z Guadalupe w kaplicy w Nowej Jastrząbce – Wesołej, suma o godzinie 1130.
 10. Także w przyszłą niedzielę po Mszy Świętej wieczornej (około 1700) na plebani – spotkanie z mieszkańcami Podlesia - część II (do rodziny Łuszczów), którzy według kolejności w tym roku ubierają kościół na Święta Bożego Narodzenia. Prosimy także o zgłoszenie się w zakrystii chętnych, którzy chcieliby ofiarować 5 choinek do kościoła.
 11. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony dodatek, a w nim stanowisko KEP w sprawie wykorzystywania seksualnego osób małoletnich przez niektórych duchownych. Ponadto możemy także przeczytać m.in. artykuły: „Tacy zwykli ludzie” – o zamordowanych w Algierii przez islamistów w latach 1994 – 1996 zakonnikach i siostrach zakonnych, którzy zostaną beatyfikowani 8 grudnia; „Podarunek od serca” – czym się kierować podczas poszukiwań prezentów dla najbliższych.
 12. Stowarzyszenie Seniorów „Bądźmy Razem” organizuje wystawę rękodzieła stroików świątecznych. Ta wystawę będzie w dniach od 8 – 10 XII. w remizie OSP. Uroczyste otwarcie w sobotę 8.XII. o godzinie 1600. Organizatorzy serdeczne wszystkich zapraszają.
 13. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Łakoma Maria, Świątek Anna, Juza Anna, Łukasik Teresa i Bandyk Wiesława.

 

INTENCJE MSZALNE – 3.XII. – 9.XII.2018 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

17.00

 1. + Bronisława i Wojciech Pęcak w rocznicę śmierci Wojciecha.
 2. + Stanisław Madej w 15 rocznicę śmierci.

 

WTOREK:

17.00

 1. + Franciszek i Maria Zaucha, syn Stanisław, córka Elżbieta.
 2. + Marian Stańczyk od rodziny Mechlów.

 

ŚRODA:

17.00

 1. + Kazimierz Małochleb w rocznicę śmierci.
 2. + Eugeniusz Szostak od Akcji Katolickiej.

 

CZWARTEK:

17.00

 1. + Irena Okarma w 6 rocznicę śmierci od męża.
 2. + Edward Krzysztofek w 19 rocznicę śmierci.

 

I PIĄTEK miesiąca: - Wspomnienie św. Ambrożego.

6.30

 • + Józefa Kocoł od Marioli.

 

17.00

 1. + Julian Kuta, + Andrzej Kamykowski.
 2. + Józef Habel od sąsiadów Łakoma.

 

SOBOTA: - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

9.00

 1. + Franciszka Kapustka od członkiń róży Stanisławy Kapustka.
 2. + Józef Borzęcki od siostry Antoniny z rodziną.

 

17.00

 • + Józefa i Kazimierz Okarma w rocznicę śmierci Józefy.

 

II NIEDZIELA ADWENTU:

7.00

 • + Marian Rogowski w 30 rocznicę śmierci.

 

9.00

 1. + Kazimierz Tarnowski w 9 rocznicę śmierci, syn Ryszard w 8 rocznicę śmierci.
 2. + Franciszek Łuszcz od członków róży Grzegorza Marszałka.

 

11.00

 1. + Fryderyk Ziobro w 12 rocznicę śmierci, + Maria Bania w 39 rocznicę śmierci.
 2. W intencji Filipa i Huberta, którzy przyjmą chrzest święty i ich rodzin.

 

16.00

 • + Eugeniusz i Stanisława Zielińscy.


Joomla templates by a4joomla