1. Dzisiaj po Mszy Świętej wieczornej (około 1700) na plebani – spotkanie z mieszkańcami Podlesia - część II, którzy według kolejności w tym roku ubierają kościół na Święta Bożego Narodzenia.
 2. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte Roratnie w naszym kościele będą odprawione codziennie o godzinie 1700. Jeszcze raz ogromnie zachęcamy wszystkich do jak najliczniejszego udziału w tych pięknych nabożeństwach Maryjnych.
 3. W sobotę od godziny 1615 będzie różaniec prowadzony przez przedszkolaków, dzieci ze SKC  i wolontariat Gimnazjum w intencjach, o które prosiła nas Matka Boża podczas objawień w Fatimie, potem Msza Święta Roratnia.
 4. W przyszłą niedzielę od godziny 815 – koronka ku czci siedmiu Boleści NMP w intencji całej naszej parafii.
 5. Także od przyszłej niedzieli rozpocznie się Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 6. We środę o godzinie 1700 – spotkanie z uczniami klasy VII, a w piątek także o godzinie 1700 z uczniami klasy VIII i III Gimnazjum przygotowującymi się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Te spotkania wraz z rodzicami.
 7. We środę po Mszy Świętej Roratniej o godzinie 1700 – spotkanie tegorocznych kolędników misyjnych wraz z opiekunami.
 8. W przyszły wtorek (18.XII.) będzie w naszej parafii adwentowa spowiedź święta. Rozpocznie się ona o godzinie 1030 i będzie z przerwami trwać do godziny 1700. Dokładny porządek tej spowiedzi zostanie podany w przyszłą niedzielę.
 9. Grupa Młodzieżowa serdecznie zaprasza na spotkanie modlitewne połączone z adoracją Najświętszego Sakramentu i Apelem Maryjnym, które odbędzie się w następny piątek (21.XII) o godzinie 2000. Hasłem modlitwy będą słowa „Chrońmy życie”. Panu Bogu będziemy polecać dzieci nienarodzone, zwłaszcza te, których życie jest zagrożone aborcją. Serdecznie zachęcamy do wspólnej modlitwy.
 10. Dzisiaj – odpust ku czci Matki Bożej z Guadalupe w kaplicy w Nowej Jastrząbce – Wesołej, suma o godzinie 1130.
 11. W dalszym ciągu są do nabycia świece adwentowe w ramach akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zebrane ofiary będą przeznaczone na najbiedniejsze dzieci naszej Ojczyzny. Zachęcamy do zakupu i wsparcia tego dzieła.
 12. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Czysta wśród skalanych” – czym jest niepokalane poczęcie i w jaki sposób formował się ten dogmat w kościele?; „Małe cuda są po coś” – niezwykła historia niewidomej kobiety, która zaadoptowała niewidomą i niesłyszącą dziewczynkę z Indii; „Nie wyrzucaj” – o marnowaniu jedzenia, które stało się wielkim problemem również w Polsce.
 13. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Jarosz Renata, Łakoma Mariusz, Rzeszótko Dorota, Partyka Halina, Madej Alicja, Martuszewska Barbara.

 

INTENCJE MSZALNE – 10.XII. – 16.XII.2018 r.

PONIEDZIAŁEK:

17.00

 1. + Alfreda Partyka w 7 dzień po śmierci od córek Ewy i Beaty z rodziną.
 2. + Tadeusz, Katarzyna i Władysław Podolscy.

 

WTOREK:

17.00

 1. + Stanisław Nowak w 24 rocznicę śmierci.
 2. + Józef Habel od sąsiadów Kawalców.

 

ŚRODA:

17.00

 1. + Maria i Marian Jojczyk w rocznicę śmierci Mariana.
 2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Mateuszka z okazji urodzin.

 

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Łucji.

17.00

 1. + Stefania Sitko w rocznicę śmierci.
 2. + Józef Borzęcki od sąsiadów Giża i Mróz.

 

PIĄTEK: - Wspomnienie św. Jana od Krzyża.

17.00

 1. + Józefa Kocoł od sąsiadów.
 2. + Tadeusz Sidor, Manfred Nell.

 

SOBOTA:

17.00

 1. + Marian Stańczyk od Bogusławy i Andrzeja Mężyków.
 2. + Ewa Nytko od sąsiadów Marek i Szczurek.

 

III NIEDZIELA ADWENTU:

7.00

 1. + Józef Kawalec od syna Jacka.
 2. + Kazimierz Nytko od siostrzenicy Renaty z rodziną.

 

9.00

 1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Moniki w 18 rocznicę urodzin od rodziców i sióstr.
 2. + Eugeniusz Szostak od rodziny Chmielów z Mielca.

 

11.00

 • + Władysław i Julia Stelmach w 24  rocznicę śmierci Władysława.

 

16.00

 • + Jolanta Kuraś z okazji 2 rocznicy śmierci.


Joomla templates by a4joomla