1. Jutro – Wigilia Bożego Narodzenia. Msza Święta będą rano o godzinie 700. Po Mszy Świętej będzie można zabrać do swoich domów światełko z Betlejem ( przynosimy świece). W czasie Wieczerzy Wigilijnej przeżywanej w gronie rodzinnym pamiętajmy o zachowaniu tak pięknych zwyczajów jak: wspólna modlitwa, przeczytanie fragmentu z Ewangelii Świętej o Narodzeniu Pana Jezusa, łamaniu się opłatkiem wraz   z składaniem sobie życzeń, śpiewie pięknych kolęd.
  2. We wtorek – Uroczystość Bożego Narodzenia. O północy – Msza Święta Pasterska. Podczas tej Mszy Świętej – składka na tacę będzie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia. W sam dzień Bożego Narodzenia Msze Święte w naszym kościele będą odprawione o godzinie 700, 900, 1100 i 1600. Po Mszy Świętej o godzinie 900 – wyjątkowo zmiana tajemnic różańcowych w kościele.
  3. We środę przypada II dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto św. Szczepana. Msze Święte o godzinie 700, 900, 1100 i 1600. Na Mszach Świętych – poświęcenie owsa. Ponadto na Mszy Świętej o godzinie 900 nastąpi rozesłanie kolędników misyjnych. Składka na tacę będzie przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II  w Tarnowie i Krakowie.
  4. We czwartek – Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza Święta będzie zarówno rano o godzinie 630, jak i wieczorem o godzinie 1700, a po nich poświęcenie wina.
  5. W piątek i w sobotę Msze Święte rano o godzinie 630.
  6. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Świętej Rodziny z Nazaretu: Jezusa, Maryi i Józefa. Po Mszy Świętej o godzinie 900 odbędą się Jasełka pt. „Pójdźmy do Betlejem” przygotowane przez młodzież i dzieci naszej parafii.
  7. Kolęda w nadchodzących tygodniu:

Czwartek – od godziny 800

1. Strona północna – od rodz. Jarosława Leszczyńskiego do rodziny Ryszarda Starca.
  2. Partuły Żukowskie – od rodziny Józefa Okarma.

Piątek – od godz. 800

1. Strona północna – od początku - od rodziny Sasaków do rodz. Józefa Madeja.
  2. Podlesie – część I – od rodziny Kamykowskich do rodz. Stanisława Kuty.

Sobota – od godz. 800

1. Strona północna c.d. – od rodz. Piotra Leszczyńskiego do rodz. Józefa Pinasa
  2. Podlesie – część II – od rodziny Pytlów do rodz. Grzegorza Łuszcza.
  1. W dzisiejszym podwójnym numerze „Gościa Niedzielnego” znajduje się dodatek z tekstem modlitw na Wigilię Bożego Narodzenia. Można także przeczytać wiele ciekawych artykułów m. in.: „Wielki mały Bóg” – o narodzinach Pana Jezusa, który stał się człowiekiem, zdolnym przyjmować cierpienie; dlaczego tak postąpił?’ „Bezdomni odwracają twarz” – co najważniejszego wydarzyło się w świecie w 2018 roku.
  2. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Filipowska Elżbieta, Sysło Krystyna, Ciochoń Renata, Wróbel Anna i Mietelska Anna.

„Radość Bożego Narodzenia

z jaką witamy przyjście Zbawiciela,

niech napełni wszystkich ufnością w moc prawdy

i cierpliwością w czynieniu dobra”.

Urbi et orbi, Rzym 1998 r.

Z okazji Świat Bożego Narodzenia składamy wszystkim Parafianom i Gościom najserdeczniejsze życzenia: bliskiego i serdecznego spotkania z Nowonarodzonym Jezusem, radości serc przepełnionych Bożym pokojem, miłością i ufnością.

Niech światło zaczerpnięte z betlejemskiej stajenki rozprasza wszelkie ciemności, przywraca wiarę i nadzieję, a atmosfera radości  i pokoju Świat Bożego Narodzenia niech towarzyszy Wam wszystkim przez cały Nowy Rok 2019.

Z Bożonarodzeniowym pozdrowieniem

Ks. Proboszcz

Robert Filipowicz

Ks. wikariusz

Kazimierz Kruczyński

INTENCJE MSZALNE – 24.XII. - 30.XII.2018 r.

PONIEDZIAŁEK: - WIGILIA BOŻEGO NARODZENIA.

1. + Maria Kuta w rocznicę śmierci.
  2. + Katarzyna i Jan Szatko w rocznicę śmierci od Aleksandra z rodziną.

WTOREK: - UROCZYSTOŚĆ BOŻEGO NARODZENIA.

1. + Tadeusz Okarma, Maria i Tomasz Kiełbasa.
  2. + Józef Kawalec od syna Wiesława z rodziną.

• + Ludwika Chmura, Włodzimierz  Sznajder w 18 rocznicę śmierci Włodzimierza.

1. + Franciszek Łuszcz od członków OSP Zaczarnie.
  2. + Eugeniusz Szostak od rodziny Gębiców z Szynwałdu.

1. + Irena Okarma.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Wiktorii z okazji 18 rocznicy urodzin.

• + Stanisław Zaucha w 1 rocznicę śmierci od córki z rodziną.

ŚRODA: - Święto św. Szczepana, męczennika.

• + Wojciech i Tekla Małochleb w 30 rocznicę śmierci Tekli.

1. + Stanisława Janus od córki z rodziną.
  2. + Maria i Józef Płachta.

\11.00

1. W intencji Adama i Tymona, którzy przyjmą chrzest święty i ich rodzin.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Anny i Sławomira Łuszcz w 10 rocznicę ślubu.

• + Stanisław Gasiciel w 10 rocznicę śmierci.

CZWARTEK:  - Święto św. Jana, Apostoła i Ewangelisty.

1. + Józefa Kocoł od Lucyny.
  2. + Kazimierz Nytko od rodziny Książek.

• + Bronisław i Edward Potempa od córki Małgorzaty.

PIĄTEK: - Święto św. Młodzianków, męczenników.

1. + Józef Habel od sąsiadów Wiesława i Urszuli Dulian.
  2. + Tadeusz Marszałek od Agnieszki i Piotra Stano z rodziną.
  3. + Józef Borzęcki od chrześnika Henryka z rodziną.

1. + Marian Stańczyk od swatów Węgrzyn z Woli Rzędzińskiej.
  2. + Czesław Madej od wnuczki Joanny z mężem i dziećmi.
  3. + Franciszka Kapustka od Zofii Pęcak z rodziną.

NIEDZIELA ŚWIĘTEJ  RODZINY JEZUSA, MARYI i JÓZEFA.

1. + Józefa Kocoł od rodziny Marszałków i Wenców.
  2. + Eugeniusz Szostak od Władysława i Marii Madejów z Graboszyc .

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Ewy i Mariusza w 25 rocznicę ślubu.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Wiktorii w 18 rocznicę urodzin od rodziców.
  3. + Walentyna Gojko w 5 rocznicę śmierci od wnuka Romana z rodziną.

1. W intencji Blanki, które przyjmie chrzest święty i jej rodziny.
  2. W intencji Julii, która przyjęła chrzest święty i jej rodziny.

• + Ewa Nytko od Genowefy Potempa i rodziny Zegarów.