1. We czwartek w naszej parafii będzie Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu. Rozpocznie się on Mszą Świętą o godzinie 630, a następnie adoracja będzie prowadzona przez poszczególne róże różańcowe:
    • 700 – 800 -  prowadzą róże zelatorów: Marii Madej i Benedykta Żmudy.
    • 800 – 900 - prowadzi róża zelatorki Jadwigi Armatys.
    • 900 – 1000 - prowadzą róże zelatorów: Alojzy Witek i Teresy Łakoma.
    • 1000 – 1100 - prowadzą róże zelatorów: Józefy Brożek i Grzegorza Marszałek.
    • 1100 – 1200 - prowadzą róże zelatorów: Stanisławy Kapustka i Józefa Kapustka.
    • 1200 – 1300 - prowadzą róże zelatorów: Mariana Szwalca i Anny Chłopek.
    • 1300 – 1400 - prowadzą róże zelatorów: Jerzego Lisa i Czesławy Kutrzuba.
    • 1400 – 1500 - prowadzą róże zelatorów: Mariana Madeja i Elżbiety Jeż.
    • 1500 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i adoracja róż zelatorek Janiny Chrzanowskiej i Heleny Szczurek.
    • 1600 – 1700 - prowadzą róże zelatorów: Ryszarda Kuty i Teresy Kocoł.
    • 1700 – Msza Święta na zakończenie adoracji Najświętszego Sakramentu.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą odprawione: w poniedziałek, wtorek i w sobotę o godzinie 630, natomiast we środę i w piątek - o godzinie 1700 , potem we środę - Nowenna do MBNP, a w piątek - Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
  3. Z racji zakończonej w ostatni czwartek wizytacji kolędowej składamy w imieniu ks. Kazimierza i swoim, podziękowanie za otwarcie drzwi Waszych domów na dar Chrystusowego błogosławieństwa, a także za przyjęcie nas kapłanów do Waszych rodzin. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za życzliwość okazywaną wobec kapłanów, jak również wobec Pana Organisty. Jeszcze raz składamy wszystkim wraz z Panem Organistą z serca płynące „Bóg zapłać”.
  4. We wtorek odbędzie się pielgrzymka LSO, dzieci ze scholii „Armia Matki Bożej” oraz grupy młodzieżowej do Sanktuarium Przemienienia Pańskiego w Krużlowej. Wyjazd spod kościoła o godzinie 830.
  5. We czwartek o godzinie 1800 na sali OSP będzie spotkanie opłatkowe wszystkich grup działających przy naszej parafii.
  6. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony obrazek z modlitwą dziadków za wnuków. Ponadto można przeczytać wiele ciekawych artykułów m. in. „Pójść do przodu” – o relacjach między Kościołem a państwem; „Nastolatek gagatek ? – jakimi zasadami się kierować, by wesprzeć nastolatka w trudnym procesie dojrzewania ?.
  7. Do sprzątania kościoła sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Żmuda Monika, Małochleb Katarzyna, Koćwin Gabriela, Kasprzyk Anna, Starzec Małgorzata i Nytko Magdalena.

INTENCJE MSZALNE – 21.I. – 27.I.2019 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Agnieszki.

1. + Julia Witecka.
  2. + Stanisław Łakoma od rodziny Łakoma z Starych Żukowic (poza parafią).
  3. + Stanisław Łakoma od wnuków Mariana, Łukasza i Doroty z Niemiec (poza parafią)

\WTOREK:

1. + Czesław Madej od sąsiadów Szostaków.
  2. + Eugeniusz Starzec od wnuka Łukasza Król.
  3. + Eugeniusz Starzec od Kazimierza Wodzisz (poza parafią).

1. + Maria i Władysław Szostak w rocznicę śmierci Marii.
  2. + Julia i Piotr Kozioł, zmarli synowie: Stanisław i Antoni w 29 rocznicę śmierci Piotra.
  3. + Józef i Maria Kozioł, córka Janina Srebro.
  4. + Józef Kawalec od Anny i Piotra Tokarz z rodziną (poza parafią).

CZWARTEK: - Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu.

1. + Czesław Madej od bratowej Marii.
  2. + Józef Borzęcki od Józefa Pinas z rodziną.
  3. + Józef Borzęcki od Grzegorza Tarczoń z rodziną (poza parafią).

1. + Eugeniusz Starzec od Ryszarda Kuty z rodziną.
  2. + Marian Stańczyk od Marii i Franciszka Kobyleckich.

PIĄTEK: - Święto Nawrócenia św. Pawła.

1. + Ewa Nytko od kuzyna Zenona Papuga z rodziną.
  2. + Wiktoria Szwalec od Ewy Partyka i rodziny Schabów.
  3. + Franciszek Łuszcz od rodziny Lazarowicz .
  4. + Stanisław Łakoma od Krystyny i Stanisława Minorczyk z Lisiej Góry (poza parafią).

SOBOTA: - Wspomnienie św. Tymoteusza i Tytusa.

1. + Józefa Kocoł od rodziny Prich i Janda.
  2. + Benedykt Zaucha w rocznicę śmierci.
  3. + Eugeniusz Starzec od Adolfa Sygnator z Lisiej Góry (poza parafią).

III NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Józefa Kocoł od rodziny Łakoma i Krakowskich.
  2. + Halina i Andrzej Mastalscy.

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Stanisława i Zofii w 20 rocznicę ślubu.
  2. + Józef Kawalec od syna Zbigniewa z żoną i dziećmi.
  3. + Józef Kawalec od Agnieszki Pałuckiej z rodziną (poza parafią).

1. O zdrowie, bł. Boże oraz opiekę Matki Bożej dla Huberta z okazji 18 rocznicy urodzin od rodziców i siostry.
  2. W intencji Antoniego, który przyjmie chrzest święty i jego rodziny.

• + Stanisław Zaucha z okazji Dnia Dziadka od wnuka i wnuczek.