1. W sobotę przypada Święto Ofiarowania Pańskiego (Matki Bożej Gromnicznej) – Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Msze Święte w naszym kościele będą o godzinie 700, 1000 i 1700 połączone z poświęceniem gromnic. Składka na tacę będzie przeznaczona na zakony klauzurowe. Jest to zarazem I sobota miesiąca. Do zakupu na to święto są rozprowadzane przez panie z Caritasu gromnice w cenie 10 zł i 7 zł.
  2. W pozostałe dni tygodnia Msze Święte będą poniedziałek, wtorek i we czwartek - rano o godzinie 630, we środę – o godzinie 1700, a po niej Nowenna do MBNP, natomiast w I piątek miesiąca – Msza Święta zarówno rano o godzinie 630, natomiast po południu od godziny 1600 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja prywatna, o 1640 – koronka do Miłosierdzia Bożego, nabożeństwo do Serca Pana Jezusa i Msza Święta.
  3. Ponadto we czwartek odbędzie się zorganizowany wspólnie ze Szkołą Podstawową - Dzień Seniora. Porządek tego dnia będzie następujący:
  • 1040 – Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji wszystkich Seniorów,
  • 1100 – Msza Święta,
  • 1200 – spotkanie na sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej.

Gorąco zachęcamy wszystkie babcie i dziadków do modlitwy w świątyni, a potem na spotkanie przy wspólnym stole.

1. Spowiedź święta przed I piątkiem miesiąca: dla dzieci szkolnych we środę od godziny 1600 – 1700, natomiast dla wszystkich w piątek także od godziny 1600 – 1700.
  2. W I piątek miesiąca od godziny 800 - objazd chorych po domach.
  3. Także w piątek po Mszy Świętej wieczornej na plebani – spotkanie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego.
  4. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na cele parafialne. Zgodnie z dotychczasowym zwyczajem,  zwracam się z  prośbą o ofiarę w kopertach. Zebrane ofiary będą przeznaczone na opłatę ogrzewania kościoła  w okresie zimowym oraz wkrótce rozpoczynające się inwestycje w naszym kościele. Za ich złożone  z góry składam serdeczne „Bóg zapłać”.
  5. Dnia 11 lutego z okazji Światowego Dnia Chorego jest planowana parafialna pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Dokładny program zostanie podany w późniejszym terminie. Prosimy, aby chętni zapisywali się w zakrystii i u pań z Caritasu.
  6. Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożona płyta z filmem „Bóg nie umarł”. To pasjonująca opowieść o próbie odpowiedzi na najważniejsze pytania o Boga. Ponadto możemy przeczytać następujące m.in. artykuły: „W tym szaleństwie jest metoda” – na czym polega fenomen Światowych Dni Młodzieży; „Bezcenna słoma” – o życiu i działalności jednego z największych w historii teologów chrześcijańskich św. Tomasza z Akwinu.
  7. Do rozebrania kościoła z Bożonarodzeniowej dekoracji prosimy mieszkańców Podlesia – część II w sobotę po Mszy Świętej o godzinie 1000, a potem do sprzątania są proszone następujące osoby: Ciochoń Anna, Ciochoń Agnieszka, Czarnik Marta, Szawica Krystyna, Mondel Anna i Cygan Barbara.

INTENCJE MSZALNE – 28.I. –  3.II.2019 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu.

1. + Józefa Kocoł od Zofii Kozioł.
  2. W pewnej Bogu wiadomej intencji.

WTOREK: - Rocznica Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.

1. + Franciszka Kapustka od Barbary Cygan z rodziną.
  2. + Eugeniusz Starzec od rodziny Kocołów.
  3. + Eugeniusz Starzec od szwagra Józefa Sygnatora z Lisiej Góry (poza parafią).

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Zuzi z okazji urodzin.
  2. + Józef Maślanka.
  3. + Marian Stańczyk od koleżanek i kolegów z pracy córki Iwony.
  4. + Alfreda Partyka od dyrekcji i pracowników MOPS w Tarnowie (poza parafią).

CZWARTEK: - Wspomnienie św. Jana Bosko.

1. + Jan Bandyk w 1 rocznicę śmierci od siostry Katarzyny.
  2. + Franciszek Łuszcz od sąsiadów Wapiennik i Starzec.

1. W intencji wszystkich seniorów naszej parafii.
  2. + Józef Borzęcki od Celiny i Stanisława z rodziną.

I PIĄTEK miesiąca:

- + Józefa  Kocoł  od Doroty i Filipa Kocoł.

1. + Ewa Nytko od rodziny Kutów i Kinzerskich.
  2. + Eugeniusz Starzec od wnuczki Eweliny Król.
  3. + Stanisław Łakoma od Józefy i Mariana Ciężadło (poza parafią).

I SOBOTA miesiąca:  - Święto Ofiarowania Pańskiego.

1. + Ignacy Wojtaczka z okazji imienin.
  2. + Janina i Bronisław Nytko w rocznicę śmierci Bronisława.

1. + Czesław Madej od braci z róży Mariana Szwalca.
  2. + Stanisław Łakoma od Bernadetty i Jana Ciężadło z rodziną (poza parafią).

1. + Maria i Stanisław Masło w rocznicę śmierci Marii.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla pewnej rodziny w 17 rocznicę ślubu.

IV NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Bronisław i Janina Sysło w rocznicę śmierci Bronisława.
  2. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Gabrieli z okazji 1 rocznicy urodzin.

1. + Julia i Eugeniusz Szostak w 1 rocznicę śmierci Eugeniusza.
  2. O zdrowie, bł. Boże w dalszym życiu dla pewnej osoby z okazji imienin i urodzin
  3. + Alfreda Partyka od koleżanek z rejonu IV MOPS w Tarnowie (poza parafią).

- Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Barbary i Marka w 20 rocznicę ślubu.

1. + Zofia i Tadeusz Czarnik w 9 rocznicę śmierci Tadeusza.
  2. O szczęśliwy zabieg i powrót do zdrowia oraz o bł. Boże, opiekę MB. Bolesnej i łaski potrzebne w Nowym Roku dla pewnej rodziny (ks. Jan w Rzymie).