1. W nadchodzącym tygodniu Msze Święte będą odprawione:
    1. w poniedziałek, wtorek i w czwartek - rano o godzinie 630,
    2. we środę - o godzinie 1700, na po niej Nowenna do MBNP, a następnie spotkanie z uczniami klasy VII przygotowującymi się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania,
    3. w piątek – także o godzinie 1700 ,wcześniej z racji 15 dnia miesiąca od godziny 1615 - koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii, a po Mszy Świętej spotkanie z uczniami klasy VIII i III Gimnazjum przygotowującymi się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania,
    4. w sobotę - od godziny 1615 - różaniec prowadzony przez dzieci z Przedszkola, SKC w intencjach, o które prosiła Matka Boża podczas objawień w Fatimie, a potem Msza Święta.
  2. Ponadto jutro o godzinie 1400 w kościele pogrzeb śp. Elżbiety Madej (różaniec – dzisiaj godzinie 1700), we wtorek także o godzinie 1400 – pogrzeb śp. Władysławy Marek (różaniec – dzisiaj o godzinie 1500 i jutro o godz. 1800), natomiast we środę o godz. 1300 – pogrzeb śp. Łukasza Gasiciela (różaniec – dzisiaj o godz. 1800, jutro i we wtorek o godz. 1700).
  3. Jutro przypada wspomnienie NMP z Lourdes - Światowy Dzień Chorego. W tym dniu odbędzie się parafialna pielgrzymka autokarowa do Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. Wyjazd z naszej parafii spod kościoła o godzinie 1400. Tam w Porąbce Uszewskiej – udział we Mszy Świętej o godzinie 1630, a następnie procesja różańcowa z lampionami do groty. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego prosimy, aby chętni zapisywali się w zakrystii lub u pań z Caritasu.
  4. W przyszłą niedzielę o godzinie 1100 – Msza Święta dla dzieci.
  5. Także w przyszłą niedzielę rozpocznie się 40 – godzinne nabożeństwo przebłagalne. Po Mszach Świętych będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i potem adoracja:
    • po Mszy Świętej o godzinie 700 – adorują matki,
    • po Mszy Świętej o godzinie 900  – młodzież,
    • po Mszy Świętej o godzinie 1100 – dzieci szkolne, w tym dzieci pierwszokomunijne.
    • 1300 – 1400 – mieszkańcy Okręglika,
    • 1400 – 1500 – mieszkańcy Podlesia,
    • 1500 – 1600 – mieszkańcy z Partuł Żukowskich.
  6. Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” jest dołożony dodatek: „Zbiorowy wysiłek- 100 – lecie sejmu ustawodawczego”. Ponadto można przeczytać wiele ciekawych artykułów m. in. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Maryja płacze nad światem” – o zupełnie nieznanych objawieniach Matki Bożej w Akicie, nad Morzem Japońskim; „Każdy jest potrzebujący” – o przeżywanym Światowym Dniu Chorego.
  7. Na stoliku koło figury św. Antoniego znajduje się także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” w cenie 5 zł.
  8. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Wierzbicka Józefa, Kamykowska Małgorzata, Czosnyka Mariusz, Gaweł Agnieszka i Mechla – Lewandowska Monika.

INTENCJE MSZALNE – 11.II. – 17.II.2019 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie NMP z Lourdes.

1. + Józefa Kocoł od „Sług Jezusa” z Kiełczewic.
  2. + Józef Borzęcki od Damiana z Magdą.

1. + Wawrzyniec Bandyk w 2 rocznicę śmierci od żony.
  2. + Wawrzyniec Bandyk w 2 rocznicę śmierci od mamy.

1. + Czesław Madej od rodziny Słowików.
  2. + Władysława i Tadeusz Marszałek w 1 rocznicę śmierci Tadeusza.
  3. + Marian Stańczyk od koleżanek z pracy córki Magdaleny.

CZWARTEK: - Święto św. Cyryla i Metodego.

1. + Julian Małek z okazji imienin.
  2. + Julia i Paweł Kajpust z okazji imienin Julii.

PIĄTEK:

1. W intencji młodzieży klasy VIII i III Gimnazjum – o dobre i owocne przyjęcie Sakramentu Bierzmowania.
  2. + Tadeusz Taraszka w 1 rocznicę śmierci od żony.
  3. + Zofia i Józef Zyguła w 15 rocznicę śmierci Zofii od córki Ireny z rodziną.

1. + Eugeniusz Starzec od Janusza Mechla z rodziną.
  2. + Tadeusz Taraszka w 1 rocznicę śmierci od syna Adriana z rodziną.

VI NIEDZIELA ZWYKŁA:

1. + Józefa Kocoł od funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.
  2. + Józef Kawalec od syna Bronisława z żoną Teresą.

1. O zdrowie, bł. Boże w Nowym Roku dla członków róży Grzegorza Marszałka i ich rodzin.
  2. + Stanisław Jeż w 37 rocznicę śmierci.

1. + Józefa, Wojciech i Władysława Taraszka.
  2. + Barbara Wajda w 3 rocznicę śmierci.

• + Maria Maślanka.