1. W nadchodzącym tygodniu Msze Świętebędą odprawione w poniedziałek i wtorek rano o godzinie 630, we środę  o godzinie 1800, potem Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  2. We czwartek przeżywamy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa (Boże Ciało). Jest to święto obowiązkowe. W tym dniu Msze Święte o godzinie 700, 1000 i 1600. Po Mszy Świętej o godzinie 1000 procesja do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie obrazów, feretronów, sztandarów, o udział dzieci klasy II  w strojach komunijnych, dziewczynek sypiących kwiaty i chłopców dzwoniących. Prosimy również strażaków o dopilnowanie porządku na drodze. Na całej trasie samochody będzie można zaparkować tylko na nowym parkingu. Składka na tacę w tym będzie przeznaczona na hospicja naszej diecezji.
  3. W , w tym tygodniu w piątek i w sobotę Msza Święta o godzinie 1800, a po niej procesja wokół kościoła. W I piątek miesiąca Msza Święta także rano o godzinie 630. Wieczorem po zakończonej procesji rozpoczniemy modlitewne czuwanie w obecności Jezusa Eucharystycznego, na które zapraszamy wszystkich parafian, w sposób szczególny tegorocznych maturzystów oraz wszystkich ludzi młodych.  To spotkanie będzie dla nich okazją do dziękczynienia za szczęśliwie zdane egzaminy oraz wpisze się w kolejny etap przygotowania do ŚDM, które odbędą się w Krakowie  w dniach od 28 – 31 lipca 2016 roku.
  4. Spowiedź święta przed Uroczystością Bożego Ciała i I piątkiem miesiąca we środę od godziny 1700 – 1800, także w piątek również od godziny 1700 – 1800 oraz pół godziny przed każdą Mszą Świętą.
  5. We środę w Zespole Szkół Podstawo – Gimnazjalnym odbędzie się egzamin przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania dla młodzieży klas II Gimnazjum; grupa I - ,  grupa II - godz. 1500 – pozostała część młodzieży z Zaczarnia. Obecność rodziców na tym egzaminie obowiązkowa.
  6. W I piątek miesiąca od godziny 800 – objazd chorych po domach.
  7. W przyszłą niedzielę – procesja Eucharystyczna wokół kościoła po Mszy Świętej o godzinie 1100.
  8. W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. „Śmierć proroka” – o ostatnich dniach życia sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego; „Życie jak różaniec” – wiersze ks. Jana Twardowskiego, które nie pozwalają mu umrzeć; „Półprawdy całą dobę” – o mediach, które kreują rzeczywistość, zamiast ją opisywać; „Prawo do pożegnania” – o godnym pochówku dzieci zmarłych przed narodzeniem. Na stoliku koło figury św. Antoniego znajduję się także czasopismo dla dzieci „Promyczek dobra” po 4 zł z małą niespodzianką dla nich z okazji jutrzejszego Dnia Dziecka.
  9. Do sprzątania kościoła w sobotę o godzinie 1000 są proszone następujące osoby: Wardzała Alfreda, Wardzała Anna, Jarowski Marcin, Słowik Halina i Zając Ewelina.

INTENCJE MSZALNE - 1.VI. – 7.VI. 2015 r.

PONIEDZIAŁEK: - Wspomnienie św. Justyna.

6.30

1. + Zbigniew Nytko od rodziny Wijasów.

2. + Jan i Agata Radlińscy, zmarli bracia i siostra.

WTOREK:

6.30

1. + Teresa Pinas w 30 dzień po śmierci od syna Józefa z rodziną.

2. + Robert Sobczyk od siostry Renaty z rodziną.

3. + Grażyna Starzec od Józefa Pinas z rodziną.

ŚRODA:

18.00

1. + Augustyn Nytko od wnuka Przemysława.

2. + Tekla i Józef Łakoma w 33 rocznicę śmierci Tekli.

3. + Grażyna Starzec od Rady Rodziców Szkoły Podstawowej w Zaczarniu.

CZWARTEK: - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.

7.00

+ Grażyna Starzec od Barbary i Krzysztofa Kobyleckich.

10.00

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od burz i innych nieszczęść, o bł. Boże dla mieszkańców w rejonu Stanisława Sysło.

2. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od burz i innych nieszczęść, o bł. Boże i zgodę w sąsiedztwach dla mieszkańców od Brzozówki do kapliczki.

3. Z prośbą o zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Danuty Szostak z okazji urodzin i o opiekę Bożą dla całej rodziny.

16.00

+ Tadeusz Zając od córki Natalii z narzeczonym.

I PIĄTEK miesiąca: - Wspomnienie św. Bonifacego.

6.30

+ Zbigniew Nytko od Herminy Kieć z Tarnowa.

18.00

1. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od burz i innych nieszczęść oraz o bł. Boże dla rodzin wykonujących III ołtarz na Boże Ciało.

2. O zdrowie i bł. Boże dla sióstr z róży Teresy Łakoma i ich rodzin.

I SOBOTA miesiąca:

18.00

1. O zdrowie i bł. Boże dla sióstr z róży Teresy Kocoł i ich rodzin.

2. + Ignacy i Maria Starzec w rocznicę śmierci Ignacego.

X NIEDZIELA Zwykła:

7.00

1. + Stefania Kołodziej w 5 rocznicę śmierci od dzieci.

2. + Stefania Starzec w 20 rocznicę śmierci.

9.00

1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze bł. Boże dla Sebastiana w 18 rocznicę urodzin od rodziców.

2. + Wiesława Łakoma w dniu imienin.

11.00

1. Dziękczynna za 26 lat kapłańskiej posługi, z prośbą o bł. Boże, opiekę Matki Bożej, zdrowie i potrzebne łaski dla ks. Roberta w dniu imienin oraz rocznicy święceń.

2. O szczęśliwe urodzaje, zachowanie od burz i innych nieszczęść, o bł. Boże dla rodzin z rejonu Partuł Żukowskich.

16.00

+ Krystyna Gądek w rocznicę śmierci.Joomla templates by a4joomla