1. W nadchodzącym tygodniu ze względu na spowiedzi św. Msze Święte będą odprawione: w poniedziałek – zarówno rano o godzinie 630, jak i wieczorem o godzinie 1800, wcześniej z racji 15 dnia miesiąca od godziny 1715 – koronka ku czci 7 boleści NMP w intencji naszej parafii, natomiast we wtorek i w środę – tylko rano o godzinie 630.
  2. Od Wielkiego Czwartku rozpocznie się TRIDUUM PASCHALNE

WIELKI CZWARTEK

Jest to pamiątka Ostatniej Wieczerzy, na której Pan Jezus ustanowił Najświętszy Sakrament i Sakrament Kapłaństwa. W naszym kościele o godzinie 1730 – misterium pt. „Powołanie Mateusza”. Liturgia Wieczerzy Pańskiej rozpocznie się  o godzinie 1800 uroczystą Mszą Świętą(w czasie której przyjmiemy Komunię Świętą pod dwoma postaciami), następnie przeniesieniem Najświętszego Sakramentu do ciemnicy i adoracją do godziny 2200 (od godziny 2100 – LSO).

WIELKI PIĄTEK

Dzień śmierci Pana Jezusa na krzyżu. Od godziny 800 rozpocznie się adoracja Pana Jezusa w ciemnicy prowadzona przez zelatorów róż różańcowych według wyznaczonej kolejności. O godzinie 1700 rozpocznie się Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego (ta nowenna będzie kontynuowana do soboty 27.IV). Po nowennie będzie Droga Krzyżowa (inscenizowana), a o godzinie 1800 rozpoczniemy  liturgię Wielkiego Piątku, na którą się składa: liturgia Słowa Bożego, adoracja krzyża, obrzęd Komunii Świętej oraz przeniesienie Pana Jezusa do grobu. Po skończonych obrzędach będą śpiewane Gorzkie Żale i dalsza adoracja do godziny 2200 (od godziny 2100 – grupa młodzieżowa + klasa VII). Ofiary składane przy adoracji krzyża będą przeznaczone na odnowienie zabytków w Ziemi Świętej. W tym dniu obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych.

WIELKA SOBOTA

Od godziny 800  - adoracja Pana Jezusa w grobie według wyznaczonej kolejności. Święcenie pokarmów będzie o godzinie 900, 1000,  1100 i 1200. Po święceniu pokarmów o godzinie 900 -  różaniec prowadzony przez dzieci ze SKC  i wolontariat Gimnazjum, natomiast po święceniu o godzinie 1000 – Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego.  Od godziny 1740 - Koronka do Miłosierdzia Bożego. Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczną się o godzinie 1800. Na te obrzędy składać się będą: poświęcenie ognia (przynosimy świece), liturgia chrzcielna oraz uroczysta Msza Święta Wigilii Paschalnej.

WIELKA NIEDZIELA

Dzień Zmartwychwstania Pańskiego. W naszym kościele o godzinie 600 procesja rezurekcyjna wokół kościoła (bardzo prosimy o przygotowanie obrazów i feretronów) i Msza Święta. Pozostałe Msze Święte o godzinie 900, 1100 i 1600.

  1. Dnia 18.V. na starosądeckich błoniach przy ołtarzu papieskim uroczystą Mszą Świętą rozpocznie się peregrynacja relikwii i obrazu świętego Jana Pawła II po parafiach naszej diecezji (tam gdzie są Parafialne Oddziały Akcji Katolickiej – około 200 parafii). Nasz POAK organizuje dla wszystkich chętnych parafian pielgrzymkę do Starego Sącza na to spotkanie. Zapisy w zakrystii przez 2 tygodnie do niedzieli 28.IV. Gorąco zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.
  2. We wtorek od godziny 1400 – objazd chorych po domach przez dzieci ze SKC wraz z opiekunami z życzeniami świątecznymi
  3. Tegorocznemu rekolekcjoniście ks. prałatowi Grzegorzowi Lechowiczowi i księżom pracującym na misjach zostało przekazanych 81 intencji pogrzebowych za zmarłych: Michalinę Stelmach, Elżbiety Madej, Władysławę Marek, Łukasza Gasiciel, Władysława Nosala i Matyldę Stelmach. Dokładna lista znajduje się na naszej stronie internetowej.
  4. W najnowszym numerze „Gościa Niedzielnego” możemy przeczytać m.in. artykuły: „Pascha po przejściach” – doskonałe wyjaśnienie liturgii Triduum Paschalnego; „Stukot kół pod poduszką” – bolesne wspomnienia sybiraków, który przeżyli Golgotę Wschodu.
  5. Do sprzątania kościoła w Wielką Sobotę wyjątkowo o godzinie 1500 (w przerwie w adoracji) są proszeni wyznaczeni mieszkańcy Okręglika.

 

ADORACJA – WIELKI PIĄTEK.

   800 – 900  - prowadzą róże zelatorów: Marii Madej i Benedykta Żmudy.

  900 – 1000 - prowadzą róże zelatorów: Jadwigi Armatys i Heleny Szczurek.

1000 – 1100 - prowadzą róże zelatorów: Grzegorza Marszałka i Teresy Łakoma.

1100 – 1200 -  prowadzą róże zelatorów: Stanisławy Kapustka i Józefa Kapustka.

1200 – 1300 - prowadzą róże zelatorów: Józefy Brożek i Elżbiety Jeż.

1300 – 1400 - prowadzą róże zelatorów: Mariana Szwalca, Anny Chłopek   

1400 – 1500 - prowadzą róże zelatorów: Jerzego Lisa i Czesławy Kutrzuba.

1500 – 1600 - prowadzą róże zelatorów: Mariana Madeja i Janiny Chrzanowskiej.

1600 – 1700 - prowadzą róże zelatorów: Ryszarda  Kuty i Teresy Kocoł.

           1700- Nowenna do Miłosierdzia Bożego, Droga Krzyżowa

           1800- LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU

PO LITURGII WIELKIEGO PIĄTKU – GORZKIE ŻALE

 2000 – 2100- adoracja parafialna.

 2100 – 2200- grupa młodzieżowa + klasa VII.

ADORACJA – WIELKA SOBOTA.

POŚWIĘCENIE POKARMÓW – 900,1000, 1100, 1200

   800 – 900 –  prowadzą róże zelatorów: Marii Madej i Benedykta Żmudy.

   900– 1000 – prowadzą róże zelatorów: Jadwigi Armatys i Teresy Łakoma.

1000 – 1100 – Nowenna przed Świętem Miłosierdzia, a potem adoracja róż zelatorów: Janiny Chrzanowskiej, Grzegorza Marszałka i Anny Chłopek.

1100 – 1200 – prowadzą róże zelatorów: Ryszarda Kuty i Teresy Kocoł.

1200 – 1300 – prowadzą róże zelatorów: Józefy Brożek, Stanisławy Kapustka i Józefa Kapustka.

1300 – 1400 – prowadzą róże zelatorów: Mariana Madeja, Elżbiety Jeż i Heleny Szczurek.

1400 – 1500 – prowadzą róże zelatorów: Jerzego Lisa, Czesławy Kutrzuba i  Mariana Szwalca.

1500 – 1730 – PRZERWA (sprzątanie i ubieranie kościoła)

           1740 – Koronka do Bożego Miłosierdzia

           1800 – LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ

 

INTENCJE MSZALNE - 15.IV. – 21.IV.2019 r.

WIELKI PONIEDZIAŁEK:

6.30

  1. + Józef Kawalec od rodziny Wajdów.
  2. + Józef Kawalec od wnuka Tomasza z rodziną (poza parafią).

 

18.00

  1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Wojciecha z okazji 40 rocznicy urodzin.
  2. + Janina Gasiciel od bratanka Jacka z żoną i dziećmi.

 

WIELKI WTOREK:

6.30

  1. + Eugeniusz Starzec od Józefa Starzec z rodziną.
  2. + Stanisław Łakoma od rodziny Chrobaków.
  3. + Stanisław Łakoma od wnuczek z rodzinami (poza parafią).

 

WIELKA ŚRODA:

6.30

  1. + Marta Łakoma w rocznicę śmierci.
  2. + Julia i Paweł Chrobak w rocznicę śmierci Pawła.

 

WIELKI CZWARTEK:

18.00

  1. O zdrowie, bł. Boże i opiekę Matki Bożej dla Katarzyny i Julii z okazji urodzin i imienin.
  2. + Kazimierz Łakoma w rocznicę śmierci od chrześnicy Beaty.
  3. + Stanisław Łakoma od Anny i Tadeusza Kozioł.
  4. + Stanisław Łakoma od bratowej Heleny z rodziną (poza parafią).

 

WIELKA SOBOTA:

18.00

  1. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o bł. Boże i opiekę Matki Bożej oraz dobre wybory życiowe dla Michała z okazji 18 rocznicy urodzin.
  2. + Alfreda Partyka od rodziny Zegarów.
  3. + Eugeniusz Starzec od Zofii Nowak.
  4. + Józef Kawalec od wnuka Arkadiusza z rodziną (poza parafią).

 

NIEDZIELA ZMARWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO:

6.00

  1. O bł. Boże, opiekę Matki Bożej, zachowanie od wszelkich nieszczęść dla mieszkańców Zaczarnia od OSP.
  2. + Irena Okarma od męża.
  3. + Stanisław Łakoma od członków OSP Zaczarnie.
  4. + Stanisław Łakoma od wnuczki Agnieszki z mężem (poza parafią).

 

9.00

  1. + Edward Madej w 10 rocznicę śmierci.
  2. + Robert Sobczyk w 4 rocznicę śmierci.

 

11.00

  1. W pewnej Bogu wiadomej intencji.
  2. + Maria i Franciszek Szatko w rocznicę śmierci.

 

16.00

  • + Helena i Kazimierz Łakoma w 30 rocznicę śmierci Heleny.

 

MSZE ŚWIĘTE POZA PARAFIĄ ODPRAWIONE PRZEZ  KS PRAŁATA  GRZEGORZA LECHOWICZA i KSIĘŻY NA MISJACH  ŚW.

  1. + Michalina Stelmach od właścicieli sklepu Ochał.
  2. + Michalina Stelmach od sąsiadów syna Wiesława rodziny Banków
  3. + Michalina Stelmach od wnuczki Katarzyny Witek i Sebastiana Wielgus.
  4. + Michalina Stelmach od wnuczki Kingi Chłopek z rodziną
  5. + Michalina Stelmach od wnuków Klaudii, Grzegorza i Damiana Witków.
  6. + Michalina Stelmach od Doroty Merchut.
  7. + Michalina Stelmach od Heleny i Józefa Żak.
  8. + Michalina Stelmach od wnuczki Eweliny Zachary z rodziną.
  9. + Michalina Stelmach od Joanny Szymańskiej z mężem.
  10. + Michalina Stelmach od wnuka Łukasza Witka.
  11. + Michalina Stelmach od wnuka Mateusza Witka.
  12. + Michalina Stelmach od Marii Ciochoń z rodziną.
  13. + Michalina Stelmach od wnuczek Iwony i Moniki z rodzinami.
  14. + Michalina Stelmach od rady Gminy Lisia Góra
  15. + Michalina Stelmach od pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lisiej Górze.
  16. + Michalina Stelmach od pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lisiej Górze.
  17. + Michalina Stelmach od pracowników Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lisiej Górze.
  18. + Michalina Stelmach od Zuzanny Kuta.
  19. + Michalina Stelmach od Bolka z rodziną
  20. + Michalina Stelmach od Andrzeja Kawalec z rodziną.
  21. + Michalina Stelmach od Wiesława Mikuła z rodziną.
  22. + Elżbieta Madej od wnuka Kamila.
  23. + Elżbieta Madej od właścicieli i pracowników firmy „SET” z Woli Rzędzińskiej.
  24. + Elżbieta Madej od wnuka Łukasza z rodziną.
  25. + Elżbieta Madej od rodziny Korzeniowskich i Bosamonów.
  26. + Elżbieta Madej od Małgorzaty i Krzysztofa Wolańskich.
  27. + Elżbieta Madej od rodziny Wielgusów z Woli Rzędzińskiej.
  28. + Elżbieta Madej od bratowej Anny Gancarz z Woli Rzędzińskiej.
  29. + Elżbieta Madej od koleżanek i kolegów z pracy córki Justyny.
  30. + Elżbieta Madej od Małgorzaty i Zbigniewa Kawa.
  31. + Elżbieta Madej od Danuty Kądzior.
  32. + Elżbieta Madej od Urszuli Brożek – Pis.
  33. + Władysława Marek od Kubalów z Dębna.
  34. + Władysława Marek od rodziny Wojnickich z Milówki.
  35. + Władysława Marek od rodziny Kozłów z Chojnika.
  36. + Władysława Marek od Danuty Dobek.
  37. + Władysława Marek od Kazimierza Trela z rodziną.
  38. + Władysława Marek od Józefy i Piotra Sysło z rodziną z Woli Rzędzińskiej.
  39. + Władysława Marek od rodziny Jewułów z Porąbki Uszewskiej.
  40. + Władysława Marek od Czesławy Jaje z córką Teresą.
  41. + Władysława Marek od rodziny Zabawów z Ciężkowic i Marków z Dąbrówki Tuchowskiej.
  42. + Władysława Marek od Ilony i Pawła.
  43. + Władysława Marek od Joanny i Grzegorza Jewułów.
  44. + Władysława Marek od Agnieszki Kogut z rodziną.
  45. + Władysława Marek od pracowników brygady z Grupy Azoty.
  46. + Łukasz Gasiciel od pracowników warsztatu mechanicznego „ELTAR”.
  47. + Łukasz Gasiciel od pracowników Administracji „ELTAR”.
  48. + Łukasz Gasiciel od zarządcy „ELTAR”.
  49. + Łukasz Gasiciel od rodziny Nytków i Studzińskich z Żurowej.
  50. + Łukasz Gasiciel od pracowników firmy „Prosoft”.
  51. + Władysław Nosal od Mariana z rodziną z Oblekonia.
  52. + Władysław Nosal od Katarzyny i Stefana Nosal z Ciężkowic.
  53. + Władysław Nosal od Teresy Pielak.
  54. + Władysław Nosal od zarządu LKS Wierzchosławice – Ostrów.
  55. + Władysław Nosal od wnuka Macieja z żoną Moniką.
  56. + Władysław Nosal od wnuczki Anety Baradziej z mężem i prawnukami Adrianem i Alanem.
  57. + Władysław Nosal od wnuka Tomasza Maziarczyka z rodziną.
  58. + Władysław Nosal od wnuka Mariusza Maziarczyka z rodziną.
  59. + Władysław Nosal od Piotra Nosala, Małgorzaty Biel z rodzinami.
  60. + Władysław Nosal od Piotra i Edyty Borek.
  61. + Władysław Nosal od bratanka Stanisława z rodziną.
  62. + Władysław Nosal od bratanicy Wiktorii z rodziną.
  63. + Władysław Nosal od pracowników Urzędu Pocztowego – Tarnów I.
  64. + Władysław Nosal od pracowników Urzędu Pocztowego – Tarnów I.
  65. + Władysław Nosal od Dawida Gąsior.
  66. + Władysław Nosal od Teresy i Janusza Gajda.
  67. + Władysław Nosal od wnuka Szymona z żoną i dziećmi.
  68. + Władysław Nosal od wnuka Bogdana i Bartłomieja Kurowskich.
  69. + Władysław Nosal od wnuka Michała z rodziną.
  70. + Władysław Nosal od pracowników Urzędu Pocztowego w Wierzchosławicach.
  71. + Matylda Stelmach od Fryderyka i Marka Mikuła.
  72. + Matylda Stelmach od Ryszarda Płaczek z rodziną.
  73. + Matylda Stelmach od Jolanty i Tadeusza Duda z rodziną.
  74. + Matylda Stelmach od Krystyny Płaczek.
  75. + Matylda Stelmach od rodziny Anny i Marka Gniady.
  76. + Matylda Stelmach od właścicieli sklepu Ochał.
  77. + Matylda Stelmach od kolegów z pracy córki Barbary STAL Produkt/ P4 - Wydział Wysyłkowy.
  78. + Matylda Stelmach od rodziny Hałasów z Stęszewa.
  79. + Matylda Stelmach od Marii i Adama Nytko.
  80. + Matylda Stelmach od zięcia Czesława i wnuka Marcina z żoną Eleonorą.
  81. + Matylda Stelmach od Stanisławy i Bolesława.


Joomla templates by a4joomla